reklama

Od soboty do Slovinska s negativním testem. V ČR dnes zatím přibylo 53 případů COVID-19

V sobotu v Česku přibylo 53 potvrzených případů nákazy koronavirem a celkem je nemocných 12 372. Přírůstek do podvečera je nižší než v pátek. Vyléčených je 7851 lidí, zemřelých 352.Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Češi se nově od soboty musí při cestování do Slovinska prokazovat negativním testem na COVID-19. Podmínky pro české turisty zpřísnily také Lotyšsko, Estonsko a Kypr. Přehled o situaci nabízí ve videu přiložený reportážní komplet s aktuálními informacemi ze Slovinských hranic od reportérky Simony Dočkalové.

reklama

Do Slovinska s negativním testem

Kvůli rostoucímu počtu nových případů nákazy koronavirem omezily vstup českých občanů na své území Slovinsko, Lotyšsko, Estonsko a Kypr. Od soboty budou muset Češi po příjezdu do Slovinska doložit negativní test na koronavirus ne starší 36 hodin a doklady o zaplaceném pobytu. Pokud se doklady neprokážou, budou muset nastoupit do čtrnáctidenní karantény.

K tématu

Průjezd zemí, přes kterou řada českých občanů cestuje do Chorvatska, bude ale dál možný bez zásadních omezení. V Lotyšsku je pro návštěvníky z Česka od pátečního odpoledne povinná dvoutýdenní karanténa, totéž je čeká v příštím týdnu v Estonsku. Na Kypru musejí Češi od pondělí předkládat negativní test na COVID-19.

Slovinsko o zařazení země mezi bezpečné rozhoduje na základě toho, kolik osob se nově nakazilo koronavirem za posledních čtrnáct dní. V Česku to k pátku bylo 17,89 osoby na 100 000 obyvatel. Pro Slovince je limit pro zařazení mezi bezpečné země deset lidí. Pod touto hodnotou bylo Česko naposledy 25. června.

V rozhovoru pro CNN Prima NEWS hovořila Lucie Frnochová, mluvčí cestovní kanceláře FIRO-tour, která se zaměřuje mimo jiné na Chorvatsko a Slovinsko. Na celé video se podívejte níže.

Také instruktor bezpečné jízdy Jan Faktor mluvil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS o cestování do Chorvatska. Video naleznete níže.

Situace v Česku je podle vlády klidná

Česká vláda soudí, že rozhodnutí čtyř evropských zemí není objektivní, protože kromě Karvinska je epidemiologická situace v Česku klidná. Na Karvinsku, kde se nákaza rozšířila mezi horníky firmy OKD, bylo za uplynulý týden zaznamenáno přes 267 případů v přepočtu na 100 000 obyvatel. Druhý nejvyšší podíl nových případů nákazy na obyvatele za posledních sedm dní má sousední Ostravsko se zhruba 36 nakaženými na 100 000 obyvatel a třetí nejvyšší Frýdecko-Místecko s 34 případy. Následuje Liberecko s šestnácti případy a Jablonecko s dvanácti nakaženými na 100 000 lidí za uplynulý týden. U ostatních okresů v Česku podíl činí devět a méně případů na 100 000 obyvatel.

Tagy: podmínky turisté Slovinsko negativní test cestování dovolená Estonsko Lotyšsko Kypr

Další hlavní zprávy

reklama
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
reklama
reklama
Panelák v Bohumíně byl zřejmě zapálen úmyslně. 11 mrtvých, lidé vyskakovali z oken

Požáry

Domácí zpravodajství

Obrovská tragédie, neuvěřitelné neštěstí. Politici kondolují pozůstalým z Bohumína
Nechtěný dárek z dovolené: Nakažení Češi jsou velkým rizikem, míní Prymula
Hejtman Vondrák: Vše nasvědčuje tomu, že požár v Bohumíně byl žhářský útok
Oheň kompletně zničil byt, tvrdí hasič. Dům v Bohumíně bude během vyšetřování neobyvatelný
Další články
reklama
reklama