reklama
CNN Prima News neštovice

neštovice

Výpis příspěvků ke štítku „neštovice“

Útok teroristů neštovicemi? Musíme se na to připravit, varuje Gates a volá po prevenci

7. listopadu 2021 16:35

Zakladatel Microsoftu Bill Gates vyzval světové politiky, aby zřídili fond pro boj s budoucími pandemiemi a bioterorismem. Miliardář varoval, že státy musí být připraveny na katastrofy, jako je třeba teroristický útok pomocí neštovic, ať to stojí, co to stojí. Podle něj bude výzkum sice velice drahý, ale poskytne obrovský přínos vědě.

Nová fakta o mutaci delta: Šíří se rychle jako neštovice. Ohrožuje neočkované těhotné

31. července 2021 19:16

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) v USA varovalo, že koronavirová mutace delta se šíří stejně rychle a snadno jako plané neštovice. Zkoumání institutu také naznačuje, že plně očkovaní jedinci šíří mutaci viru ve stejném rozsahu jako neočkovaní. Přesto vakcíny podle studií chrání proti vážnému průběhu covidu, a to i v případě varianty delta.

Lékaři mají opět strach z přeplněných nemocnic. Kromě covidu se bojí i „vymizelých“ chorob

9. června 2021 16:19

Lékaři se obávají opětovného podzimního návalu pacientů v nemocnicích. Tentokrát však nejen kvůli COVID-19, ale i z důvodu opětovného rozšíření dalších infekčních nemocí, jako jsou neštovice, spalničky či mononukleóza, které v době koronavirové epidemie takřka „vymizely“. Změnil se navíc přirozený průběh některých nemocí. Primáři oslovení webem iDnes, který o problematice informoval, mluví i o nedostatku personálu a nemocničních kapacit.

reklama