CNN Prima News nemocniční lůžka

nemocniční lůžka

Výpis příspěvků ke štítku „nemocniční lůžka“

Renata strávila devět let na lůžku a čekala na smrt. Díky zdravotní sestře zase může žít

11. května 2022 22:28

Po devíti letech na lůžku může znovu žít. Představíme vám dvě ženy – pacientku a zdravotní sestru. Renata zůstala po nemoci upoutaná na nemocniční lůžko a bez vyhlídek na normální život. Změnila to až druhá z žen, zdravotní sestra Kamila. Ta se díky dlouhodobé práci ve speciálním ošetřovatelství navíc letos stala Sestrou roku.

Prima a LINET věnují 15 lůžek Thomayerově nemocnici. S kampaní pomohou herečky

1. června 2021 14:26

Skupina Prima v rámci komunitního projektu Prima SVĚT ve spolupráci se seriálem Sestřičky a předním českým výrobcem nemocničních lůžek, společností LINET, věnuje 15 nemocničních lůžek za dva miliony korun Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze. Celou spolupráci doprovází osvětová kampaň s tvářemi seriálu Sestřičky Adélou Gondíkovou a Natálií Halouzkovou, ve které jsou zmíněny benefity LINET lůžek. Ta poběží od 1. června v rámci on-line i sociálních médií skupiny Prima.

Jičínská nemocnice čelí náporu pacientů. Na lůžkách umírají také mladší ročníky

23. února 2021 20:40

Před dvěma týdny si zdravotníci jičínské nemocnice ve videu zatančili, aby se odreagovali od covidového náporu. Nyní je situace v nemocnici daleko horší. „V průběhu tří dnů jsme přijali 45 nemocných, z toho více než 30 pacientů s nemocí COVID-19, za normálních okolností přijímáme na interním oddělení kolem 10 pacientů denně,“ vysvětluje primář interního oddělení Oblastní nemocnice Jičín Jiří Cyrany.

Britská varianta drtí nemocnice, v osmi krajích hrozí vyčerpání kapacit JIP

17. února 2021 16:02

V osmi krajích se může kvůli šíření nakažlivější mutace koronaviru vyčerpat kapacita jednotek intenzivní péče. V pěti, zejména v západní polovině Česka, už do konce února. Na středečním jednání sněmovního zdravotnického výboru to řekl ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek. Už pár hodin před ním vystoupili s varováním, že na odděleních JIP a ARO zbývá v celém Česku méně než 160 volných lůžek pro covidové pacienty, také premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Nezvládáme, zní z Královéhradeckého kraje. Pacienty s covidem vozí sanitky jinam

5. ledna 2021 12:22

Kapacita covidových lůžek v nemocnicích v Královéhradeckém kraji je téměř naplněná. Záchranná služba začala převážet pacienty do nemocnic mimo region. Pacientů s covidem stále přibývá, sdělili zástupci kraje. V nemocnicích v kraji je v úterý hospitalizovaných zhruba 500 pacientů s covidem, před měsícem to bylo asi 250. V kraji je léčí Fakultní nemocnice (FN) Hradec Králové a krajské nemocnice.

Hamáček: Musíme maximálně zvýšit kapacity lůžek, v zahraničí sháníme i personální pomoc

15. října 2020 19:58

Do českých nemocnic se v následujících týdnech dostanou tisíce nakažených koronavirem. Aby situaci zvládly, musí dojít k maximálnímu navýšení kapacit lůžek. CNN Prima NEWS to sdělil ministr vnitra a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Ten prozradil, že o pomoc požádal i zahraniční státy v rámci evropské unie (EU) i Severoatlantické aliance (NATO).

Hamáček o koronaviru: Máme 14 dní, abychom zabránili kolapsu

12. října 2020 12:06
Aktualizováno

Stát kvůli koronavirové krizi opět sáhne do svých rezerv. Zhruba 2500 lůžek, která má k dispozici Správa státních hmotných rezerv (SSHR), využije k navýšení kapacity nemocni, sdělil v pondělí ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD). Zdůraznil také, že všichni Češi musí pochopit vážnost situace. „Máme poslední pokus. Buď to s těmi tvrdými opatřeními trefíme, nebo máme obrovský problém,“ říká Hamáček.