reklama

S přepisem vozu spoléhal na majitele bazaru. Nyní muži z Plzně chodí cizí pokuty

Představte si, že prodáte auto a po mnoha letech vám začnou chodit pokuty za přestupky, které udělal někdo jiný. Přesně tohle se stalo Vladimíru Sobíškovi z Plzně. Ten teď složitě pátrá po novém majiteli svého starého auta, aby problém vyřešil.

reklama

Noční můru každého řidiče nyní prožívá pan Sobíšek. Své auto prodal do německého autobazaru v roce 2009. Společně s tím podepsal i plnou moc a spoléhal na to, že se majitel bazaru o všechnu administrativu postará. To se ale nestalo.

„Po tolika letech mi teď začaly chodit pokuty z městského úřadu v Chebu nebo Mariánských Lázních s tím, že se tam mé auto pohybuje a že mám zaplatit to, co provedl jeho současný majitel,“ vysvětlil Sobíšek. Když chtěl zoufalý muž mluvit s majitelem bazaru, zjistil, že už nežije a jeho firma zanikla.

„Nevím si vůbec rady. Lítám po úřadech, policii a nemůžu dohledat majitele, aby si auto přepsal,“ pokračoval bývalý majitel vozu. Podle dopravního experta Richarda Topinky se jedná o smutnou záležitost. „Vždy ale platí, že odpovědnost spadá na provozovatele vozidla. Tedy držitel vozidla odpovídá za provoz motorového vozidla,“ vysvětlil.

Případ možná skončí u soudu

Podle něj je pak důležité vždy po deseti dnech od prodeje automobilu zkontrolovat na evidenci vozidel, zda je auto převedeno na nového vlastníka. „Může to udělat několika způsoby. Když zahájí řízení a nedodá patřičné doklady, tak patřičný úřad řízení zastaví a vyzve k doplnění dokladu. Tohle už pak stačí k tomu, aby pokračovalo řízení,“ podotkl Topinka.

Policisté případ zřejmě vyhodnotí jako přestupek a předají ho příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání. Je tak možné, že věc skončí až u soudu. „Je třeba kontaktovat odborníka – advokáta, který se tím problémem zabývá. Klíčové je zjistit, kdo je vlastníkem vozidla, a vůči němu pak uplatňovat další kroky,“ doplnil advokát Pavel Cink.

Pokud jste se i vy ocitli v podobně svízelné situaci, kontaktujte nás na e-mailu zpravy@iprima.cz.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš vysvětlil své záhadné chování v ÚVN: Sledovala mě CNN, tak jsem si dal dort
Andrej Babiš

Babiš vysvětlil své záhadné chování v ÚVN: Sledovala mě CNN, tak jsem si dal dort

Sledovala mě americká televize CNN, tak jsem si dal kafe a dort s ochrankou, měl jsem čas, vysvětlil v pátek večer premiér Andrej Babiš (ANO) na Frekvenci 1 své neobvyklé chování v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), kde ve čtvrtek dostal třetí dávku vakcíny proti koronaviru. Místo toho, aby po tiskové konferenci odjel, tam ale zůstal a popíjel kávu. Spekulovalo se, že chtěl navštívit prezidenta Miloše Zemana nebo se sejít s jeho ošetřujícím lékařem a ředitelem nemocnice Miroslavem Zavoralem.

V Rusku se alkoholem otrávilo 18 lidí. Pili levné náhražky stáčené na trhu, tvrdí média
Rusko

V Rusku se alkoholem otrávilo 18 lidí. Pili levné náhražky stáčené na trhu, tvrdí média

V ruském Jekatěrinburgu zemřelo v posledních několika dnech 18 lidí v důsledku otravy alkoholem, který obsahoval metanol. S odvoláním na vyšetřovací výbor o tom v sobotu informovala agentura TASS. Ta původně informovala s odkazem na jiný zdroj o 16 mrtvých. Podle něj se lidé otrávili nelegálně stáčeným alkoholem na místním trhu. Policie případ vyšetřuje a zadržela dva podezřelé, uvedl vyšetřovací výbor.

Sledujte nedělní Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Nemocný prezident Masaryk se nedokázal podepsat, při přísaze zapomněl slib

Už je to holt taková domácí tradice, skutečný zdravotní stav československých i českých prezidentů se většinou před veřejností tajil a stále tají. „Prezidenta Masaryka už při volbě z 24. května 1934 notně opouštěly síly. Ale málokdo věděl, že ho měsíc před prezidentskou volbou postihla mozková příhoda,“ připomíná Marie Ryantová z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Meghan šla mezi chudé děti v šatech za statisíce. Její utrácení lidem vadí, říká expertka

Ačkoli Meghan Markleová dostala varování, že by se měla vyhnout marnotratnému rozhazování peněz, už v době, kdy pobývala v Británii s královskou rodinou, bohatství vystavuje na odiv stále. Vévodkyně ze Sussexu naposledy schytala kritiku za své ošacení, když navštívila školu pro znevýhodněné děti – na sobě měla kostým za 5517 liber, tedy za více než 166 tisíc korun. Podle expertky na královskou rodinu Katie Nichollové nedává její výběr outfitu žádný smysl.

Nečekaný následek Hry na oliheň: Dramaticky roste zájem naučit se korejsky

Nejsledovanější seriál streamovací služby Netflix má nejen pozitivní dopad na kasu svých tvůrců, ale dostává do povědomí diváků vše, co souvisí se zemí, kde se děj série odehrává. Výjimkou není ani jazyk, kterým protagonisté hovoří. Hra na oliheň je totiž k dispozici v původním korejském znění s titulky. A diváci v USA a Velké Británii to náležitě oceňují.

reklama

Domácí zpravodajství

Preventivní testy na covid od prosince nebude hradit stát. Mění se i podmínky karantény

Aktualizováno

Preventivní testy na COVID-19 by se mohly přestat hradit z veřejného zdravotního pojištění od 1. prosince, bude to navrhovat ministerstvo zdravotnictví, řekla v pátek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Testy zůstanou zdarma pro děti do 12 let. Podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) budou i další výjimky, například pro lidi, kteří už mají první dávku očkování. Ministerstvo rovněž navrhne, aby karanténu pro lidi po kontaktu s nakaženým koronavirem bylo možné po sedmi dnech ukončit negativním testem.

reklama