reklama
CNN Prima News Mezinárodní měnový fond

Mezinárodní měnový fond

Výpis příspěvků ke štítku „Mezinárodní měnový fond“

Ekonomika brzdí: Stále chybí materiál, Česko doplatí na potíže Německa a autoprůmyslu

14. října 2021 09:26

Světové hospodářství se stále nevzpamatovalo z postcovidového šoku. Mezinárodní měnový fond věští pro letošní rok pomalejší oživení, než původně očekával. Ekonomiku stále dusí problémy v dodavatelském řetězci. Chybí součástky, lodní kontejnery nebo řidiči kamionů. Potíže už dorazily do Evropy a dotknou se i české ekonomiky.

Česko do tří let hospodářsky předčí Japonsko či Itálii, věští mezinárodní instituce

22. dubna 2021 06:41

Česká republika se v příštích pěti letech promění v hospodářského tygra střední Evropy. Už v roce 2024 strčíme v ekonomické výkonnosti do kapsy Japonsko, Itálii nebo Izrael. Do pěti let se přiblížíme také Německu a doslova na záda budeme dýchat Francii. Vyplývá to z aktuálního výhledu Mezinárodního měnového fondu, který předpovídá vývoj hrubého domácího produktu různých zemí světa do roku 2026.

Česká ekonomika neporoste tak rychle, jak se čekalo. MMF zhoršil výhled i pro Slovensko

6. dubna 2021 15:13

Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil výhled české ekonomiky na letošní rok. Nyní počítá s růstem o 4,2 procenta, zatímco loni na podzim čekal vzestup o 5,1 procenta. Fond to uvedl ve svém jarním výhledu. Výrazně hůř si povede i Slovensko, kterému fond zhoršil výhled růstu hrubého domácího produktu (HDP) na letošní rok na 4,7 procenta z podzimní prognózy 6,9 procenta.

Vše o CBDC: Digitální měny centrálních bank, které mají smést hotovost z povrchu země

17. listopadu 2020 09:06

Brzy prý započne nová éra globálního finančního systému – šéfové předních světových bank už v kuloárech čím dál častěji skloňují zkratku CBDC (Central Bank Digital Currency), tedy v překladu digitální měna centrální banky. Zatímco v Číně nebo v Karibiku už jsou digitální měny v provozu, například USA se drží zpátky. Jak bude CBDC fungovat?

Rekordní počet zemí si pohoršil v hodnocení státních ratingů. Česka se to netýká

3. července 2020 19:57

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings v prvním pololetí v důsledku negativních dopadů koronavirové krize na veřejné finance zhoršila rekordních 33 státních ratingů. Zeslabené hodnocení úvěrové spolehlivosti států navíc patrně ještě není u konce. Rating České republiky nicméně potvrdila na stupni AA– se stabilním výhledem.

reklama