reklama
CNN Prima News novináři

novináři

Výpis příspěvků ke štítku „novináři“

Vlády špehují novináře pomocí programu izraelské firmy. Dva z nich byli zavražděni

Vlády různých zemí využily technologii kontroverzní izraelské společnosti NSO Group ke špehování novinářů, lidskoprávních aktivistů či právníků. Vyplývá to ze zveřejněných závěrů investigativní práce 17 světových médií, na které se podílel i český server investigace.cz. Vlády podle těchto závěrů zneužily špionážní program od NSO nazvaný Pegasus. Izraelská firma dlouhodobě trvá na tom, že její technologie jsou určené pouze pro použití proti zločincům či teroristům.

Trable Ósakaové s médii? Já jsem v pohodě, vím, že hraju líp než novináři, říká Venus

Náhlé odstoupení světové tenisové dvojky Naomi Ósakaové z Roland Garros vzbudilo rozruch. Japonka se pro rázný krok rozhodla poté, co se ocitla pod velkým tlakem kvůli rozhodnutí nechodit na tiskové konference pro ochranu svého duševního zdraví. Mluvila o tom, že je introvertka a odpovídání na někdy nepříjemné otázky zvláště na veřejnosti jí dělá dlouhodobý problém. K tématu se po svém prvním zápase na antukovém grandslamu vyjádřila i legendární Venus Williamsová.

Svobodě tisku škodí i prezident Zeman, tvrdí Reportéři bez hranic. Česko je 40. na světě

Svoboda tisku ve světě utrpěla i kvůli pandemii, novinářské povolání je plně nebo částečně blokováno ve více než 130 zemích, napsala v úterý v každoroční zprávě mezinárodní nevládní organizace Reportéři bez hranic (RSF). Česká republika se v žebříčku 180 zemí světa drží stejně jako loni na 40. místě. Největší svobodu mají média nadále ve Skandinávii a nejmenší v Eritreji, Severní Koreji, Turkmenistánu a Číně.

Vystrčil se opřel do Babiše a Zemana: Nejhlubší úpadek. Jsou neslušní a bezohlední

Chování premiéra Andreje Babiše (ANO) je podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) nevypočitatelné a bezohledné. Jednání prezidenta Miloše Zemana ve vztahu k oponentům považuje Vystrčil za neomalené a nepřijatelné. Podle šéfa horní komory tito ústavní činitelé nedodržováním pravidel a společenských norem přispívají k jejich destrukci, a tím k chaosu. Vystrčil to řekl ve čtvrtek novinářům.

Rusko: Na demonstracích policisté zatýkají novináře. Jednoho udeřili obuškem do hlavy

Na sociálních sítích a v ruských médiích koluje video, na kterém příslušník pohotovostní jednotky OMON během úterní demonstrace udeřil jednoho z pracovníků médií obuškem do hlavy. Mladík přitom držel v ruce kameru a na sobě měl vestu s nápisem Press. Na demonstracích souvisejících s rozhodnutím soudu v případu Navalného policisté kromě civilistů zatýkali také novináře. Někteří strávili noc ve vazbě, informoval o tom web Meduza.io.

reklama