reklama
CNN Prima News návod

návod

Výpis příspěvků ke štítku „návod“

Chtěli byste umět číst rychleji? Naučíme vás to

15. listopadu 2021 03:38

Čtení má řadu pozitiv, rozšiřuje vám obzory, slovní zásobu a díky sečtělosti se pak méně často dopouštíte jazykových a stylistických chyb. S pomocí knih se můžete učit, můžete růst, poznávat jiné úhly pohledu, poznávat příběhy i zkušenosti lidí z celého světa. Také milujete čtení, ale zároveň si zoufáte, že toho nejste schopni přečíst tolik, kolik byste chtěli? Kolik knih jste vlastně schopni za rok přečíst? Pokud čtete pomalu, tak vám dá zabrat i pět knih. Víte však, že to můžete změnit? Nikdy není pozdě, abyste se naučili číst rychleji.

Poslední šance získat voličský průkaz. Kde a jak ho pořídit a jak s ním volit?

5. října 2021 19:09

Chcete volit jinde než v místě svého trvalého bydliště? Tedy třeba v jiném městě? Pak potřebujete voličský průkaz. Ve středu je poslední šance si o něj zažádat. Už ale pouze osobně. Jak volební průkaz získáte? Přinášíme praktický návod krok za krokem včetně toho, jak letos s voličským průkazem ve volbách do Poslanecké sněmovny volit.

V sobotu začíná sčítání lidu. Máme pro vás videonávod, jak vyplnit dotazník

24. března 2021 20:39

K vyplnění on-line formuláře pro sčítání lidí stačí připojení k internetu, elektronické zařízení a přibližně čtvrthodina času. Dotazník na stránkách podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) musí vyplnit každý, kdo žije v České republice, jinak dotyčnému hrozí pokuta ve výši až deset tisíc korun. On-line formuláře se lidem otevřou tuto sobotu 27. března, redakce CNN Prima NEWS vám ale připravila videonávod, na který se můžete podívat už teď.

Trpíte následky po covidu? Čeští odborníci představili cviky, které vám pomůžou

4. března 2021 14:06

Únava, vyčerpání, dušnost a celkově snížená výkonnost – nejčastější důsledky prodělané infekce COVID-19. Odborníci z Olomouce však dali dohromady sadu cviků, které uzdraveným pomohou dostat se zpět do formy. Příručka zahrnuje nácvik správného dýchání, silový trénink i doporučení vytrvalostních aktivit. Pravidelné cvičení může zabránit plicní fibróze a pozánětlivému ztuhnutí plic, ale i příznivě ovlivnit obezitu či nadváhu, které jsou nejen v případě covidu rizikovými faktory.

reklama