reklama
CNN Prima News školky

školky

Výpis příspěvků ke štítku „školky“

Odebírání dětí do nonstop školek? Ne, náš návrh nebyl pochopen, hájí se Šlachta

16. července 2021 17:30

Robert Šlachta se dostal pod palbou kritiky za návrh hnutí Přísaha. Podle něj by zdravotníci mohli ukládat své děti do nonstop školek na noc, aby v krizovém období měli čas na svou práci. Nápad se ale expertům nelíbí a někteří lidé jej vnímají i jako záměr odebírat děti. To Šlachta označil za naprostý nesmysl – podle něj byl nápad nepochopen a vytržen z kontextu. Nyní je k diskusi a počítá s dobrovolností, dodal pro CNN Prima NEWS.

Ve třech krajích bude moct do školek více dětí. V pondělí vláda rozhodne o druhém stupni

22. dubna 2021 17:09

Od pondělí 26. dubna se otevřou mateřské školy v Královéhradeckém, Karlovarském a Plzeňském kraji. Děti do nich budou moci chodit bez roušek a bez testů, uvedl po čtvrtečním jednání vlády ministr školství Robert Plaga (za ANO). V ostatních regionech budou nadále školky moci navštěvovat pouze předškoláci, navíc za přísnějších hygienických pravidel.

Konec testování v mateřských školách? Hygienička prozradila, kdy se dětem uleví

21. dubna 2021 18:34

V mateřských školách by se v okamžiku, kdy počet lidí s COVID-19 klesne pod 100 nakažených na 100 tisíc obyvatel, mohlo přestat s plošným testováním. Na středečním jednání pražského magistrátního výboru pro zdravotnictví to řekla hlavní hygienička Prahy Zdeňka Jágrová. V základních školách podle ní testování v tomto školním roce bude pokračovat, dalo by se však uvažovat o zrušení rotační výuky.

Školky by se mohly otevřít v pondělí v dalších čtyřech krajích, připustil Arenberger

21. dubna 2021 13:16

„V dalších čtyřech krajích by se od pondělí mohly otevřít mateřské školy,“ řekl v pořadu Nový den televize CNN prima NEWS ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Zatím je jisté, že se děti vrátí do školek v Královéhradeckém a Karlovarském kraji. Nebudou muset mít roušky ani testy. Podle ministra je největším favoritem zatím Plzeňský kraj. Premiér Andrej Babiš chce ale vládě navrhnout, aby se od pondělí mohly školky otevírat podle okresů. Řekl to v pořadu Rozstřel na iDNES.cz.

Obchody otevřeme nejpozději do 3. května, slíbil ministr zdravotnictví

21. dubna 2021 07:49

„Směřujeme k tomu, aby se obchody otevřely nejpozději od 3. května“, uvedl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO).Vláda podle něj ve čtvrtek připraví plán rozvolňování na první polovinu května. Arenberger také řekl, že v pondělí 26. dubna by se mohly otevřít mateřské školy i v dalších čtyřech krajích.

Maláčová: Začátkem května snad vrátíme děti do školek. Izolačka funguje, prodloužíme ji

17. dubna 2021 15:37

„Ideální by bylo, aby se děti do školek vrátily 1. května, budu to prosazovat v pondělí na vládě,“ oznámila po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Zároveň řekla, že takzvaná izolačka funguje, proto ji prodlouží. S ostatními ministry se musí shodnout, zda o dva měsíce, nebo jestli ji protáhnou na celý rok.

reklama