Zlomenina lebky a zraněné ruce. Útok na manžela šéfky Sněmovny měl mířit na ni, tvrdí Biden

Útok ve vlastním domě. Manžela předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů poranil muž kladivem. Policejní vyšetřování podle amerického prezidenta naznačuje, že útok byl mířený přímo na Nancy Pelosiovou, ta ale nebyla v tu chvíli doma.

Zlomenina lebky a vážně poraněné ruce. Takové následky si odnáší z brutálního útoku ve vlastním domě Paul Pelosi – manžel Nancy Pelosiové. Násilník se do domu měl dostat zadním vchodem.

V útoku pokračoval 42letý muž i po příjezdu policistů. „Podezřelý panu Pelosimu kladivo vytrhl a násilně ho s ním napadl,“ popsal stanici CNN náčelník sanfranciské policie William Scott.

Stále se ptal, kde je

„Nechápu, jak se to stalo, když je tu tolik bezpečnostních opatření. To je těžké pochopit. Lidé si ale v současné době mohou hledat a najít dům kohokoli,“ reagovala sousedka Nancy Pelosiové. Útok nebyl podle vyšetřovatelů náhodný. Pachatel se Paula Pelosiho neustále ptal, kde je jeho manželka. Ta byla zrovna ve Washingtonu.

Šéfka americké Sněmovny reprezentantů je – stejně jako prezident Joe Biden – z Demokratické strany. „Už toho bylo dost, stačilo. Každý soudný člověk se musí jasně a jednoznačně postavit proti násilí v naší politice, bez ohledu na to, jaké má politické názory,“ podotkla americká hlava státu.

Nedávno vzbudila Pelosiová rozruch, když se na nově zveřejněných záběrech v souvislosti s útokem na Kapitol rozčilovala kvůli chování Donalda Trumpa. „Doufám, že přijde. Zmlátím ho. Vím. že bych za to zaplatila, ale čekám na to. Ať přijde do Kapitolu. Zmlátím ho a půjdu do vězení. A budu šťastná,“ nebrala si servítky.

A právě o útoku na Kapitol, vakcínách proti covidu a konspiračních teoriích psal útočník často na sociálních sítích. Čin odsoudilo mnoho politiků nejen z Demokratické, ale i Republikánské strany. „Žijeme ve velmi nestabilní době. Musíme se postarat o lepší bezpečnost,“ řekl republikánský poslanec Ro Khanna.

Dvaaosmdesátiletý Paul Pelosi se teď zotavuje v nemocnici. Útočník čeká na trest v sanfranciské věznici.

Tagy:
dům manželé Joe Biden Demokratická strana Donald Trump Kapitol Spojených států amerických Sněmovna reprezentantů Spojených států amerických Nancy Pelosi William Scott Ro Khanna