Příběh plyšového sloníka pokračuje. Sofinka mávala prezidentu Pavlovi pod balkónem

Plyšový slon. Hračka, kterou prvnímu páru dala osmiletá Sofinka z Liberce. A která, podle Petra Pavla, přinesla štěstí a volební vítězství. Právě Sofinka se ve čtvrtek ráno vydala z Liberce do Prahy, aby viděla prezidentský pár na balkóně na třetím nádvoří a zažila ten slavnostní okamžik na vlastní kůži.

„Prostě jsem si řekla, že dám Petrovi Pavlovi sloníka pro štěstí,“ popsala pro CNN Prima NEWS malá Sofinka. A jak si usmyslela, tak se taky stalo. V lednu si plyšový sloník cestu k manželskému páru našel. Přes plné Staroměstské náměstí nejdříve do kabelky první dámy, pak do její kapsy, až nakonec byl i ve volebním štábu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Malý ohňostroj i přiťuknutí skleničkou vína. Jak oslaví inauguraci lidé v „Pavlových obcích“?

„Přinesl nám štěstí, ale teď je nahoře. Já jsem se bála, abych ho někde neztratila,“ uvedla Eva Pavlová krátce po oznámení výsledků voleb. „Snad se s ní i někdy uvidíme,“ doplnil ji její manžel a dnes už i nový prezident Petr Pavel.

Příběh, který obletěl celou zemi. Ve čtvrtek ráno osmiletá dívenka vstala a nachystala se na cestu do Prahy. S prezidentem se ještě nepotkala, ale chtěla ho vidět alespoň po inauguraci na třetím nádvoří. Krátce před jednou odpoledne se už Sofinka vydala od Písecké brány kolem královského letohrádku směrem na Hrad. Stále ještě malinko v rozpacích.

„Těším se, že tam budou lidi a že uvidím pana prezidenta,“ popsala reportérovi CNN Prima NEWS malá Sofinka. Viděla ho. Na balkoně třetího nádvoří. Zamávala mu. Splnil se jí sen. Nakonec si z Prahy neodváží zpět do Liberce jen zážitek, ale i přátelství dvou holčiček z Prahy. Prý se teď budou navštěvovat. A možná se uvidí dřív, než se nakonec setká s prezidentským párem.

Tagy: