reklama

Pojďte dovnitř, máme otevřeno, zvala restaurace. Majitel vydával hosty za zaměstnance

Strážníci v Praze objevili otevřenou restauraci v centru města, která neprodávala jídlo s sebou přes výdejové okénko, jak je nyní povinné. Její zaměstnanci zvali lidi dovnitř s tím, že je podnik normálně v provozu. V kombinaci s personálem bez nasazených roušek tak restaurace porušila hned několik vládních protikoronavirových nařízení.

reklama

Strážníci po příchodu do otevřené restaurace v Dlouhé ulici objevili hned několik hostů, kteří seděli u stolu s nápoji a někdy i s jídlem. U pípy stáli dva zaměstnanci, kteří čepovali pivo. Nikdo z přítomných neměl zakrytá ústa ani nos.

Majitel podniku hlídce tvrdil, že lidé sedící u stolu jsou jeho zaměstnanci. Ti to ale vzápětí vyvrátili a strážníkům vysvětlili, že si původně chtěli objednat jídlo z výdejového okénka s sebou. Personál jim ale sdělil, že má restaurace „normálně otevřeno“.

Zaměstnanci vybízeli veřejnost, ať si dá jídlo v restauraci Na otevřenou restauraci v centru Prahy přišli strážníci při...

Posted by Městská policie hl. m. Prahy on Thursday, January 14, 2021

„Po kontrole totožnosti návštěvníci uposlechli výzvu hlídek, nasadili si roušky a provozovnu v klidu opustili. Všemi zjištěnými přestupky se nyní budou zabývat správní orgány,“ informovala na Facebooku Městská policie hlavního města Prahy.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Slovenská vláda prodloužila kvůli koronavirové krizi stávající zákaz vycházení o dva týdny, tedy do 7. února. Nařízení obsahuje několik výjimek. Země bude také podobně jako loni na podzim znovu plošně testovat obyvatele na koronavirus. Bez negativního výsledku testu lidé od 27. ledna nebudou moci v zemi například chodit do práce. Novinářům to po nedělním jednání kabinetu řekl ministr zdravotnictví Marek Krajčí.

Kolik vakcín přijde příští týden, Babiš neví. Očkování druhé dávky chce odložit
Navalnyj se s chotí vrátil do Moskvy. Hned po příletu ho na letišti zatkli
Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky
reklama
reklama
Jsme v pandemické válce. Začněte pracovat a přestaňte kritizovat, tepe Havlíček opozici

Partie

Domácí zpravodajství

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Další články
reklama
reklama