reklama
CNN Prima News pracovní doba

pracovní doba

Výpis příspěvků ke štítku „pracovní doba“

Méně odpracovaných hodin za stejné peníze. Islandu se osvědčil čtyřdenní pracovní týden

Islandu se osvědčil experiment, v jehož rámci byl několika tisícovkám zaměstnanců snížen počet pracovních hodin, ale mzda jim zůstala stejná. Výsledky dvou studií totiž ukázaly, že to nevedlo ke snížení produktivity či úrovně služeb. Zaměstnanci si pochvalovali menší stresovou zátěž a lepší rovnováhu mezi prací a osobním životem. Informovaly o tom britská výzkumná společnost Autonomy a islandské sdružení pro udržitelnou demokracii (ALDA).

Kovanda: Delší pracovní doba nutně neznamená vyšší produktivitu

Pracovní doba se bude časem zkracovat. To, že lidé tráví delší dobu v práci, nutně znamená, že jsou produktivnější, říká Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV). Česko je podle něj zemí, kde se „stále hodně montuje“, což je pracovní aktivita s menší přidanou hodnotou, uvedl ve Zprávách na CNN Prima NEWS.

Slibujeme si od toho větší porodnost, obhajuje Maláčová kratší pracovní týden

Ministryně práce a sociální věcí Jana Maláčová (ČSSD) trvá na prosazení čtyřdenního pracovního týdne, aniž by se lidem snížily mzdy. Podle ní by zkrácení pracovního týdne ze 40 na 35 hodin týdně vedlo ke zvýšení produktivity zaměstnanců. Řekla to na čtvrteční Předvolební superdebatě Politického klubu FSV UK s tím, že by to mimo jiné zvýšilo porodnost.

Kratší pracovní týden podle Maláčové: Lidem vezme práci i část mezd, tvrdí experti

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje čtyřdenní pracovní týden, aniž by se lidem snížily mzdy. Podle odborníků oslovených redakcí CNN Prima NEWS by ale takové opatření mělo své nemalé náklady. Někteří v tom vidí jen snahu sociálních demokratů oslovit potenciální voliče před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny.

reklama