Šándor: Společnost se z tragédie na FF UK nepoučila. Na závěry šetření se čeká příliš dlouho
rozšířená realita
Výpis příspěvků ke štítku „rozšířená realita“
Chcete mít prezidentskou pečeť u sebe doma? Sledujte americkou noc na CNN Prima NEWS
Již v úterý 5. listopadu ve 23:00 odstartuje speciální vysílání Americká volební noc na CNN Prima NEWS. Divákům a čtenářům multiplatforma přinese nejen aktuální informace z největšího volebního klání o prezidentské křeslo v USA, ale také řadu zajímavostí a interaktivních modelů. Jedním z nich bude americká prezidentská pečeť, kterou si můžete detailně prohlédnout klidně u sebe v obýváku. Stačí sledovat speciální vysílání, mít chytrý telefon a naskenovat speciální QR kód, který uvidíte po celou noc na obrazovkách.
Zuckerberg se pochlubil novými chytrými brýlemi. Poznají historickou památku nebo horu
Co je tohle za budovu, kolem které právě jdu? Čím je zajímavá historická památka v centru města? Odpovědi na tyto otázky může každý uživatel zjistit během několika minut při použití svého mobilního telefonu. Jenže, co kdyby stačil jeden pohled skrz brýle? Právě tím se pochlubil Mark Zuckerberg ve svém příspěvku na sociální síti. Zakladatel sociální sítě Facebook a společnosti Meta tím chtěl demonstrovat, jaký pokrok učinily chytré brýle, na nichž spolupracuje jeho firma s americkou značkou Ray-Ban. Příliš se neliší od klasických slunečních brýlí, mají vestavěnou kameru, mikrofon i reproduktory a nechybí jim ani umělá inteligence.
RECENZE: Apple Vision Pro za 100 tisíc? Úchvatná hračka, ale jen ochutnávka budoucnosti
Brýle pro virtuální a rozšířenou realitu od Applu baví svět. Fanoušci značky s nakousnutým jablkem jsou z nich unešení. Kritičtější uživatelé ale mají smíšené pocity z jejich cenovky nebo jim chybí řada aplikací. Novinku z dílny Applu jsme si vyzkoušeli také. V brýlích jsme sledovali videa, psali si poznámky a rovněž v nich vyrazili na procházku po městě. V recenzi přinášíme naše dojmy a také odpověď na otázku: přináší tohle zařízení budoucnost do našich obýváků a kanceláří?
Uživatelé brýlí Applu baví ulice. Lidé s nimi mávají rukama, řídí auto i posilují
Revoluční brýle od Applu dorazily k prvním uživatelům. Ti se nyní chlubí, jak s nimi cvičí ve fitness centru, cestují metrem, stravují se v restauraci, jedou na skateboardu nebo řídí automobil. Příspěvky na sociálních sítích jsou jako vystřižené ze sci-fi filmů. Minulý týden novinka z firmy s nakousnutým jablkem vtrhla na americký trh. Podobné scény v Česku zatím nejspíš nehrozí, dosud není jisté, kdy zařízení za zhruba sto tisíc korun zamíří k tuzemským zákazníkům.
Je tohle střílečka budoucnosti? V pořadu Enter vstoupíme na unikátní virtuální bojiště
Revoluce v elektronickém sportu, střílečka budoucnosti i virtuální airsoft. Všemi těmito přízvisky by se dal popsat francouzský projekt EVA, který v unikátní hře kombinuje souboje v digitálních světech s pobíháním po mohutné aréně. A štáb herního a technologického pořadu Enter dostal jedinečnou možnosti si střílení ve virtuální realitě vyzkoušet na vlastní kůži. Relaci můžete sledovat každou sobotu od 22:40 na CNN Prima NEWS a na webu Cnnprima.cz. Na reprízy se pak můžete těšit každé úterý ve 23:40.
Dojmy z brýlí Apple Vision Pro? Moc těžké, lidem se dělalo zle. Žádná revoluce, dodal expert
Jsou brýle rozšířené reality Apple Vision Pro revolucí, nebo evolucí? Podle novinářů i technologických expertů zatím ani jedno – zařízení se pere s několika neduhy. Na jedné straně je problémem cena, jež by se ale časem mohla postupně srovnat na přijatelnější hladinu. Někteří reportéři, kteří dostali možnost si horkou novinku od Applu vyzkoušet, zase mluví o příliš velké hmotnosti při nošení na hlavě. Několika novinářům se při delším používání udělalo zle. Nejde nicméně o neobvyklý jev – nevolnost trápila mnohé lidi už u brýlí virtuální reality.
Státy zaniknou, přijde sociální proměna. Metaverse je další evolucí, tvrdí experti
Umělá inteligence, virtuální realita a další technologické novinky mění naše životy. O futuristické budoucnosti diskutovali odborníci během Metaverse Festivalu v pražském multikulturním prostoru Le Royale. „Metaverse je digitální hřiště, které nám umožňuje žít alternativní realitu. Lidstvo to dělá skrze pohádky a sci-fi už tisíce let,“ říká antropoložka a popularizátorka umělé inteligence Sara Polak.
Apple odhalil unikátní brýle jak z jiného světa, slibují revoluci. Ovšem za pekelnou cenovku
Technologičtí nadšenci slaví. Americký gigant Apple představil dlouho očekávané zařízení pro rozšířenou realitu, které podle autorů přinese revoluci ve vnímání světa kolem nás. Unikátní brýle Apple Vision Pro dokážou propojit digitální prostředí s reálným prostorem, nabídnout nové možnosti zábavy a rozšířit každodenní život o řadu vylepšení. Největší bolístkou pro běžné uživatele bude cena, pohybující se v řádu vyšších desetitisíců korun. Novinka od společnosti s nakousnutým jablkem v logu proto nebude zdaleka pro každého.
Hra, která vyhnala lidi ven a rozpoutala mánii. Pokémon Go slaví páté výročí
Před pěti lety rozpoutala jedna z nejúspěšnějších mobilních her celosvětové šílenství. Kvůli Pokémon Go se stovky milionů lidí po celém světě vydaly ven, aby chytaly virtuální potvůrky na svých telefonech a občas i kvůli vlastní nepozornosti padaly do kolejišť vlaků. Herní mánii neunikly děti, ale ani dospělí, celebrity či politici. I po finanční stránce šlo o fenomenální úspěch – mobilní titul vydělal přes šest miliard dolarů.
Rozšířená realita má pomoci nevidomým v lepší orientaci při skupinové komunikaci. Třeba i s očním kontaktem
Vědci technologického giganta Microsoft vyvinuli nový prototyp rozšířené reality nazvaný Projekt Tokio, který pomáhá lidem se zrakovým postižením orientovat se v konverzaci s více lidmi najednou, a dokonce napomáhá zprostředkovat oční kontakt či informovat o jeho pokusu ze strany jiné osoby. Informoval o tom server Daily Mail.
Nové robotické čočky slibují přivést sci-fi do reality. Rozšířená realita nebo kontrola biologických indikátorů
Vědci z jihokorejské univerzity v Soulu vyvinuli nový typ robotických kontaktních čoček, které lze bezdrátově nabíjet a které by mohly přiblížit širokou škálu futuristických využití kontaktních čoček blíže realitě. Také by mohly skrze slzy nebo stav oka diagnostikovat některé nemoci. Informoval o tom server Daily Mail.