CNN Prima News segregace

segregace

Výpis příspěvků ke štítku „segregace“

Čunek parazituje na romské komunitě, objeví se a je problém. Politik oponoval

K problémům s romskou komunitou ve Vsetíně vždy dochází, když je ve vedení Jiří Čunek. Parazituje na ní a získává si tak politické body. O působení lidoveckého politika si to myslí občanský aktivista Jaroslav Miko, který byl hostem pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Starosta valašské metropole takové nařčení zcela odmítá a podle něj nestojí za komentář. Hádku ve studiu rozvířil mimo jiné také případ z roku 2006, kdy lidovec vystěhoval romské obyvatele z území města.

Odpudivé, pustila se Pekarová do Hamplové za slova o romských dětech. Senátorka se hájí

Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková reagovala na vyjádření senátorky Jany Zwyrtek Hamplové o segregaci romských školáků. Podle zmocněnkyně je senátorčina rétorika otevřeně rasistická a v příkrém rozporu s lidskými právy a demokratickými hodnotami, na nichž česká společnost stojí. Ke kauze se vyjádřila Markéta Pekarová Adamová i samotná senátorka.

Segregované třídy pro uprchlíky? Když nebude místo v těch běžných, navrhuje ministerstvo

Školy asi budou moct vytvářet pro ukrajinské uprchlíky segregované třídy, pokud pro ně nebudou mít dost místa v těch běžných. Počítá s tím návrh novely zákona o zvláštních pravidlech ve školství kvůli ruské invazi na Ukrajinu, který připravilo ministerstvo školství. O děti v ukrajinských třídách se podle něj i v dalším školním roce budou moct starat pedagogové, kteří nebudou splňovat podmínku znalosti češtiny. Výuka by ale měla být podle českých vzdělávacích programů.

Vrátili jsme se o 20 let zpět. Tálibán povolil univerzitní vzdělávání, má to ale háček

Většina škol po celém světě se začíná postupně otevírat. Vysoké školy byly vlivem pandemie jedny z nejpostiženějších segmentů lidské společnosti a nejinak tomu bylo i v Afghánistánu. Právě tamější současná situace prohloubila problémy ve vzdělání ještě více. Hnutí Tálibán sice opět povolilo otevření soukromých univerzit v zemi, ale zavedlo velmi kontroverzní pravidlo pro rozdělení studentů ve třídě. Ženy musí nosit nikáby a ve třídách jsou odděleny závěsem. K podmínkám studia na veřejných vysokých školách se tálibánské hnutí stále nevyjádřilo.