CNN Prima News lůžka

lůžka

Výpis příspěvků ke štítku „lůžka“

Prima a LINET věnují 15 lůžek Thomayerově nemocnici. S kampaní pomohou herečky

1. června 2021 14:26

Skupina Prima v rámci komunitního projektu Prima SVĚT ve spolupráci se seriálem Sestřičky a předním českým výrobcem nemocničních lůžek, společností LINET, věnuje 15 nemocničních lůžek za dva miliony korun Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze. Celou spolupráci doprovází osvětová kampaň s tvářemi seriálu Sestřičky Adélou Gondíkovou a Natálií Halouzkovou, ve které jsou zmíněny benefity LINET lůžek. Ta poběží od 1. června v rámci on-line i sociálních médií skupiny Prima.

Olympiáda jako hřebík do rakve: Reportáž CNN odkryla bezmoc v japonském covidáriu

9. května 2021 08:23

Už v červenci mají do japonského Tokia přiletět tisíce sportovců na letní olympijské hry. Asijská země se přitom utápí ve zdravotnické krizi a čelí čtvrté koronavirové vlně. Reportáž CNN odkrývá, jak bezmoc, nedostatek lůžek i personálu prožívají japonští lékaři. Podle nich může olympiáda způsobit v zemi naprostou katastrofu.

V nemocnicích přibylo pacientů ve vážném stavu. Šíření epidemie ale zpomalilo

8. března 2021 08:18
Aktualizováno

V neděli stoupl v Česku počet pacientů s nemocí COVID-19 ve vážném stavu na 1 728, což je o 155 více než před týdnem. Hospitalizovaných bylo 7 979, skoro o 500 více než předchozí neděli. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Šíření COVID-19 v neděli zpomalilo. Přibylo 3 923 potvrzených případů nákazy, což bylo o 660 nově nakažených méně než předešlou neděli. Mírně klesl i podíl nových případů na celkovém počtu provedených testů.

Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá

27. února 2021 17:49

Vláda stále jedná s Německem a Polskem o pomoci s pacienty, kteří se nakazili koronavirem. Berlín nabídl, že zaplatí péči o infikované, kteří budou převezeni z Česka do Německa. Nabídka se prý vztahuje na všechny pacienty, jejichž léčba začne do konce března, pokud o to Česko požádá. Lékaři z nemocnic v Karlovarském kraji žádali Němce o pomoc už začátkem ledna, česká vláda však nabídnutou pomoc od západního souseda tehdy odmítla.

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

24. února 2021 21:16

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.