reklama

Narodilo se první letošní hříbátko plnokrevníka. Čeká ho dostihová kariéra

První letošní hříbátko se narodilo v hřebčíně v Napajedlech u Zlína, který je nejstarším a největším hřebčínem u nás. I přesto, že se chovu anglického plnokrevníka věnují přes 130 let, narození prvního hříběte v roce je vždy velkou událostí. Jedná se o kobylu a porod se obešel bez komplikací.

reklama

Hříbě se narodilo tři dny před plánovaným termínem, je ale zdravé a s chutí k jídlu. Je velmi čilé, narodilo se v pondělí krátce po 21. hodině a už po necelých 60 minutách stálo na vlastních nohou.

K tématu

„Klisna to zvládla vše sama, pouze jsme dohlíželi nad průběhem porodu. Hříbě je na tom po porodu dobře, krátce po narození vstalo a napilo se,“ říká zootechnička Hřebčína Napajedla Kateřina Zápařková. Klisna teď dostává granule s ovsem, aby měla hlavně hodně mléka pro hříbátko.

Tak jako většinu anglických plnokrevníků čeká zřejmě i toto hříbátko dostihová kariéra. A soudě podle rodičů, jedná se možná o budoucí hvězdu. Klisna Dally Hit má za sebou 41 startů, dvanáctkrát zvítězila, čtyřiadvacetkrát se umístila. V roce 2016 byla Dally Hit koněm roku.

Žádný outsider rozhodně není ani otec Pouvoir Absolu, který ve Francii běhal dostihy nejvyšší kategorie a svému majiteli vyběhal přibližně sedm milionů korun. Hříbě zatím jméno nemá. Bude se jmenovat podle prvního písmene své matky Dally Hit.

K tématu

Tagy: kůň dostihy hříbě Kateřina Zápařková Hřebčín Napajedla narození hříběte

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Nové příznaky covidu: Nejen vředy v puse. Pacienti mají potíže podobné kocovině

Nové příznaky covidu: Nejen vředy v puse. Pacienti mají potíže podobné kocovině

Mezi široce známé příznaky onemocnění COVID-19 patří kašel, dušnost, zvýšená teplota nebo ztráta čichu či chuti. Koronavirus může způsobovat i únavu, bolesti hlavy nebo průjem. Nyní lékaři z Bengaluru v indickém státě Karnátaka uvedli, že příznakem infekce může být také extrémní sucho v ústech a další potíže spojené s ústní dutinou, informoval web The Sun.

Nominace všech týmů na MS v hokeji. Která soupiska budí největší respekt?
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Další vlna rozvolňování. Co všechno se příští pondělí změní?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

I nejvíce nakažený okres roztočil pípy, výčepní z Opavska očkování moc nevěří
Setkání Zemana s Vučičem: Prezidenti si vyměnili státní vyznamenání
Další články
reklama
reklama