reklama

Krvavá roztržka v Plzni. Cizinci prý hodili po agresorovi půllitr, skončil v nemocnici

Kriminalisté vyšetřují krvavou roztržku, která se odehrála v neděli večer v Plzni. Tři muži se tam poprali, pro jednoho museli jet záchranáři. Skončil pořezaný po celém těle. Podle svědků to však byl právě on, kdo celý konflikt vyvolal.

reklama

Martinská ulice v centru Západočeské metropole. Místní sem rádi chodí na večeře nebo na skleničku. Hosté zdejších podniků ale v neděli měli jinou podívanou. Podle informací CNN Prima NEWS se v podniku měli poprat tři muži, jejich konflikt následně vyústil v pobodání jednoho z nich.

„21letý muž utrpěl bodnořezné zranění, lékařka ho transportovala na akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín,“ uvedla mluvčí záchranné služby Plzeňského kraje Mária Svobodová. V době příjezdu štábu kriminalisté vyslýchali dva muže a jednu ženu. Právě ji vyšetřovatelé následně převezli na služebnu.

Oba podezřelé muže následně policisté doprovodili v poutech do služebního vozu. Redakce CNN Prima NEWS hovořila s mužem, který celou situaci pozoroval z přilehlého podniku. Velkou roli v potyčce podle něj sehrál alkohol. Incident měl vyvolat opilec, slovně prý útočil na muže a ženu, kteří seděli v jednom z barů.

„Právě ty napadl, přitom seděli naprosto v klidu. Zraněný je právě ten místní zmetek, ti cizinci za nic nemohli, jenom se bránili,“ sdělil svědek. Agresor, který konflikt vyprovokoval v podniku pracuje a mezi štamgasty je známý svým impulzivním chováním. „Vyprovokoval je. Svlékl si triko a říkal: ‚Jdeme na férovku.‘ Ti Ukrajinci udělali to, že vzali prázdný půllitr a mrskli ho po něm. Pak vzali druhý, kterým ho trefili,“ popsal situaci svědek.

„Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů těžké ublížení na zdraví a výtržnictví,“ uvedla mluvčí policie Veronika Hokrová. Kriminalisté teď musí rozplést pavučinu událostí, které předcházely mužovým zraněním. Pomoci by jim v tom měly i vyžádané znalecké posudky a odborná vyjádření. V případě, že mužům prokážou vinu, mohou oba skončit až na několik let za mřížemi.

Tagy:

Hlavní zprávy

Polákům by mohlo na hranicích pomáhat až 150 českých vojáků, řekl Babiš
Vláda

Polákům by mohlo na hranicích pomáhat až 150 českých vojáků, řekl Babiš

Česká republika by mohla poslat na pomoc do Polska až 150 vojáků na 180 dní kvůli migrační krizi na hranici s Běloruskem. Společný návrh ministerstev obrany a zahraničních věcí na středečním zasedání podpořila vláda ANO a ČSSD v demisi, sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Mandát musí ještě schválit poslanci i senátoři. Podporu plánu vyjádřili politici nastupující koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN).

Celoplošný lockdown, nebo pouze pro neočkované? Jakou cestou se vydat
Koronavirus

Celoplošný lockdown, nebo pouze pro neočkované? Jakou cestou se vydat

Zejména střední Evropa se potýká s další závažnou vlnou nemoci COVID-19, a to především z důvodu nízké proočkovanosti jednotlivých států v regionu. Ukazuje se, že země mají v podstatě dvě možnosti, jak situaci řešit. Snaží se buď zavést lockdown pro neočkované, který je má motivovat k vakcinaci, nebo jsou vyhlašovány lockdowny celoplošné. Praxe však ukazuje, že každá z těchto dvou cest má odlišný výsledek a státy si musí dobře rozmyslet, čeho chtějí svými opatřeními dosáhnout. Česká republika by proto měla vyhodnotit při dalším zpřísňování opatření výsledky cest, kterými se vydávají naši sousedé.

Šílený manévr řidiče tahače. Mohl zabít další řidiče, policie po něm pátrá

Severočeští policisté pátrají po řidiči tahače, který svým nebezpečným manévrem v polovině listopadu ohrozil protijedoucí auto. Na plné čáře předjížděl náklaďák a řítil se v plné rychlosti na osobní auto, jehož řidič naštěstí duchapřítomně strhl volant a vyhnul se tak fatálnímu střetu. Riskantní manévr zachytila palubní kamera. K incidentu došlo na silnici mezi Duchcovem a odbočkou na Osek na Teplicku.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Sestřička Eliška zachránila život muži po nehodě. Za zlomená žebra se omlouvám, vzkázala

Doslova hrdinský čin má za sebou zdravotní sestra Eliška z Krajské nemocnice Liberec. Ta totiž resuscitovala staršího muže, který zkolaboval za volantem a nedopatřením způsobil autonehodu. Její záchranná mise naštěstí skončila úspěšně, nyní se řidič nachází v péči lékářů. Za jeho záchranu poděkoval sestřice jeho syn, mluvčí fotbalového klubu Jablonec Martin Bergman. K incidentu se na sociálních sítích později vyjádřila i Eliška a poděkovala všem, kteří jí byli po ruce.

Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda

Pakliže se prezident Miloš Zeman rozhodne nejmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti), kompetenční žaloba situaci nejspíše nevyřeší. Uvedl to bývalý šéf diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360°. Nový premiér Petr Fiala (ODS), by mohl situaci dočasně vyřešit tak, že převezme resort zahraničí pod sebe a začne jednat o jiném kandidátovi na ministra.

reklama