CNN Prima News návod

návod

Výpis příspěvků ke štítku „návod“

Hasiči atomové kryty nedoporučují, nejsou připravené. Poradili, jak se schovat

2. března 2022 23:34

Atomové kryty spíše nedoporučujeme. Touto radou překvapili v souvislosti s eskalací konfliktu na Ukrajině čeští hasiči. Důvody k tomu mají jasné – většina z nich není okamžitě použitelná. Reagovali tak na množící se dotazy lidí, kam se v případě útoku ukrýt a kde se kryty v Česku nacházejí. Nejlepší je podle nich schovat se v metru, tunelech nebo sklepích. Pokud nemáte nic z toho v dosahu, pak improvizovaně v nejbližší budově.

Co dělat v případě jaderného útoku. Český úřad zveřejnil návod, stránky spadly

28. února 2022 16:20

Český Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB) v souvislosti s uvedením ruských jaderných zbraní do stavu pohotovosti preventivně zveřejnil základní pokyny pro přípravu ochrany před jaderným útokem. Kvůli velkému zájmu českých občanů spadly webové stránky úřadu. Její zástupci však stejně jako česká vláda veřejnost ujistili, že pravděpodobnost použití jaderných zbraní je v současnosti mizivá.

Chtěli byste umět číst rychleji? Naučíme vás to

15. listopadu 2021 03:38

Čtení má řadu pozitiv, rozšiřuje vám obzory, slovní zásobu a díky sečtělosti se pak méně často dopouštíte jazykových a stylistických chyb. S pomocí knih se můžete učit, můžete růst, poznávat jiné úhly pohledu, poznávat příběhy i zkušenosti lidí z celého světa. Také milujete čtení, ale zároveň si zoufáte, že toho nejste schopni přečíst tolik, kolik byste chtěli? Kolik knih jste vlastně schopni za rok přečíst? Pokud čtete pomalu, tak vám dá zabrat i pět knih. Víte však, že to můžete změnit? Nikdy není pozdě, abyste se naučili číst rychleji.

Poslední šance získat voličský průkaz. Kde a jak ho pořídit a jak s ním volit?

5. října 2021 19:09

Chcete volit jinde než v místě svého trvalého bydliště? Tedy třeba v jiném městě? Pak potřebujete voličský průkaz. Ve středu je poslední šance si o něj zažádat. Už ale pouze osobně. Jak volební průkaz získáte? Přinášíme praktický návod krok za krokem včetně toho, jak letos s voličským průkazem ve volbách do Poslanecké sněmovny volit.

Voličský průkaz 2022: Praktický návod, kde ho získat a jak s ním volit

2. června 2021 09:33
Aktualizováno

Nemůžete volit ve volebním okrsku, kde máte trvalé bydliště? Potom potřebujete voličský průkaz. V roce 2022 Čechy čekají hned dvoje volby –⁠ komunální a senátní, na začátku roku 2023 i volby prezidentské. V komunálních volbách voličský průkaz využít nemůžete. Jak získáte voličský průkaz pro senátní, prezidentské a další volby? Do kdy o něj musíte požádat? V tomto článku najdete praktický návod krok za krokem.

V sobotu začíná sčítání lidu. Máme pro vás videonávod, jak vyplnit dotazník

24. března 2021 20:39

K vyplnění on-line formuláře pro sčítání lidí stačí připojení k internetu, elektronické zařízení a přibližně čtvrthodina času. Dotazník na stránkách podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) musí vyplnit každý, kdo žije v České republice, jinak dotyčnému hrozí pokuta ve výši až deset tisíc korun. On-line formuláře se lidem otevřou tuto sobotu 27. března, redakce CNN Prima NEWS vám ale připravila videonávod, na který se můžete podívat už teď.