Případ zmizelé Maddie: Vyšetřovatelé doufají, že najdou její pyžamo. Objevil se nový svědek

Najít zbytky růžového pyžama, které měla Madeleine McCannová na sobě ve chvíli únosu, bylo cílem pátrání na břehu vodní nádrže Arade v Portugalsku, které skončilo ve čtvrtek. Podle deníku Daily Mail vyšetřovatelé také věří, že operace může přinést důkazy o dalších obětech únosce. Policisté z místa odnesli několik pytlů s neznámým obsahem. Zatím není jasné, zda opravdu našli něco, co by jim pomohlo případ objasnit. Agentura Reuters s odvoláním na svůj zdroj napsala, že „není o čem informovat“. Objevil se ovšem nový svědek.

Prioritou pátrání na březích nádrže bylo nalezení zbytků růžového pyžama s Medvídkem Pú, do něhož byla tříletá Maddie oblečena v době zmizení. „Samozřejmě, že máme jistá očekávání, ale nejsou velká,“ řekl agentuře Reuters před skončením pátrání německý prokurátor Christian Wolters. „Stále hledáme tělo, ale samozřejmě nejen to, ale i jiné věci, například nález části oblečení by mohl vyšetřování pomoci,“ dodal. Podle vyšetřovatelů je možné, že objeví i důkazy o dalších potenciálních obětech únosce, napsal britský deník Daily Mail.

ČTĚTE TAKÉ: Čtyřletou Stelinku vzala řeka, sestra se ji snažila vytáhnout marně. Policie pátrá už týden

Prohledávání vodní nádrže a jejího zalesněného okolí začalo v úterý. Policisté z oblasti odnesli několik pytlů. Zatím není jasné, co obsahovaly, ale může se jednat o důkazy. Web Sky News zveřejnil sérii policejních fotografii z operace, ukazovaly kopání i zapojení pátracích psů. Kromě desítek policistů se akce účastnili i potápěči. Původně měla trvat pouze dva dny, ale vyšetřovatelé se ji rozhodli prodloužit ještě o den. Web Independent uvedl, že oblast byla v minulosti prohledávaná i v letech 2007, 2013 a 2014.

Pátrání u přehrady Arade vzdálené 31 kilometrů od místa dívčina zmizení bylo zahájeno na žádost německých úřadů. Hlavní podezřelý Christian Bruecker se zde prokazatelně pohyboval v době dívčina zmizení a místu dokonce říkal „malý ráj“. V současnosti si v Německu odpykává trest 25 let za znásilnění dvaasedmdesátileté ženy v Portugalsku. K jeho usvědčení z únosu malé Maddie ale chybějí důkazy.

V případu se ovšem nyní objevil nový svědek. Soukromí vyšetřovatelé prý objevili muže, který den po únosu viděl bílou dodávku s otevřenými zadními dveřmi. Uvnitř podle něj spala blonďatá, zhruba čtyřletá holčička na hromadě oblečení a na sobě měla pyžamo růžové a bílé nebo žluté barvy. Do takového byla Maddie oblečená v den únosu. Není ale jisté, zda nové svědectví přispěje k posunu ve vyšetřování.

Tehdy tříletá Madeleine McCannová zmizela 3. května 2007 z apartmánu v Praia da Luz, zatímco její rodiče byli na večeři. Pokoj, v němž nechali také o rok mladší dvojčata, podle svých slov pravidelně kontrolovali. Při návratu kolem 22:00 zjistili, že Maddie zmizela, a ihned to oznámili policii. Úřady už dlouho předpokládají, že dívka už je po smrti.

Tagy: