Při požáru domu zemřel muž. Hořet začalo kvůli špatně odizolovanému komínu

Při požáru ve Skvrňanech zemřel muž

V plzeňských Skvrňanech při požáru rodinného domu zemřel člověk. I přes snahu dobrovolníků a záchranářů skonal třiašedesátiletý muž na místě. Viníkem požáru byl špatně odizolovaný komín.

Před čtvrtou hodinou odpoledne si obyvatelé Skvrňan všimli dýmu, který stoupal z rodinného domu v ulici Zátiší. Zavolali proto na tísňovou linku a na místo okamžitě vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému. Když dorazila první jednotka hasičů, objekt byl už silně zakouřený.

Ti, co zavolali na tísňovou linku, vytáhli muže, který se nadýchal spalin, ven na ulici a začali s resuscitací. V té následně pokračovala lékařka zdravotnické záchranné služby. I přes veškerou snahu záchranářů třiašedesátiletý muž na místě zemřel.

Špatně odizolovaný komín

Podle hasičů oheň vznikl, protože byl komín špatně odizolován. Následně došlo k prohoření komínu do podlahy.

Záchranáři by chtěli vyzdvihnout počínání osob na místě. Ti neváhali a přes hrozící nebezpečí vešli do objektu. Muži poskytli velmi kvalitní srdeční masáž v nelehkých podmínkách. Velké poděkování od zasahující lékařky patří také dobrovolným hasičům ze Skvrňan. Ti ji chránili vlastním tělem v blízkosti nestabilního objektu.

Tagy: