reklama

Na Plzeňsku řádí fantom dopravních značek. Polepuje je komiksovými postavičkami

V Plzeňském kraji řádí fantom dopravních značek. Už sedm jich upravil způsobem, že na ně přilepil barevné folie a přeměnil je v humorný obrázek. Pochopení pro to ale nemají policisté. Podle dopravního experta může takový vtípek řidiče ohrozit a jeho autor by také mohl skončit ve vězení.

reklama

Myslivec jedoucí na jelenovi, postava v helmě nesoucí předmět v podpaží nebo muž, který sedí na raketě. To je pár příkladů z díla neznámého umělce, který pravděpodobně pracuje po setmění a za pomoci štaflí. Na rozdíl od těch výtvarných mu za ale jeho díla nikdo nezaplatí, naopak riskuje, že se dostane do problémů.

„Bral to jako recesi nebo klukovinu, ale vůbec si neuvědomil, že skutečně zvyšuje míru nebezpečnosti na silnicích. Především poškození zákazových nebo příkazových značek může být velmi nebezpečné pro řidiče, kteří okolí místa neznají,“ uvedl dopravní expert Roman Budský. Kdo dopravní značky takzvaně vylepšuje, policisté zatím nevědí.

Pravděpodobně se ale jedná o někoho, kdo má rad komiksové postavičky. Na jednu značku například vylepil siluetu Mickey Mouse. Po stopách neznámého fantoma se vydal i Milan Janoch z Plzně. Polepené dopravní značky umístil na sociální sítě. Pod příspěvkem lidé diskutují, zda se ještě jedná o umění, nebo vandalismus. „Někomu se to líbí, někdo říká, že je to poškozování věci, někdo naopak obdivuje umělce. Já to vnímám jako úsměvné,“ podotkl Janoch.

Za samolepky hrozí až tři roky vězení

Další „vytuněnou“ dopravní značku najdeme poblíž Přeštic. Ta původní řidiče upozorňovala na to, že se na komunikaci mohou setkat se zvěří. Po úpravě je z ní silueta tentokrát večerníčkových postav hajného Robátka a jelena Větrníka. „Ani jsem si toho nevšiml. Přijde mi to milé a neodstraňoval bych to,“ podotkl oslovený muž.

Podle dopravního experta ale ten, kdo na značky lepí barevné folie, v nejhorším případě riskuje i pobyt za mřížemi. „Postihy jsou skutečně velice přísné. Pokud by šlo o úmyslné poškození obecně prospěšného zařízení, kterým se rozumí mimo jiné značky zákazové či příkazové, tak hrozí riziko, že si člověk pobyde až tři roky v chládku,“ doplnil Budský.

Mluvčí policie Michaela Raidlová uvedla, že věc prověřují. Všechny upravené dopravní značky jsou potom na jižním Plzeňsku, můžeme se tedy domnívat, že ten, kdo je má na svědomí, pochází právě odsud.

Tagy:
Policie ČR značka řidič nebezpečí Plzeňský kraj pachatel dopravní expert dopravní značení Roman Budský Zprávy z regionů neznámý pachatel postavička fólie

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Tisíce domácností bez proudu. Bouře Barra udeřila na Irsko, ovlivní i počasí v Česku?

Bouře Barra v úterý zasáhla Britské ostrovy, konkrétně Irsko. Bez elektřiny je tam už 56 tisíc domácností. Do země přinesla vichr o rychlosti více až 130 km/h. Ve středu by pak měla okluzní fronta, která s bouří souvisí, doputovat i nad pevninskou Evropu, ovlivnit tak může okrajově i počasí v Česku. Český hydrometeorologický ústav ale žádná varování zatím nevydal. Vliv bouře by tak neměl být nijak extrémní.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama