CNN Prima News návod

návod

Výpis příspěvků ke štítku „návod“

Problémové zabij hned, rukojmí použij jako lidský štít. U teroristů z Hamásu se našel „manuál“

Problematické osoby zabijte a další rukojmí používejte jako lidské štíty. Přesně to měl radit teroristům z Hamásu tištěný manuál, jehož obsah poskytl úředník Izraelských obranných sil (IDF) redakci webu The Atlantic. Z původních plánů radikální palestinské organizace vyplývá, že útok Hamásu ze 7. října měl pro teroristy průběh, v nějž ani nedoufali.

Hasiči atomové kryty nedoporučují, nejsou připravené. Poradili, jak se schovat

Atomové kryty spíše nedoporučujeme. Touto radou překvapili v souvislosti s eskalací konfliktu na Ukrajině čeští hasiči. Důvody k tomu mají jasné – většina z nich není okamžitě použitelná. Reagovali tak na množící se dotazy lidí, kam se v případě útoku ukrýt a kde se kryty v Česku nacházejí. Nejlepší je podle nich schovat se v metru, tunelech nebo sklepích. Pokud nemáte nic z toho v dosahu, pak improvizovaně v nejbližší budově.

Co dělat v případě jaderného útoku. Český úřad zveřejnil návod, stránky spadly

Český Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB) v souvislosti s uvedením ruských jaderných zbraní do stavu pohotovosti preventivně zveřejnil základní pokyny pro přípravu ochrany před jaderným útokem. Kvůli velkému zájmu českých občanů spadly webové stránky úřadu. Její zástupci však stejně jako česká vláda veřejnost ujistili, že pravděpodobnost použití jaderných zbraní je v současnosti mizivá.

Chtěli byste umět číst rychleji? Naučíme vás to

Čtení má řadu pozitiv, rozšiřuje vám obzory, slovní zásobu a díky sečtělosti se pak méně často dopouštíte jazykových a stylistických chyb. S pomocí knih se můžete učit, můžete růst, poznávat jiné úhly pohledu, poznávat příběhy i zkušenosti lidí z celého světa. Také milujete čtení, ale zároveň si zoufáte, že toho nejste schopni přečíst tolik, kolik byste chtěli? Kolik knih jste vlastně schopni za rok přečíst? Pokud čtete pomalu, tak vám dá zabrat i pět knih. Víte však, že to můžete změnit? Nikdy není pozdě, abyste se naučili číst rychleji.

V sobotu začíná sčítání lidu. Máme pro vás videonávod, jak vyplnit dotazník

K vyplnění on-line formuláře pro sčítání lidí stačí připojení k internetu, elektronické zařízení a přibližně čtvrthodina času. Dotazník na stránkách podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) musí vyplnit každý, kdo žije v České republice, jinak dotyčnému hrozí pokuta ve výši až deset tisíc korun. On-line formuláře se lidem otevřou tuto sobotu 27. března, redakce CNN Prima NEWS vám ale připravila videonávod, na který se můžete podívat už teď.