CNN Prima News novináři

novináři

Výpis příspěvků ke štítku „novináři“

Další kritika: Finská premiérka se omluvila za fotografii obnažených žen z večírku

24. srpna 2022 05:41

Finská premiérka Sanna Marinová znovu čelí kritice kvůli svým soukromým aktivitám, v úterý se omluvila za kontroverzní fotografii ze svého večírku, na které pózují dvě polonahé líbající se ženy s nápisem Finsko zakrývajícím ňadra. Napsala o tom agentura Reuters. Před týdnem šéfka finské vlády rozbouřila veřejné mínění videem, které ji zachytilo, jak divoce tančí, a Marinová pak kvůli němu podstoupila test na drogy.

Vykastroval ukrajinského zajatce. Novináři odhalili identitu „kanibala“ z čečenského praporu

6. srpna 2022 20:17

Investigativním webům Bellingcat a The Insider se zřejmě podařilo vypátrat identitu ruského okupanta, který měl na konci července v Luhanské oblasti vykastrovat svázaného ukrajinského vojáka. Děsivé video se dál šíří internetem. Válečným zločincem je podle všeho 29letý rodák z Tuvy jménem Ochur-Suge Mongush, který je členem čečenského praporu Achmat (pojmenováno po otci Ramzana Kadyrova).

Reportér CNN Prima NEWS: Požár u Hřenska? Nejtěžší natáčení kariéry, pomohla znalost terénu

2. srpna 2022 21:41

Celé Česko už dva týdny mluví o největším požáru v historii země. Plameny v Českém Švýcarsku zachvátily přes 1 000 hektarů lesa a donutily k evakuaci obyvatele několika obcí. Díky obětavé práci stovek hasičů se postupně podařilo dostat požár pod kontrolu. Záběry, které celý národ několik dní sledoval, musel někdo zaznamenat. A jak říká reportér CNN Prima NEWS z Ústeckého kraje Kristián Šujan, prošel si tam nejtěžším natáčením v kariéře.

Протест Овсянниковой на Первом канале начал восстание. Российские журналисты увольняются

18. března 2022 15:26

Российские СМИ с начала вторжения на Украину покинул ряд журналистов, и это ещё не конец. Война по обе стороны ведётся не только на фронте, но и всё больше в медиапространстве.

Strašlivý zážitek novinářů na Ukrajině: Pálili do nich Rusové, trefili kameramana

5. března 2022 18:00

Pětičlenný štáb televizní stanice Sky News se vydal do ukrajinského města Buča poblíž Kyjeva, které v posledních dnech sužovaly těžké boje. Cesta za reportáží se proměnila v boj o holý život, skupina se totiž ocitla pod palbou ruských jednotek. „Jsme novináři,“ řvali zoufale zaměstnanci britského média. Marně, do jejich auta mířily další a další kulky.

Sledujte ZÁZNAM: Rath zamířil domů, v Hostivicích ho čekalo přivítání. Co vzkázal veřejnosti?

11. ledna 2022 16:17

Exministra zdravotnictví Davida Ratha čeká oficiální přivítání. Uskuteční se v Hostivicích, odkud pochází. Nečekaná akce nejspíše začne v 16:40 a Rath by měl veřejně promluvit. Politik opustil bránu brněnské věznice v úterý dopoledne, za mřížemi měl původně strávit sedm let za korupci. Z trestu si odpykal více než polovinu. Přímý přenos můžete sledovat v tomto článku.

David Rath opustil brány vězení, kde si odpykal 3,5 roku. Novinářům nic neřekl

11. ledna 2022 10:44

Exministr zdravotnictví David Rath zhruba v půl dvanácté dopoledne opustil bránu brněnské věznice. Obklopen mnoha zvědavými novináři hned zamířil směrem k přistavené dodávce, do které okamžitě nastoupil. Vozidlo poté odjelo. Rath měl ve vězení původně strávit sedm let za korupci, z trestu si odpykal více než polovinu. Krajský soud v Brně v úterý podmíněně rozhodl o jeho propuštění.