Živě
Sledujte přímý přenos posledního rozloučení s Karlem Schwarzenbergem

CNN Prima News rozšířená realita

rozšířená realita

Výpis příspěvků ke štítku „rozšířená realita“

Je tohle střílečka budoucnosti? V pořadu Enter vstoupíme na unikátní virtuální bojiště

Revoluce v elektronickém sportu, střílečka budoucnosti i virtuální airsoft. Všemi těmito přízvisky by se dal popsat francouzský projekt EVA, který v unikátní hře kombinuje souboje v digitálních světech s pobíháním po mohutné aréně. A štáb herního a technologického pořadu Enter dostal jedinečnou možnosti si střílení ve virtuální realitě vyzkoušet na vlastní kůži. Relaci můžete sledovat každou sobotu od 22:40 na CNN Prima NEWS a na webu Cnnprima.cz. Na reprízy se pak můžete těšit každé úterý ve 23:40.

Dojmy z brýlí Apple Vision Pro? Moc těžké, lidem se dělalo zle. Žádná revoluce, dodal expert

Jsou brýle rozšířené reality Apple Vision Pro revolucí, nebo evolucí? Podle novinářů i technologických expertů zatím ani jedno – zařízení se pere s několika neduhy. Na jedné straně je problémem cena, jež by se ale časem mohla postupně srovnat na přijatelnější hladinu. Někteří reportéři, kteří dostali možnost si horkou novinku od Applu vyzkoušet, zase mluví o příliš velké hmotnosti při nošení na hlavě. Několika novinářům se při delším používání udělalo zle. Nejde nicméně o neobvyklý jev – nevolnost trápila mnohé lidi už u brýlí virtuální reality.

Státy zaniknou, přijde sociální proměna. Metaverse je další evolucí, tvrdí experti

Umělá inteligence, virtuální realita a další technologické novinky mění naše životy. O futuristické budoucnosti diskutovali odborníci během Metaverse Festivalu v pražském multikulturním prostoru Le Royale. „Metaverse je digitální hřiště, které nám umožňuje žít alternativní realitu. Lidstvo to dělá skrze pohádky a sci-fi už tisíce let,“ říká antropoložka a popularizátorka umělé inteligence Sara Polak.

Apple odhalil unikátní brýle jak z jiného světa, slibují revoluci. Ovšem za pekelnou cenovku

Technologičtí nadšenci slaví. Americký gigant Apple představil dlouho očekávané zařízení pro rozšířenou realitu, které podle autorů přinese revoluci ve vnímání světa kolem nás. Unikátní brýle Apple Vision Pro dokážou propojit digitální prostředí s reálným prostorem, nabídnout nové možnosti zábavy a rozšířit každodenní život o řadu vylepšení. Největší bolístkou pro běžné uživatele bude cena, pohybující se v řádu vyšších desetitisíců korun. Novinka od společnosti s nakousnutým jablkem v logu proto nebude zdaleka pro každého.

Hra, která vyhnala lidi ven a rozpoutala mánii. Pokémon Go slaví páté výročí

Před pěti lety rozpoutala jedna z nejúspěšnějších mobilních her celosvětové šílenství. Kvůli Pokémon Go se stovky milionů lidí po celém světě vydaly ven, aby chytaly virtuální potvůrky na svých telefonech a občas i kvůli vlastní nepozornosti padaly do kolejišť vlaků. Herní mánii neunikly děti, ale ani dospělí, celebrity či politici. I po finanční stránce šlo o fenomenální úspěch – mobilní titul vydělal přes šest miliard dolarů.