reklama

Manželé vozí zdravotníkům denně jídlo a drogerii. O pomoc se hlásí i další nemocnice

Češi i při druhé koronavirové vlně pomáhají nemocnicím a dalším institucím, které to potřebují. Sice už ne v takové míře, ale o to více si jejich pomoci zdravotníci váží. Mezi ty, kteří podávají pomocnou ruku, se řadí i manželé Kuchyňkovi z Jihlavy.

reklama

Tereza Kuchyňková s Liborem Kuchyňkou, který je sám bývalým záchranářem, se rozhodli pomoci přetíženým zdravotním sestrám a lékařům. Založili iniciativu Malá jihlavská radost, ve které dobrovolníci přispívají na nákup toho, co teď aktuálně zdravotníky potěší nejvíce.

K tématu

„Vezeme hlavně nealkoholické nápoje, pak nějaké svačinky, smoothie. Poté máme i drogerii, sprchové gely nebo krémy na ruce,“ popisovala obsah plného auta paní Kuchyňková. V pondělí odpoledne totiž vyrazili do skladu na okraji Jihlavy, aby toho do auta naložili co nejvíce.

Mezi lidmi se pomoc dobrovolníků rychle rozkřikla. Za pár dní už přispěly desítky lidí. Všechny věci míří do jihlavské nemocnice, kam sanitky přiváží další pacienty nakažené nemocí COVID-19 a zdravotníci se kvůli tomu prakticky nezastaví.

„Člověk si myslí, že když se zastaví, tak odpočívá, ale hlava pracuje,“ uvedla vrchní sestra urgentního příjmu v tamní nemocnici Hana Hladíková. Podle pana Kuchyňky se denně ozve několik lidí, kteří chtějí pomoci. „My se setkáváme s velkou solidaritou. Každý den se nám ozvou tři čtyři lidé a prostě přispějí minimálně tisícovkou, z čehož můžeme kupovat další zásilky,“ zmínil Kuchyňka.

Energie – to je podle inicátora Malé jihlavské radosti to hlavní, co sestry potřebují. A není daleko od pravdy. „Snažím se nebýt unavená. Problém je ten, já – a myslím, že i moje děvčata tady na urgentu – vím, že to zvládneme, ale nevíme, kdy nás to poté doběhne,“ dodala Hladíková.

Manželé Kuchyňkovi zatím pomáhají deset dní, za tu dobu byli v jihlavské nemocnici devětkrát. O pomoc se navíc hlásí i další nemocnice v kraji.

K tématu

Tagy: jídlo nemocnice pomoc manželé pandemie zdravotníci zdravotník Jihlava koronavirus COVID-19 Libor Kuchyňka Tereza Kuchyňková Malá jihlavská radost

Další hlavní zprávy

Donald Trump

Rozmlaťte jim lebky. Trump vyzýval k ostrému zásahu proti demonstrantům, tvrdí novinář

Rozmlaťte jim lebky. Trump vyzýval k ostrému zásahu proti demonstrantům, tvrdí novinář

„Rozbijte jim lebku, nebo je střílejte do nohou.“ Někdejší prezident Donald Trump údajně vyzýval členy bezpečnostních složek, aby zakročili velmi tvrdě proti demonstrantům během nepokojů, které loni zachvátily zemi po smrti Afroameričana George Floyda. Náčelník amerického generálního štábu Mark Milley, který proti prezidentovým návrhům protestoval, prý zůstával často při jednáních v Bílém domě zcela osamocen. Podle CNN to píše v nové knize americký novinář Michael Bender.

Vše o osmifinále s Nizozemci: Jak získat vstupenku a jak se dostat na stadion?
Běsnění tornáda z ptačí perspektivy. Záběry, ze kterých vás bude mrazit
reklama
reklama
GALERIE: Apokalypsa nebere konce. Podívejte se na následky druhého tornáda v Česku

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Předvolební vysílání na CNN Prima NEWS startuje 1. července velkou politickou diskusí
Cibulka po rozloučení s Šafránkovou: I když jen seděla a mlčela, tak byla nejlepší
Chaos v covidových číslech. Středeční nárůst neplatí, epidemie je stále na ústupu
Další články
reklama
reklama