reklama
CNN Prima News novináři

novináři

Výpis příspěvků ke štítku „novináři“

Natáčeli o dělnících, kteří zemřeli kvůli fotbalovému MS. Novináři skončili ve vazbě

24. listopadu 2021 22:15

Podle britského webu The Guardian v Kataru zemřelo od chvíle, kdy dostal pořadatelství mistrovství světa, 6 500 zahraničních dělníků. Podmínky pro levné pracovní síly převážně z asijských zemí jsou zvlášť s blížícím se „výkopem“ šampionátu žhavým tématem. Proto se dvojice norských novinářů vydala do státu v Perském zálivu natočit reportáž o tom, jaké jsou okolnosti příprav fotbalového svátku. Práci nedokončili, protože byli zatčeni.

Českého reportéra napadli vojáci u běloruské hranice. Nebyl označen, hájí se polská armáda

17. listopadu 2021 16:26

V úterý došlo nedaleko polsko-běloruských hranic k napadení tří novinářů včetně českého fotografa Martina Divíška. Podle sdružení novinářů Press Club Polska měli lidé v uniformách polské armády trojici vytáhnout z auta, spoutat a vulgárně jim nadávat. Polské ministerstvo obrany incident potvrdilo, ale odmítá, že by vojáci použili násilí, a tvrdí, že novináři byli maskovaní a nebyli nijak označení.

PŘEHLEDNĚ o Pandora Papers: V hlavní roli Babiš, Putin či Shakira a praní špinavých peněz

5. října 2021 07:06

Největší únik dat a nejmohutnější mezinárodní novinářská spolupráce v historii – v rámci projektu Pandora Papers odhalili žurnalisté celého světa podezřelou a pravděpodobně též nezákonnou finanční historii u 35 světových lídrů a dalších 330 politiků a celebrit. Investigativci jmenují mimo jiné i českého premiéra Andreje Babiše.

Babiš půjčil sám sobě. Dělal něco nepochopitelného a nechce to vysvětlit, říká novinářka

4. října 2021 19:01

Do objasňování kauzy Pandora Papers, ve které figuruje i premiér Andrej Babiš (ANO), jsou celosvětově zapojeny stovky novinářů. „Víme, že dělal něco nepochopitelného, a zároveň víme, že se mu to nechce vysvětlovat,“ řekla o Babišovi novinářka Hana Čápová z webu Investigace.cz, který se na případu za Českou republiku podílí. Premiér popírá, že by vlastnil nějaký offshore či se dopustil praní peněz. Také se důrazně ohradil vůči podezřením, že by porušil zákon.

Babiš si měl přes daňové ráje koupit zámek a další nemovitosti, tvrdí novináři

3. října 2021 18:55

Masivní investigativní práce novinářů pod názvem Pandora Papers odkryla, že světoví lídři a celebrity měli v minulosti využívat offshorové firmy a daňové ráje k tomu, aby si například nakupovali nemovitosti. Činnost mohla souviset i s praním špinavým peněz. V dokumentu je jmenován i český premiér Andrej Babiš. Ten měl díky tomu nakoupit několik nemovitostí ve Francii, včetně zámku.

Kdo financuje nezávislou žurnalistiku? Nadační fond rozděluje miliony, dárce ale tají

22. září 2021 06:31

Nadační fond nezávislé žurnalistiky rozdělil v loňském roce na různé mediální projekty přes sedm milionů korun. V tom letošním se částka blíží osmi milionům. Největší grant získala společnost FORUM 24, jejímž majitelem je známý novinář Pavel Šafr. Odkud Nadační fond získává peníze a jak je rozděluje, se však nedozvíme. „Je to zbytečné oslabení autority této instituce a její práce,“ myslí si politolog Jan Kubáček.

reklama