CNN Prima News Nedoklubko

Nedoklubko

Výpis příspěvků ke štítku „Nedoklubko“

Kvůli vzácnému syndromu porodila Nikola miminko do dlaně. Viktorka vážila 820 gramů

25. června 2022 08:34

HELLP syndrom představuje velmi vážnou komplikaci v těhotenství, která se může v ojedinělých případech objevit. Jedinou léčbou je porod. HELLP syndrom se projevil u čtyřiadvacetileté Nikoly z Hradce Králové na začátku třetího trimestru. Nejprve si myslela, že jde o běžnou virózu. Diagnóza byla ale velmi vážná a Nikola musela porodit ve 29. týdnu těhotenství. Její holčička vážila v tu chvíli pouhých 820 gramů.

Měla jsem pocit bezmoci a šíleného strachu, popisuje Lucie předčasný porod dvojčat

8. března 2022 09:23

Předčasný porod je noční můra každé nastávající maminky. V České republice každoročně přijde na svět kolem osmi tisíc nedonošených miminek. Přestože je naše neonatologie na vysoké úrovni a lékaři dokážou zachránit děti narozené o několik měsíců dříve, mnohdy se to neobejde bez zdravotních následků. Jednou z maminek, jejíž dvojčátka chtěla na svět o tři měsíce dříve, je Lucie Nenáhlová. Jak zvládli svůj nelehký boj Tobiásek a Laurinka, kteří se narodili ve 26. týdnu těhotenství?

V těhotenství jsem bojovala s covidem, dcera měla po porodu silnou infekci, říká Michaela

23. ledna 2022 14:05

Práce korektorky je pro Michaelu Popelářovou doslova posláním. V roce 2019 přijala pozici dobrovolné korektorky pro spolek Nedoklubko, který pomáhá rodinám předčasně narozených dětí. Sama přitom toužila po miminku, které dlouho nepřicházelo. Dnes je šťastnou maminkou téměř roční holčičky, která se sice od ostatních „nedoklubkových“ dětí nenarodila předčasně, ale poporodní komplikace se jí nevyhnuly.

Když se štěstí vejde do dlaně. Purpurové Česko oslavilo předčasně narozené děti

17. listopadu 2021 22:39

Oslavy 17. listopadu se v Česku spojují zejména se Dnem boje za svobodu a demokracii či Mezinárodním dnem studenstva. Mnozí však netuší, že jde i o oslavu radosti ze života. Řeč je o předčasně narozených dětech, kterých jen v Česku přijde na svět ročně až 8 500. Drobné ratolesti, které se mnohdy hrdým rodičům vejdou do dlaně, na jejich světový den lidé oslavují purpurovou barvou. A do ní se zahalily i mnohé české památky či významná místa.

Tereza porodila miminka do dlaně. Jedno z dvojčat vážilo dvakrát víc než druhé

25. srpna 2021 15:08

Tereza Pasdiorová je maminkou tří krásných zdravých dětí. Nikdo by nehádal, že se její dnes už sedmiměsíční dvojčátka narodila ve 31. týdnu těhotenství. Předčasný porod před 37. týdnem těhotenství není bohužel nic neobvyklého. Ročně se u nás narodí až osm procent nedonošených dětí. Lékaři dokážou zachránit i miminka, která přijdou na svět až šestnáct týdnů před termínem porodu. Přečtěte si příběh dvojčátek Maxima a Matea, která patří mezi „miminka do dlaně“.

Lékař těhotné Gabriele řekl, že za její krvácení může kašel. Porodila dítě s 830 gramy

29. dubna 2021 19:09

Pokud ještě nemáte plán na neděli 2. května, můžete spojit příjemné s užitečným a připojit se k charitativnímu běhu a procházce, které pořádá nezisková organizace Nedoklubko. Cílem je podpořit neonatologická oddělení, která pečují o předčasně narozená miminka. Každoročně se narodí přes osm tisíc nedonošených dětí, které potřebují dlouhodobou lékařskou pomoc. Jedním z nich je i Robin Hess, který se narodil před dvěma lety ve 25. týdnu těhotenství.

Žena porodila miminko do dlaně. Pepíček se narodil ve 23. týdnu těhotenství

27. března 2021 21:24

Každý rok se v Česku narodí až osm tisíc předčasně narozených dětí. Obecně platí, že čím dříve se dítě narodí, tím větší rizika mu hrozí. Medicína jde ale velmi dopředu a lékaři dnes dokážou zachránit i miminka vážící méně než půl kilogramu. Doslova o zázraku mohou hovořit Jarka s Josefem, kterým se narodil syn ve 23. týdnu těhotenství, téměř o čtyři měsíce před termínem. Podle předního českého neonatologa z pražské VFN mají takto nezralé děti při dobré péči velkou šanci na plnohodnotný život bez následků.

Každé osmé dítě se rodí předčasně. Neonatologové zachraňují miminka už od 22. týdne

17. listopadu 2020 07:39

V dnešní den, 17. listopadu, si připomínáme Den boje za svobodu a demokracii, ale také den předčasně narozených dětí. Letos už podesáté si můžeme alespoň symbolicky vzpomenout a podpořit rodiče, jimž se narodilo miminko do dlaně. Zachránit je v ČR umí špičková neonatologická péče a rodinám pomáhá také pacientská organizace Nedoklubko. Na Světový den předčasně narozených dětí se rozsvítí purpurovou barvou významné budovy po celém světě. Přečtěte si příběh maminky, která porodila kilové miminko. Své místo na světě si droboučký novorozenec doslova vybojoval.

Škárka ukončí pracovní poměr ve vězeňské službě. Důvodem jsou jeho skandální výroky

4. listopadu 2020 13:29
Aktualizováno

Bývalý poslanec za Věci veřejné Jaroslav Škárka ukončí pracovní poměr ve vězeňské službě poté, co přede dvěma dny označil v příspěvku na Facebooku nedonošené děti za „zrůdy“. Potvrdil to Petr Vlk, ředitel plzeňské věznice, kde Škárka pracuje jako vychovatel odsouzených. Ve středu dopoledne vydala Vězeňská služba ČR prohlášení, kde se od jeho výroků důrazně distancovala.