Řemeslník může vydělávat i 200 tisíc korun, říká expert. Shání se hůř než programátor
nerovnost
Výpis příspěvků ke štítku „nerovnost“
LGBT témata do škol patří, tvrdí ministerstvo. Někteří rodiče jsou proti, uvolnit žáka nelze
Součástí Rámcových vzdělávacích programů vydaných ministerstvem školství jsou i témata LGBT+. Mluvčí resortu Tereza Fojtová pro CNN Prima NEWS uvedla, že tento okruh se týká problematiky nerovnosti práv, takže do vzdělávacího procesu patří. Zda se témata objeví v osnovách, rozhodují samotní pedagogové, zdůraznil mluvčí Národního pedagogického institutu Radek Melichar. Fojtová mimo jiné připomněla, že pokud rodičům vadí konkrétní obsah výuky, není možné žáka přímo uvolnit z hodin na základě žádosti.
Arkansas zakázal „biologickým mužům“ soutěžit proti ženám. Transgender lidé protestují
Konzervativní zákonodárci amerického státu Arkansas zasadili minulý týden hned dvě rány transgenderovému hnutí. Lékaři budou nově moci odmítnout léčbu pacientů na základě svého morálního a náboženského přesvědčení. Guvernér jižanského státu Asa Hutchinson také podepsal zákon, podle něhož nebudou moci trangender ženy soutěžit ve sportech proti ženám. Republikáni zdůvodnili přijetí zákona ochranou ženských sportů.
Pandemie nejvíc ublížila chudým. Covid prohlubuje majetkovou nerovnost, tvrdí studie
Nejchudším může trvat i přes deset let, než se vzpamatují ze zásahu, který jim uštědřila koronavirová pandemie. Na druhou stranu tisíc nejbohatší lidí světa získalo zpět své ušlé zisky přibližně za devět měsíců. Podle CNN to vyplývá z výroční zprávy o nerovnosti, kterou vypracovala společnost Oxfam International.
Proč má král větší váhu než dáma? Dívka vymyslela genderově neutrální karty
Dánka Indy Mellinková se rozhodla prolomit staletou tradici a přetvořila klasické hrací karty na moderní verzi. 23letá absolventka forenzní psychologie v rámci genderové vyváženosti nahradila krále, královnu a kluka za zlato, stříbro a bronz. Informovala o tom agentura Reuters.
Pravidla pro pohyb v obchodech se změní, malé prodejny ale stále neotevřou
Pravidla pro vstup do obchodů se od pondělí změní. Omezení počtu nakupujících sice platí dál, ale výjimku mají matky, které se už nemusí rozhodovat mezi vozíkem a kočárkem. A také postižené osoby, které mohou mít doprovod. Největší problém, tedy nerovnosti mezi obchody, ale trvá. Zatímco ty velké mají žně, malé obchody stále nesmí otevřít.
Duhová Formule 1: Nová iniciativa pro boj proti koronaviru, rasismu a nerovnosti
Formule 1 spouští iniciativu #WeRaceAsOne (Závodíme jako jeden), v jejímž rámci se chce soustředit na řešení největších problémů, které v současnosti hýbou světem – boj proti koronaviru a rasismu. Kampaň se rozjíždí před první Velkou cenou po vynucené pauze, která se pojede 3. až 5. července v Rakousku.
Šéfka asociace podnikatelek: Banky ženám nechtějí půjčovat, nevěří jim
Počet podnikatelek neustále roste. Během koronavirové krize ovšem doplatily na to, že vlastní převážně malé a střední firmy, které často nedosáhly na pomoc od státu. Ženy v byznysu se navíc potýkají s genderovou nerovností. „Podnikatelky mají horší přístup k úvěrům, banky jim méně věří,“ tvrdí Kateřina Haring, prezidentka Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek.
Za sundaný hidžáb 24 let vězení. Kampaň Ženy chtějí změny se zasazuje za práva žen
Ve dnech 15. a 16. května pořádá česká sekce organizace Amnesty International kampaň s názvem Ženy chtějí změny. Celoevropská akce má zvýšit povědomí o utlačování žen a dívek z celého světa a také získat co nejvíce podpisů pod petici, která se zasazuje za tři diskriminované ženy z Argentiny, Egypta a Íránu. Právě tyto tři státy mají být vůbec nejhoršími, co se porušování ženských práv týče.
Miliardáři za poslední desetiletí zdvojnásobili své bohatství. Kvůli nerovnosti jsou třeba politické zásahy, tvrdí studie
Světoví miliardáři za poslední desetiletí zdvojnásobili své bohatství a jsou v úhrnu bohatší než šedesát procent nejchudších obyvatel světa. Nejbohatších 2 153 lidí světa má větší majetek než nejchudších 4,6 miliardy obyvatel. S odkazem na charitativní organizaci Oxfam informovala zahraniční média.
Nůžky se stále rozevírají: 26 nejbohatších lidí vlastní stejný majetek jako nejchudší polovina světa
Rozdíl mezi nejbohatšími lidmi a zbytkem světa je nejvýraznější v historii. Šestadvacet největších boháčů vlastní stejné bohatství jako nejchudší polovina celého světa (3,8 miliardy lidí). Uvedl to server Russia Today citující novou studii společnosti Oxfam.