CNN Prima News převrat

převrat

Výpis příspěvků ke štítku „převrat“

Putin se bojí státního převratu. Kreml údajně ohrožují zahraniční agenti i hypnóza

22. listopadu 2022 00:24

Nedávné manévry Federální ochranné služby (FSO) v Moskvě, při nichž bezpečnostní složky cvičily zásah při eventuálním teroristickém útoku, se podle ruského opozičního listu Russia Insider ve skutečnosti konalo z důvodu nácviku reakce na možný státní převrat. K němu mohou podle kremelských úřadů dopomoci i zahraniční agenti s hypnotickými schopnostmi.

Existuje život po Putinovi? Ruské elity ho mají dost, tvrdí odborníci a jmenovali nástupce

1. listopadu 2022 07:32

Vladimir Putin se nachází v situaci, v jaké se za celých 23 let svého panování neocitl. Přestože se podle oficiálních průzkumů těší oblibě drtivé většiny ruských občanů, jeho popularita je ve skutečnosti mnohem nižší. A dokonce se o něm začíná nepěkně hovořit i mezi příslušníky ruských elit, které vládce Kremlu až do vojenského přepadení Ukrajiny takřka bezmezně podporovaly.

Čínský prezident ve vězení? Po sociálních sítích se šíří domněnky o vojenském převratu

24. září 2022 15:47

Uživatelé na sociálních sítích společně s menšími světovými médii šíří neověřené informace o údajně velmi třaskavém dění v Číně. Objevily se spekulace o tom, že tamní armáda využila odcestování prezidenta Si Ťin-pchinga ze země a po jeho návratu z Uzbekistánu státníka uvrhla do domácího vězení. Odborníci považují zprávy za nepravděpodobné.

Pomáhal jsem plánovat státní převraty, řekl poradce Trumpa. Rusové zuří a chtějí vyšetřování

16. července 2022 11:18

Trumpovu snahu zůstat u moci po prohraných prezidentských volbách vyvrcholenou vpádem demonstrantů do Kapitolu není správné označovat jako puč nebo převrat. V rozhovoru pro americkou CNN to prohlásil John Bolton, bývalý Trumpův poradce pro národní bezpečnost a někdejší velvyslanec při OSN za vlády George W. Bushe. Proč? Sám se prý na několika převratech mimo USA podílel. Jeho slova mimo jiné vytočila Rusy.

Ruské elity vědí, že Putin válku prohrál. Ve hře je vzpoura i útěk ze země, věští expert

19. května 2022 18:55

Špičky ruských tajných služeb GRU i FSB vědí, že válka na Ukrajině je pro Vladimira Putina ztracená. Myslí si to expert na Rusko a šéf investigativního projektu Bellingcat Christo Grozev, který své myšlenky představil v rozhovoru pro rádio Svobodná Evropa. Ruské elity se tak podle něj mohou snažit uprchnout ze země, nebo vyvolat vzpouru.

Putin poškodil Rusko na generace, řekl expert CNN. Jaderná válka může způsobit převrat

28. března 2022 05:43

Vladimir Putin poškodil svou zemi rozpoutáním války na Ukrajině do takové míry, že bude trvat generace, než se pověst Rusů ve světě vylepší. Pro americkou CNN to prohlásil profesor Henry Hale z univerzity George Washingtona, mezi jehož specializaci patří ruská politika. Podle něj Rusko nemá šanci na žádnou formu plnohodnotného vítězství, a proto může v zoufalosti nasadit veškerou možnou sílu.

Drulák: Puč v Rusku? Nereálné. Země změní taktiku, na Ukrajinu půjde ještě brutálněji

25. března 2022 19:06

Válka na Ukrajině trvá měsíc a ruské plány s invazí evidentně nevychází podle plánu. Zatímco se tisíce ruských vojáků „vrací domů v zinkových rakvích“, tamní ekonomika krvácí kvůli protiruským sankcím, které na zemi uvalil Západ. Schyluje se k převratu? Bývalý velvyslanec ve Francii Petr Drulák v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS uvedl, že pravděpodobnější než svrhnutí prezidenta Putina bude eskalace ruské brutality ve válce.