reklama

Při požáru domu zemřel muž. Hořet začalo kvůli špatně odizolovanému komínu

V plzeňských Skvrňanech při požáru rodinného domu zemřel člověk. I přes snahu dobrovolníků a záchranářů skonal třiašedesátiletý muž na místě. Viníkem požáru byl špatně odizolovaný komín.

reklama

Před čtvrtou hodinou odpoledne si obyvatelé Skvrňan všimli dýmu, který stoupal z rodinného domu v ulici Zátiší. Zavolali proto na tísňovou linku a na místo okamžitě vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému. Když dorazila první jednotka hasičů, objekt byl už silně zakouřený.

Ti, co zavolali na tísňovou linku, vytáhli muže, který se nadýchal spalin, ven na ulici a začali s resuscitací. V té následně pokračovala lékařka zdravotnické záchranné služby. I přes veškerou snahu záchranářů třiašedesátiletý muž na místě zemřel.

Špatně odizolovaný komín

Podle hasičů oheň vznikl, protože byl komín špatně odizolován. Následně došlo k prohoření komínu do podlahy.

Záchranáři by chtěli vyzdvihnout počínání osob na místě. Ti neváhali a přes hrozící nebezpečí vešli do objektu. Muži poskytli velmi kvalitní srdeční masáž v nelehkých podmínkách. Velké poděkování od zasahující lékařky patří také dobrovolným hasičům ze Skvrňan. Ti ji chránili vlastním tělem v blízkosti nestabilního objektu.

K tématu

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček působí jako naprostý zoufalec, který už ztratil i respekt a důvěru už policistů, míní analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Podobně hovoří i komentátor MF DNES Miroslav Korecký, podle kterého byl Hamáčkův neúspěšný pokus o vládní rošádu na ministerstvu zahraničí „neuvěřitelný amatérismus“. Novináři se na tom shodli ve vysílání CNN Prima NEWS.

Ekologie

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Sucho v posledních letech patřilo mezi nejzásadnější témata v Česku. Roky 2014 až 2018 skutečně patřily z hlediska sucha ve střední Evropě mezi historicky nejzávažnější. Odborníci z portálu Intersucho ještě před rokem hovořili dokonce o pětisetletém suchu. Jenže poslední rok byl velmi deštivý a v zimě se velká část České republiky dočkala souvislé pokrývky sněhu, takže se kapacity podzemních vod naplnily a mírné sucho trápí již pouze vybrané regiony.

Horší než covid je pandemie strachu. Zapomněli jsme na naději, říká poslanec Výborný
Někdo tady lže. O rošádě věděl Zaorálek měsíc, tvrdí Hamáček. Šéf kultury to popírá
reklama
reklama
Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší

Fotbal

Domácí zpravodajství

Pokračování případu zavražděné Niny: Policisté znají motiv, viník ale nebude potrestán
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Nárok na peníze od státu ztratily tisíce lidí. O ošetřovné přišli hasiči i policisté
Další články
reklama
reklama