reklama

Naložená cisterna se zřítila ze srázu na zaparkovaná auta. Zázrakem se nikdo nezranil

Plně naložená cisterna se zřítila ze srázu na zaparkovaná auta ve Stráži nad Nisou na Liberecku. Řidič slovinského kamionu zabloudil a vjel do zákazu na úzkou komunikaci, kde se pod ním utrhla krajnice. Nikomu se při nehodě naštěstí nic nestalo, škoda se ale vyšplhá minimálně na stovky tisíc korun.

reklama

Záběry kamionu, který se převrátil a sesunul ze srázu, pořídil Jaroslav Šmíd, majitel autoservisu vzdáleného jen pár metrů od místa, kam mnohatunový kolos dopadl. „Spadl přesně do místa, kde byla zaparkovaná auta zákazníků čekající na servis, bylo obrovské štěstí, že v tu chvíli tam nikdo nebyl,“ popisuje očitý svědek.

Kamion nejprve zůstal stát na krajnici, lehce nahnutý ze srázu. „Řidič z něj vystoupil a po nějaké době vozidlo spadlo,“ dodává. Škoda na zaparkovaných autech je podle prvních odhadů 80 tisíc korun. „Byla to stará auta, ale pro své majitele měla rozhodně větší cenu, než teď dostanou od pojišťovny,“ tvrdí majitel autoservisu, který je rád, že se pod nákladním autem krajnice neutrhla o pár metrů dřív.

V takovém případě by se totiž kamion zřítil přímo na jednu z jeho dílen. Na místě byli ještě před pádem kamionu ze srázu liberečtí hasiči. „Nebylo v našich silách, v těch podmínkách, které tam jsou, zajistit nákladní auto vážící přes čtyřicet tun proti pádu. Nejsou stromy, které by takovou váhu udržely,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Jan Přerovský.

Podle něj bude kamion velmi obtížné vyprostit. „Půda, na které leží, je podmáčená. Bude potřeba speciální technika a zřejmě bude nutné nejdřív odsát obsah cisterny, aby se auto odlehčilo,“ dodal. Cisterna podle něj převážela blíže nespecifikovaný granulát.

Tagy:

Hlavní zprávy

Pokus o nejdokonalejší bublinu. Striktní olympiáda bude spoléhat i na poplašné teploměry

Každého olympionika čekají velké nervy do poslední chvíle. Samozřejmě i z toho, jaký výkon odevzdá. Ale v kontextu olympiády v Pekingu hlavně kvůli tomu, aby neodevzdal pozitivní test na koronavirus. V dějišti akce pod pěti kruhy se už dlouhou dobu dělá vše pro to, aby takových případů bylo co nejméně. Nahlédněte do toho, jak má aspoň podle očekávání nejdokonalejší covidová bublina fungovat.

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD

Čtvrteční jednání v Poslanecké sněmovně bylo podle poslance Marka Bendy (ODS) mimořádně absurdní. „Je to destrukce za každou cenu,“ prohlásil na účet opozice. Poslanec Radim Fiala (SPD) mu však v pořadu 360° oponoval. Je toho názoru, že opozice má nárok říci, co si o současném stavu myslí. „Křičíte na nás něco o nenávisti a jste zkrátka nervózní, za což my nemůžeme,“ reagoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc

Potravinářské řetězce zaměstnancům zvyšují mzdy. Albert je zvedl od ledna v průměru o čtyři procenta, od února porostou v Lidlu v závislosti na pozici a odpracovaných letech. Pracovníci Kauflandu si přilepší průměrně o čtyři procenta od března. Ostatní obchodní sítě plánují případné zvýšení mezd oznámit v dalších měsících. Kromě zvýšení mezd společnosti rozšiřují také zaměstnanecké benefity. Vyplývá to z tiskových informací firem a ankety mezi zástupci řetězců.

reklama

Domácí zpravodajství

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí

U bran někdejšího vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau se emocím nikdo neubrání. Právě tady zahynula většina z 1,4 milionu osvětimských obětí. Turisté sem míří výhradně za bílého dne, ale mě zajímá osvětimská noc, takže do Birkenau záměrně přijíždím až se soumrakem. Tahle továrna na smrt se totiž v průběhu druhé světové války nezastavila ani za tmy. Během jediné noci v roce 1944 byl třeba v Birkenau zlikvidován celý český rodinný tábor. 3 792 dětí, žen a mužů.

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

reklama