V Íránu se už brzy zpřístupní uživatelům seznamovací aplikace Hamdam (v překladu Společník). Vznikla pod dohledem tamní vlády, respektive státní organizace zabývající se propagandou. Na rozdíl od amerického Tinderu, který je v blízkovýchodní zemi zakázaný, má Hamdam primárně motivovat k manželství a podporovat v zemi zdravé vztahové klima.
Už i v Íránu, kde žije 83 milionů lidí, se dočkali seznamovací aplikace. Na vývoji aplikace Hamdam se podílela tamní vláda a plně ji podporuje. Charakter mobilní seznamky rýsovala státní organizace zabývající se propagandou.
Aplikace Hamdam je zdarma a je určena výhradně pro jedince, kteří hledají manželství a trvalý vztah. Software napěchovaný umělou inteligencí má dopomoci k tomu, aby lidé takových svazků dosáhli.
Uživatelé aplikace budou muset v začátcích svých vztahových experimentů ověřit svou identitu a absolvovat psychologický test. V případě, že člověku Hamdam najde polovičku, se kterou vstoupí do manželství, aplikace mu v kooperaci se státem přidělí profesionálního konzultanta, jenž bude dvojici provázet první čtyři roky svazku. Informoval o tom britský list The Guardian.
Podle tvůrců Hamdamu má aplikace bránit rodinné hodnoty a tradice a napomoci tak ke tvorbě „zdravých“ rodin. Tradiční rodina je totiž podle Íránu v ohrožení a Hamdam to má změnit.
Duchovní vůdce Íránu Sajjid Alí Chameneí se již několikrát znepokojoval nad tím, že roste průměrný věk, kdy lidé vstupují do manželství, a souběžně s tím klesá počet porodů. Íránská vláda se proto pomocí nejrůznějších finančních balíčků snaží občany motivovat, aby plodili více dětí.
Opačný problém mají v indickém státě Uttarpradéš. Tam už rodiny s více než dvěma dětmi nedostanou dávky.