CNN Prima News mravenci

mravenci

Výpis příspěvků ke štítku „mravenci“

Migrace desítek milionů krabů na Vánočním ostrově. Řidiče čekají uzavírky

Vánoční ostrov, který je odlehlým zámořským územím Austrálie, se chystá na pravidelnou migraci desítek milionů krabů. Ti se začátkem období dešťů přemisťují z vnitrozemského pralesa k pobřeží. Pracovníci tamního národního parku měsíce připravovali zátarasy, kterými se snaží proud korýšů k moři usměrnit. Řidiče kvůli tomu čekají uzavírky, napsal The Guardian.

Evropa se děsí zamoření ohnivými mravenci. Jejich bolestivé kousnutí může vést ke smrti

Vědci bijí na poplach. Na Sicílii se objevil červený ohnivý mravenec (Solenopsis invicta), „jeden z nejinvazivnějších druhů na světě“. V reálu to znamená, že by se tento druh mohl rozšířit po celém kontinentu. „Šíří se extrémně rychle. To, že se objevil v Itálii, bylo na jednu stranu překvapení, na druhou jsme ale věděli, že tento den přijde,“ řekl Mattia Menchetti z Institutu evoluční biologie ve Španělsku.

Zlato pro vaši zahradu? Zázrak jménem lógr

Káva, kterou zná snad každý Čech a kávoví znalci nad ní ohrnují nos. To je černý „turek". Mladší generace ho zná spíš od svých babiček a dědečků a podle odborníků je to chuťově nevýrazná surovina nevalné kvality. Káva by se totiž neměla louhovat déle než 4 minuty. Pak se začnou uvolňovat látky, které nepřejí našemu trávení, odpadní látky jako třísloviny a přebytečný kofein, což v případě „turka", který se louhuje po celou dobu konzumace, nastává skoro vždy. Pro účely našeho článku je to ale jedno. Kávová sedlina je zázrak pro vaši zahradu. A žížalám bude fuk, zda je lógr z turka, luxusního kávovaru nebo z kávové kapsle.