CNN Prima News pobočka

pobočka

Výpis příspěvků ke štítku „pobočka“

Hodiny stáli ve frontě kvůli důchodu či poslání dopisu. Stěhování pošty provázel chaos

Horké chvilky na brněnské poště zažili během pondělí klienti i její zaměstnanci. V jednom z obchodních center totiž začala fungovat pobočka, která je náhradou za zrušenou poštu u hlavního nádraží. Mnoho lidí ale o změně vůbec nevědělo a nepříjemné překvapení je pak čekalo i na novém místě, kde si museli vystát i několikahodinovou frontu.

REPORTÁŽ: Neberte nám poštu, prosí 85letý důchodce, Romové z ghetta i studenti z kolejí

Koho nejvíc bolí zavírání pošt? Jsou to celé sociální skupiny. „Nejvíce to odnesou naši důchodci, no a také Romové tam za tratí,“ ukazuje k vyloučené lokalitě vedoucí pošty v ostravských Kunčičkách Hana Byrtusová. „Kam teď budeme chodit pro příspěvky? Do centra? To je padesát korun za autobus,“ rozčilují se Romové. Na druhém konci města zase uzavření pošty poškodí vysokoškoláky. „Jsme služba asi pro pět tisíc vysokoškoláků z kolejí, všem to zkomplikuje život,“ nesouhlasí s uzavřením pobočky „pan poštmistr“ ve Studentské ulici v Ostravě-Porubě.

Česká pošta vysvětlila, podle čeho zavírá pobočky. Překvapila nižším počtem zrušených pozic

Česká pošta nadobro zavře 300 svých poboček. Nakonec zruší výrazně méně pracovních míst, než původně předpokládala – místo několika tisíc pozic půjde o 950. Pověřený ředitel České pošty Miroslav Štěpán na tiskové konferenci vysvětlil, podle jaké metodiky probíhal výběr poboček, které budou muset ukončit provoz. Zároveň konstatoval, že fronty na poštách budou nadále, i po redukci míst by je ale měli pracovníci zvládnout. Zrušením poboček chce pošta ušetřit zhruba 700 milionů korun ročně.

Dvě pobočky na 70 tisíc lidí? Lidé na sídlišti nechápou, vysvětlení pošty se starosta vysmál

Rušení poboček České pošty na velkých sídlištích se má týkat i Prahy 13, kde žije 70 tisíc obyvatel. Z původních čtyř zůstanou otevřené jen dvě. Starosta městské části David Vodrážka (ODS) v nadsázce řekl, že ho pobavil dopis, který od společnosti dostal. Stálo v něm, že kapacita dvou poboček bude dostatečná a lidé si vyřídí co potřebují za pouhé dvě minuty. Místní proti kroku protestují.

Česká mincovna na EXPO 2020 v Dubaji zabodovala. Plánuje zde zřídit svou kancelář

Téma: Komerční sdělení

Společnost Česká mincovna z Jablonce nad Nisou, která se zúčastnila rotační expozice České poklady na Všeobecné světové výstavě v Dubaji (EXPO), potěšila návštěvníky a naplnila svá očekávání. Na globální přehlídku lidské dovednosti a umu dovezla unikátní výtvory z drahých kovů. Na atraktivním arabském trhu plánuje firma v budoucnu vlastní zastoupení.

Cukrář je zkrátka chemik, říká Fabešová. Co inspirovalo její nejnovější dezert?

Zlaté vejce, limetka, Rubikova kostka či ježek v kleci. Cukrářka Iveta Fabešová se svými dezerty slaví úspěchy po celé republice. Dobu covidovou využila k otevření nové pobočky ve Werichově vile. Jak sama přiznává, cukrařina nejde dělat podle toho, jak se vzbudíte. Vyžaduje velkou přesnost. „Cukrář je zkrátka chemik,“ uvedla ve vysílání pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Fabešová.

Vládní nařízení versus realita v pobočce Alzy. Hlava na hlavě, fronta desítek lidí

Aktualizováno

Jeden zákazník na patnáct metrů čtverečních prodejní plochy obchodu, tak zní vládní nařízení, které má pomoci omezit šíření koronaviru. Šokovaný zákazník redakci CNN Prima NEWS poslal fotografie, jaká je realita. Na záběrech je zachycena situace v pražské holešovické pobočce Alzy, a to v pátek 20. listopadu v podvečer. I přes jasně definovaná pravidla kvůli pandemii se v obchodě stojí dlouhé fronty a lidé jsou u sebe v těsné blízkosti. Firma uvedla, že se v nouzovém stavu snaží o maximální bezpečí zákazníků a fronty řešit.