CNN Prima News školky

školky

Výpis příspěvků ke štítku „školky“

Čtyřletého chlapce zasáhla ruská střela. Po sérii operací mohl v Praze poprvé do školky

4. září 2022 22:18

Čtyřletého Dmytra zasáhly v Kyjevě v březnu střepiny ruské rakety. Podstoupil několik operací, ukrajinské zdravotnické kapacity však na ošetření jeho vážných zranění nestačily. Převezli ho tak sanitkou do pražského Motola. Po dlouhém a náročném pobytu v nemocnici se začal zotavovat, musel se ale znovu učit chodit. Přes všechna úskalí se lékařská péče vyplatila, a hoch se tak mohl vydat poprvé do školky, informoval o tom server iDNES.cz

Školní obědy většinou o desetinu zdraží. Šetřit se bude na biopotravinách a lepším mase

19. srpna 2022 13:33

Školní obědy od září v některých jídelnách podraží zhruba o deset procent. Kvůli rostoucím cenám potravin a energií jejich ceny někde vzrostly už v předešlých měsících. Nyní se pohybují většinou mezi třiceti a čtyřiceti korunami. Vyplývá to z informací na webech školních jídelen. Šetřit není pro jídelny snadné, protože musí splňovat požadavky pro výživu podle předpisů. Omezit mohou biopotraviny či dražší druhy masa.

Miliardy na dětské skupiny rodičům reálně nepomohou. Na co peníze půjdou?

18. května 2022 14:28

Vláda už několik týdnů proklamuje, že jednou z jejích priorit jsou rodiny s dětmi. Ve skutečnosti zatím pouze slíbila příspěvek 5 000 korun na nedospělé dítě, ten ale kritizují i její poradci. Skutečnou pomocí by mohly být dotace pro tzv. dětské skupiny, které suplují státní školky a rodiče je masivně využívají. Jak se ale zdá, ani tyto slíbené peníze cenu péče o děti nezlevní. Mají totiž směřovat spíše na budování nových zařízení, než jako podpora chodu těch stávajících. A tak, přestože už stát rodičům v takových situacích přispívá, spíše než levnější „školkovné“ čeká i tady na rodiny s dětmi zdražení.

Odebírání dětí do nonstop školek? Ne, náš návrh nebyl pochopen, hájí se Šlachta

16. července 2021 17:30

Robert Šlachta se dostal pod palbou kritiky za návrh hnutí Přísaha. Podle něj by zdravotníci mohli ukládat své děti do nonstop školek na noc, aby v krizovém období měli čas na svou práci. Nápad se ale expertům nelíbí a někteří lidé jej vnímají i jako záměr odebírat děti. To Šlachta označil za naprostý nesmysl – podle něj byl nápad nepochopen a vytržen z kontextu. Nyní je k diskusi a počítá s dobrovolností, dodal pro CNN Prima NEWS.

Ve třech krajích bude moct do školek více dětí. V pondělí vláda rozhodne o druhém stupni

22. dubna 2021 17:09

Od pondělí 26. dubna se otevřou mateřské školy v Královéhradeckém, Karlovarském a Plzeňském kraji. Děti do nich budou moci chodit bez roušek a bez testů, uvedl po čtvrtečním jednání vlády ministr školství Robert Plaga (za ANO). V ostatních regionech budou nadále školky moci navštěvovat pouze předškoláci, navíc za přísnějších hygienických pravidel.