reklama
CNN Prima News pandemie koronaviru

pandemie koronaviru

Výpis příspěvků ke štítku „pandemie koronaviru“

Rusko lže o covidových číslech, mají jasno odborníci. Obětí je skoro pětkrát více

Rusko zjevně nepravdivě informuje o počtu zemřelých na nemoc COVID-19. Odborníci upozorňují, že k takovému zjištění stačí letmý pohled na tamní covidové statistiky – čísla denních úmrtí od začátku července podezřele stagnují a pohybují se každý den přibližně na hodnotě 800 zemřelých. Zahraniční média poukazují, že je k dokreslení situace v zemi potřeba sledovat čísla nadměrných úmrtí, která jsou skoro 4,5krát větší než oficiální počty zemřelých na covid.

Nejhorší covidový scénář v Česku: Obchody s výdejním okénkem a hospody na rezervace

Ministerstvo zdravotnictví má na stole plány, jak postupovat v nadcházejících měsících podle vývoje pandemie koronaviru. Připravený má i nejkrizovější scénář, který by začal platit v okamžiku, kdy by se v Česku znovu rozjela masivní vlna, tak jako loni na podzim. Obchody by při něm mohly fungovat jen prostřednictvím výdejních okének a do restaurací by se chodilo pouze při rezervaci.

Hřib vyzývá Babiše: Počty nakažených rostou, obnovte testování na školách

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vyzval premiéra Andreje Babiše (ANO), aby vláda s ohledem na růst počtu nakažených COVID-19 obnovila povinné screeningové testování ve školách a státní příspěvek školám na testy. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve středu uvedl, že ministerstvo s ohledem na výsledky testování na začátku září zatím nebude v plošném testování ve školách pokračovat, zvažuje zopakování screeningu na podzim.

Zloministře, dejte si pozor, vzkázal Landa Vojtěchovi a vyzval lidi k občanskému odporu

Zpěvák a zakladatel iniciativy Žlutý špendlík Daniel Landa vyzval lidi k občanskému odporu proti vládě. Nelíbí se mu koronavirová opatření, jako je například nutnost nošení roušek nebo očkovací kampaň ministerstva zdravotnictví. „Covid je přemrštěn a využit k tomu, aby zavládla nová totalita,“ řekl Landa na středeční tiskové konferenci. Kritizují ho politici, právníci i veřejnost.

Chata je má žena, zůstanu tu minimálně do smrti, říká syn slavného tatranského nosiče

Manželku nemám, moje žena je Skalnatá chata, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Pavol Kulanga, syn Ladislava Kulangy – jednoho z nejslavnějších vysokohorských nosičů ve Vysokých Tatrách. „Král Tater“ zemřel před rokem v 71 letech poté, co si zlomil klíční kost. Proslavil se rekordy, když se mu na Skalnatou chatu podařilo vynést náklad o hmotnosti 211 kg, na Zámkovského chatu 207,5 kg a na Téryho chatu 151 kg. Syn jde v jeho šlépějích a na otce vzpomíná zábavnými historkami.

Rakušané znají krizový plán pro covidový podzim. Počítá i s lockdownem pro neočkované

Rakousko se chystá na podzimní vlnu covidu, v zemi totiž přibývá několik tisíc nakažených denně. Tamní kancléř Sebastian Kurz ve čtvrtek s předstihem ohlásil, že pokud bude zapotřebí lockdown, bude se týkat jen neočkovaných obyvatel. Země se podle něj už také nehodlá řídit počtem případů za týden, ale vytížeností nemocničních lůžek. Opatření se při zhoršení situace dotknou sportu, restaurací i hromadných akcí.

reklama