CNN Prima News pracovní doba

pracovní doba

Výpis příspěvků ke štítku „pracovní doba“

Umění šéfovat: Správné zapojení nováčků do pracovního kolektivu posílí celý tým

5. února 2023 23:47

Poznávání nových lidí, programů, firemní politiky či strategie. Být nováčkem v práci není snadné, obzvlášť když je ihned hozený do vody. Přitom správná péče o začínající členy se může firmám vyplatit. Kromě toho, že tak získají loajální zaměstnance, jejich praktický přínos může být výrazně rychlejší. Přinášíme praktické rady a doporučení ostřílených koučů, které vás coby vedoucí týmů posunou dál.

Jak využít pracovní pauzu na maximum? Existuje několik jednoduchých pouček a triků

12. listopadu 2022 23:36

Další pracovní den skončil a mnozí z nás si dost možná uvědomili, že měli tolik práce, že si sotva stihli odskočit na toaletu, natož dát si regulérní pauzu na oběd. Pravdou je, že práce v 21. století plyne téměř zběsilým tempem, měli bychom ovšem znát hranici, kdy je třeba před plněním úkolů upřednostnit sebe sama. Neúměrné pracovní tempo bez přestávek má totiž výrazný vliv na naši náladu i zdraví. Pracovní pauzy jsou navíc ze zákona povinné. Pro zaměstnavatele i pro zaměstnance.

Sdílené pracovní místo: Pro koho je vhodné a na co si dát při jeho sjednání pozor?

13. srpna 2022 00:56

Vysvětlení pojmu „sdílené pracovní místo“ je jednoduché. O jednu pozici se dělí dva nebo více zaměstnanců, kteří díky tomu pracují na zkrácený úvazek. Jedná se o druh dohody, ze které mohou plynout výhody jak pro zaměstnavatele, tak i pro zaměstnance. Je ale zásadní vhodně zvolit pracovníky, kteří musí spolehlivě spolupracovat, a také pečlivě a srozumitelně nastavit rozdělení úkolů.

Chodit denně do kanceláře? To už dávno neplatí, Češi vyhledávají hybridní práci

31. července 2022 00:18

Možnost home office v Česku výrazně umocnila pandemie nemoci COVID-19. V rámci hygienických nařízení značná část národa zůstala doma, práce ale přitom musela pokračovat dál. A tak se ve velkém začalo pracovat z domova. A ukázalo se, že hybridní pracovní systém může přinášet nečekané výhody. Jeho využívání má ovšem svá pravidla.

Čtyřdenní pracovní týden zavádějí už i firmy v Česku. Znamená jen výhody?

26. července 2022 09:36

Čtyřdenní pracovní týden. V Česku se o něm mluví už nějakou dobu a první vlaštovky, které ho zavedly, už se u nás také najdou. Co to ovšem pro pracující znamená a jaká opatření je při zkracování pracovního týdne nutné přijmout? Je čtyřdenní pracovní týden skutečně výhra, nebo se stejně jako kterékoli jiné změny ve firmách neobejde bez počátečních potíží, na které si mnozí zaměstnanci zvykají jen těžko?

Úřad zkrátil pracovní dobu kvůli vedru. Zavařil se vám mozek, zlobí se obyvatelé Chrudimi

22. července 2022 10:57

Bouři nevole vyvolal krok chrudimské radnice, která kvůli horku v kancelářích zkrátila pracovní dobu úředníkům. Proti tomu však protestují tamní obyvatelé. Ti ve svých komentářích na sociálních sítích často poukazují na profese, ve kterých se pracuje v podstatně náročnějších podmínkách, a nikdo jim v horku volno nedává.

Češi pracují déle a umírají dříve, než je průměr EU. Mzdy tomu neodpovídají

26. srpna 2021 05:23

Češi v průměru stráví prací 36 let svého života. Více než většina obyvatel Evropské unie. Na druhé straně se dožívají nižšího věku. V práci strávíme průměrně 45 procent času, který máme na světě vymezený. Vyplývá to z aktuálních údajů Eurostatu. Změnit to podle ekonomů můžeme jen skrze transformaci ekonomiky směrem k produkci s vyšší přidanou hodnotou.

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference vlády: Proplatí pojišťovna v září testy na covid všem?

23. srpna 2021 14:58

V pondělí se ve 14 hodin sešla vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Na programu má kromě projednání zavedení mistrovské zkoušky či ročních zpráv i téma covidové. Kabinet by měl řešit i proplácení testů na covid v září. Před týdnem schválil, že nárok na proplácení testů ze zdravotního pojištění budou mít lidé do 18 let. Zvedne se hranice? Sledujte tiskovou konferenci vlády od 15:30 v tomto článku i ve vysílání CNN Prima NEWS.

Co by znamenal čtyřdenní pracovní týden? Například nižší výplaty, myslí si ekonom

18. srpna 2021 16:59

Před blížícími se sněmovními volbami otevřela vládní ČSSD znovu téma pouze čtyřdenního pracovního týdne. Podle ekonomů však není Česká republika vhodnou zemí s ohledem na nízkou míru nezaměstnanosti. Pokud by návrh získal reálnou podobu, zaměstnanci by si pravděpodobně museli zvyknout také na nižší výplaty. A špatně kvalifikovaní lidé by zřejmě měli problém se svým uplatněním.