CNN Prima News Milena Johnová

Milena Johnová

Výpis příspěvků ke štítku „Milena Johnová“

Masivní nákaza v pražském domově seniorů, 34 klientů zemřelo. Případem se zabývá policie

12. února 2021 14:18

Případem masové nákazy v pražském Domově pro seniory Elišky Purkyňové se zabývají kromě magistrátu i pražští policisté. Na informaci upozornil deník Blesk.cz, mluvčí policie ji potvrdil. Domov důchodců v Praze 6 byl centrem pozornosti už v listopadu loňského roku poté, co v něm zasahoval takzvaný létající záchranný tým. Lékaři vyšetřili přes 113 lidí, šest z nich transportovali do nemocnice. Ředitel záchranné služby Petr Kolouch poté uvedl, že v předchozích dvou týdnech nebyla kriticky ohroženým pacientům poskytována žádná lékařská péče.

Začíná platit zákaz nočního vycházení: Jak se nové opatření dotkne bezdomovců?

28. října 2020 23:01

Od středeční půlnoci vstupuje v platnost zákaz vycházení, který bude zahrnovat časový úsek mezi devátou hodinou večerní a pátou ranní. Lidé můžou jít v noci ven, jen pokud jdou do práce, na nutné ošetření nebo vyvenčit psa. Novým opatřením se budou muset přizpůsobit také lidé bez domova. Navíc i mezi nimi se šíří koronavirus. Například ve Valašském Meziříčí se již nakazilo třináct bezdomovců.

Hřib: Respirátory pro pražské školy řešíme. Dostat by je mělo asi 44 tisíc lidí

8. září 2020 14:15

Vedení Prahy s městskými částmi v současnosti jedná o distribuci respirátorů do škol hlavního města. Na úterní tiskové konferenci o tom hovořil primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti), jeho náměstek Petr Hlubuček (STAN) a radní pro oblast zdravotnictví Mileny Johnové (Praha Sobě). Podle Hřiba momentálně probíhá diskuze o tom, kolik respirátorů by měly školy obdržet a zda se distribuce bude týkat jen pedagogických pracovníků škol nebo i těch nepedagogických.

V Praze budou od pondělí povinné roušky i v lékárnách a u lékaře, oznámil magistrát

24. července 2020 09:24

V hlavním městě bude od pondělí platit povinnost zakrytí úst a nosu v nepobytových zdravotnických zařízeních, tedy například v lékárnách nebo v čekárnách u lékaře. Dosud povinnost platila jen v nemocnicích. Sdělili to zástupci vedení magistrátu a krajské hygienické stanice. Kromě toho město zřídí odběrové místo v centru a nabídne bydlení lidem, kterým bude nařízena karanténa a z objektivních důvodů ji nebudou moci strávit doma. Na podzim by mohla být obnovena i povinnost nosit roušky ve všech prostředcích hromadné dopravy.