reklama
CNN Prima News lůžka

lůžka

Výpis příspěvků ke štítku „lůžka“

Prima a LINET věnují 15 lůžek Thomayerově nemocnici. S kampaní pomohou herečky

Skupina Prima v rámci komunitního projektu Prima SVĚT ve spolupráci se seriálem Sestřičky a předním českým výrobcem nemocničních lůžek, společností LINET, věnuje 15 nemocničních lůžek za dva miliony korun Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze. Celou spolupráci doprovází osvětová kampaň s tvářemi seriálu Sestřičky Adélou Gondíkovou a Natálií Halouzkovou, ve které jsou zmíněny benefity LINET lůžek. Ta poběží od 1. června v rámci on-line i sociálních médií skupiny Prima.

V nemocnicích přibylo pacientů ve vážném stavu. Šíření epidemie ale zpomalilo

Aktualizováno

V neděli stoupl v Česku počet pacientů s nemocí COVID-19 ve vážném stavu na 1 728, což je o 155 více než před týdnem. Hospitalizovaných bylo 7 979, skoro o 500 více než předchozí neděli. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Šíření COVID-19 v neděli zpomalilo. Přibylo 3 923 potvrzených případů nákazy, což bylo o 660 nově nakažených méně než předešlou neděli. Mírně klesl i podíl nových případů na celkovém počtu provedených testů.

Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá

Vláda stále jedná s Německem a Polskem o pomoci s pacienty, kteří se nakazili koronavirem. Berlín nabídl, že zaplatí péči o infikované, kteří budou převezeni z Česka do Německa. Nabídka se prý vztahuje na všechny pacienty, jejichž léčba začne do konce března, pokud o to Česko požádá. Lékaři z nemocnic v Karlovarském kraji žádali Němce o pomoc už začátkem ledna, česká vláda však nabídnutou pomoc od západního souseda tehdy odmítla.

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Zdravotník: Nečekal jsem, že může být hůř. Ať si rebelové zkusí práci na covid oddělení

Je to mazec, smrt je náš denní chléb, musel jsem si zvyknout, uvedl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS dvacetiletý Matěj Valášek, který pracuje na covidovém oddělení v uzavřeném Trutnově jako zdravotní bratr. Popsal, že občas se jim na oddělení sejde i šest záchranek najednou. V nemocnici je neskutečný tlak na lůžka, mají téměř pořád plno. Byly i směny, kdy byl tak vyčerpaný, že se po práci rozbrečel. Pacienti se podle něj navíc poslední dobou potýkají s horším průběhem nemoci.

Konečně. Pacienty s covidem bude možné vozit do Německa, zatím nabízí devět lůžek

Pacienty s covidem bude možné převézt i do nemocnic v Německu. První nabídky spolkové země Sasko jsou na devět volných lůžek. Záležet ale bude na každém konkrétním případu, řekl novinářům hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (za STAN). Nabídka německých lůžek se stane součástí českého národního dispečinku volných lůžek, dodal. O možnost převozů nemocných do Německa žádal Karlovarský kraj vládu opakovaně. Jeho nemocnice jsou dlouhou dobu přetížené.

Ředitel nemocnice: Pokud se pandemie zhorší, dostaneme se do podmínek válečné medicíny

Nemocnice jsou na hraně svých kapacit. Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně zbývá na JIP pět volných lůžek. Její ředitel Vlastimil Vajdák se navíc obává toho, že pandemie může ještě eskalovat. „Pokud se situace zhorší, dostaneme se do podmínek válečné medicíny,“ upozornil v pořadu 360⁰ Pavlíny Wolfové. Podle ředitele nemocnice ve Slaném Štěpána Votočka zkolaboval systém přerozdělování pacientů.

Kubek: Otevření obchodů by byla katastrofa. Babiš přehazuje odpovědnost na lidi

Prezident České lékařské komory Milan Kubek je proti otevření obchodů, o kterém chce v pátek jednat vláda premiéra Andreje Babiše. Ten podmiňuje otevření „celospolečenskou dohodou“ s lidmi, tedy že by výměnou za rozvolnění dbali na vládní nařízení. Kubek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS však říká, že Babiš se tímto krokem chce pouze zbavit odpovědnosti a přehodit ji na lidi.

reklama