reklama

Od politiky se neumím odříznout. Lidé mi dávají podněty i v sauně, tvrdí Okamura

Tomio Okamura (SPD) mluvil v úterním letním speciálu pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS především o svém nasazení v politice a volném času. V pořadu poodhalil, kam se v České republice chce podívat, v čem je letošní léto výjimečné nebo kolik občanů mu denně píše.

reklama

Předseda strany SPD přiznal, že se neumí od politiky odříznout a nezabývat se jí. „Já jedu naplno. Denně mi píše v průměru 250–300 občanů s různými podněty. Takže se od toho nedá odříznout, navíc mě všichni lidé v České republice poznají. Dokonce i v sauně, kam velmi rád chodím, mě lidé oslovují,“ řekl Okamura a dodal, že mu to nevadí. Prý má politiku rád a toto k ní patří.

Na dotaz, zda se na něj obracejí i lidé, kteří ho tzv. příliš nemusejí, odpověděl, že dostává i výhrůžky smrtí. „Tací lidé se na mě s dotazy neobrací. Občas jsem ale ve facebookových diskuzích zaznamenal výhrůžky smrtí nebo násilí vůči mně. Ti, kteří se mnou nesouhlasí, pak píší hlavně rasisticky. Myslím, že bychom se měli všichni vyjadřovat slušně a vážit si toho, že v demokracii můžeme mít různé názory,“ poznamenal Okamura.

Rád by procestoval celou Českou republiku

Okamura se vyznal, že by rád ještě více procestoval Českou republiku. „Rád bych ji jednou pořádně projel. Mám sice procestováno hodně, ale každý rok zde přibude mnoho zajímavých stezek a tras. Například jsem měl naplánováno jet na Šumavu, vystoupat na horu Lysá nebo se zastavit třeba v nějakém moravském sklípku,“ popsal cestovatelské plány.

K tématu

Kvůli krajským volbám v říjnu ale prý nebudu mít čas a chce jezdit na besedy s občany. Kdyby se měl ale vydat někam, kde nikdy v České republice nebyl, tak by to byla Stezka korunami stromů na Šumavě.

Léto po pandemii koronaviru je podle něj výjimečné v tom, že spousta lidí v cestovním ruchu přišla o práci. „Ve svém volném čase se živím tím, že do České republiky přivážím japonské turisty. Teď cestovní ruch stojí, spousta lidí, které jsem měl rád, kvůli tomu přišlo o práci. Česká republika je krásná a úžasná země, naše památky obdivují cizinci z celého světa,“ poznamenal Okamura.

S věkem změnil priority

Kromě politiky byl Okamura známý tím, že měl rád auta a prosazoval japonské jídlo, dokonce napsal kuchařku. Se vznikem SPD se však jeho koníčky změnily: „Musím říct, že s jídlem to je po vstupu do politiky špatné. Mám problém i s váhou, vzhledem k tomu, že jím jednou, dvakrát denně. U aut se to také změnilo přestupem do politiky. Čím je člověk starší, tím se zklidňuje a postupně se jeho priority úplně mění.“

Kromě politiky prý nic jiného nestíhá. „Politice se věnuji téměř na sto procent. Spím běžně čtyři až pět hodin denně, protože nestíhám. Především odepisuji občanům a snažím se jim pomoci. Jinak jsem členem sportovního a střeleckého klubu, kam se ovšem dostanu jen dvakrát ročně,“ přiznal se Okamura. Občas si ale zajde zacvičit, když ho bolí záda.

Země potřebuje ekonomickou a sociální stabilitu

K tématu

Na otázku, zda předsedu SPD na koronavirové krizi v České republice něco překvapilo, odvětil, že se mu spíše leccos potvrdilo: „Ujistil jsem se, že jsme slušný národ lidí. Myslím, že to, jak jsme se s krizí vypořádali, není díky vládě, ale díky tomu, že jsme ukázali velkou soudružnost. A to se mi velmi líbilo. Dokázali jsme se spojit a vzájemně si pomoct.“

Podle Okamury ale Česká republika potřebuje do následujících měsíců ekonomickou a sociální stabilitu. „Potřebujeme tyto stability, až na nás krize dolehne. Bude se zvyšovat nezaměstnanost. Budu se snažit, aby měl slušný a pracující člověk dostatek peněz a sociálního zázemí. Aby mohl plnit své sociální závazky, jako například platit nájem,“ uzavřel Tomio Okamura.

Další hlavní zprávy

Adam Vojtěch

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Česko čeká nárůst případů indické mutace jako ve Velké Británii, varoval ve středu ve Sněmovně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Nechce proto unáhleně rozvolňovat protikoronavirová opatření. Reagoval tak na to, že šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura navrhoval jednání o zrušení stavu pandemické pohotovosti. Nelíbí se mu, že vláda zavádí opatření protiprávně.

Školy na Benešovsku ochromila norovirová infekce. Nakazily se desítky dětí
Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní
Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Bílá reaguje na Soukupa kvůli albu: Nechápu to. Řekla jsem ne, ale on to stejně udělal
Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová
Další články
reklama
reklama