CNN Prima News novináři

novináři

Výpis příspěvků ke štítku „novináři“

Záběry, z jejichž sledování mrazí. Záznamy ruských raketových úderů na ukrajinská města

Rusko kromě vojenských cílů na Ukrajině dennodenně bombarduje také civilní oblasti. Ukrajinci prostřednictvím bezpečnostních kamer či mobilních telefonů natočili za uplynulý rok a tři čtvrtě nespočet videí, která zachycují dopady ruských raket na civilní stavby, náměstí či dopravní infrastrukturu. CNN Prima NEWS vybrala několik méně známých záběrů, z jejichž sledování mrazí.

KOMENTÁŘ: Poučme se z napáchaných chyb. Naší zbraní teď mají být solidarita a ohleduplnost

Zatímco se Česko vzpamatovává z bezprecedentního čtvrtečního masakru na pražské Filozofické fakultě, při němž mladý střelec zavraždil 14 lidí, sociální sítě se plní hádkami, osobními výpady a dalšími nevhodnými příspěvky. Zkusme spíš přemýšlet o tom, jak být v těchto těžkých chvílích co nejvíce solidárními a ohleduplnými osobami. Vycházejme výhradně ze zpráv, které nám poskytuje policie, a řiďme se jejími radami. Politici, novináři i další činné osoby ve veřejném prostoru mají zároveň mnoho podnětů, z nichž by se měli poučit – kdyby se, nedej bože, měla takto strašná událost někdy v budoucnu opakovat...

Princ Harry s Meghan a tchyní v ohrožení. Honička s paparazzi málem skončila tragédií

Britský princ Harry, jeho manželka Meghan a její matka se stali účastníky „téměř katastrofální automobilové honičky“ s fotografy, oznámil princův mluvčí podle agentury Reuters. Incident se odehrál poté, co se vévoda a vévodkyně ze Sussexu v úterý zúčastnili předávání cen neziskové organizace Ms. Foundation for Women v New Yorku, kde byla Meghan oceněna za svou práci.

Mluvili česky nebo polsky, tvrdil Němcům o podezřelých z útoku na Nord Stream svědek

Byli oblečení jako normální námořníci, přišlo mi, že spolu mluví polsky nebo česky. Těmito slovy jeden ze správců přístavu na baltském ostrově Rujána líčil německému týdeníku Der Spiegel události z loňského podzimu, jež se měly týkat sabotérů podezřelých z útoku na Nord Stream 1 a Nord Stream 2. Zničeny tehdy byly tři ze čtyř větví plynovodu. S verzí, že za sabotáží měla stát „proukrajinská skupina“, však nesouhlasí Kyjev ani někteří experti.

Šílený útok v USA: Střelec zabil ženu, dítě a pak reportéra, který o případu informoval

Policie v americkém státě Florida zadržela 19letého muže, který podle ní ve středu zastřelil mladou ženu. Později se na místo činu vrátil a znovu vytáhl zbraň. Při druhém útok připravil o život devítileté dítě a reportéra, který incidentu informoval. Další dva lidé utrpěli zranění a byli v noci na čtvrtek v kritickém stavu. Informovala o tom televizní stanice CNN nebo deník The New York Times.

Fandící novináři s flanelkou? Užiteční idioti, kritizuje Drtinová. Pustila se i do Witowské

S ostrou kritikou na účet „fandících novinářů ve flanelových košilích“ přišla novinářka a moderátorka DVTV Daniela Drtinová. V rozhovoru s Čestmírem Strakatým zdůraznila, že média v prezidentských volbách selhala. Z počínání kolegů jí bylo špatně: „Byla jsem zděšena a otřesena. Není to normální.“ Takzvaně na paškál si vzala i novinářku Světlanu Witowskou. Zejména jí vyčítala „cenzurovaní dotazů jiných novinářů týkajících se blízké osoby budoucího prezidenta“, který je zároveň partnerem Witowské. Řeč byla o diplomatu Petru Kolářovi.

Českým autem roku je Honda Civic. Mezi finalisty chyběla Škoda i evropské auto roku

V Praze byly v úterý za účasti ministra dopravy Martina Kupky vyhlášeny výsledky tradiční novinářské ankety o auto roku 2023. Největší sympatie dvacítky uznávaných motoristický odborníků si získal klasický japonský hatchback z kompaktního segmentu. Až za ním se umístili favorizované německé modely BMW X1 nebo Volkswagen ID.Buzz. Hondu volil na první místo také zástupce redakce CNN Prima NEWS.

KOMENTÁŘ: Největším poraženým voleb jsou fandící novináři

Fotka jednoho kolegy-novináře vyšla v pondělí (asi) náhodou v Lidových novinách. Slaví na ní s pivem a širokým úsměvem, euforicky připíjí. U ní všeříkající popisek: „Radost ve štábu generála Pavla“. Mají novináři právo fandit? Nemají. Fandí? Fandí. Jako zběsilí. Respektive část z nich. Víc a víc. A letos během prezidentských voleb také, jako nikdy jindy. Velká ostuda našeho povolání, kterou si často vůbec neuvědomujeme.