reklama
CNN Prima News školky

školky

Výpis příspěvků ke štítku „školky“

Odebírání dětí do nonstop školek? Ne, náš návrh nebyl pochopen, hájí se Šlachta

Robert Šlachta se dostal pod palbou kritiky za návrh hnutí Přísaha. Podle něj by zdravotníci mohli ukládat své děti do nonstop školek na noc, aby v krizovém období měli čas na svou práci. Nápad se ale expertům nelíbí a někteří lidé jej vnímají i jako záměr odebírat děti. To Šlachta označil za naprostý nesmysl – podle něj byl nápad nepochopen a vytržen z kontextu. Nyní je k diskusi a počítá s dobrovolností, dodal pro CNN Prima NEWS.

Ve třech krajích bude moct do školek více dětí. V pondělí vláda rozhodne o druhém stupni

Od pondělí 26. dubna se otevřou mateřské školy v Královéhradeckém, Karlovarském a Plzeňském kraji. Děti do nich budou moci chodit bez roušek a bez testů, uvedl po čtvrtečním jednání vlády ministr školství Robert Plaga (za ANO). V ostatních regionech budou nadále školky moci navštěvovat pouze předškoláci, navíc za přísnějších hygienických pravidel.

Konec testování v mateřských školách? Hygienička prozradila, kdy se dětem uleví

V mateřských školách by se v okamžiku, kdy počet lidí s COVID-19 klesne pod 100 nakažených na 100 tisíc obyvatel, mohlo přestat s plošným testováním. Na středečním jednání pražského magistrátního výboru pro zdravotnictví to řekla hlavní hygienička Prahy Zdeňka Jágrová. V základních školách podle ní testování v tomto školním roce bude pokračovat, dalo by se však uvažovat o zrušení rotační výuky.

Školky by se mohly otevřít v pondělí v dalších čtyřech krajích, připustil Arenberger

„V dalších čtyřech krajích by se od pondělí mohly otevřít mateřské školy,“ řekl v pořadu Nový den televize CNN prima NEWS ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Zatím je jisté, že se děti vrátí do školek v Královéhradeckém a Karlovarském kraji. Nebudou muset mít roušky ani testy. Podle ministra je největším favoritem zatím Plzeňský kraj. Premiér Andrej Babiš chce ale vládě navrhnout, aby se od pondělí mohly školky otevírat podle okresů. Řekl to v pořadu Rozstřel na iDNES.cz.

Obchody otevřeme nejpozději do 3. května, slíbil ministr zdravotnictví

„Směřujeme k tomu, aby se obchody otevřely nejpozději od 3. května“, uvedl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO).Vláda podle něj ve čtvrtek připraví plán rozvolňování na první polovinu května. Arenberger také řekl, že v pondělí 26. dubna by se mohly otevřít mateřské školy i v dalších čtyřech krajích.

Maláčová: Začátkem května snad vrátíme děti do školek. Izolačka funguje, prodloužíme ji

„Ideální by bylo, aby se děti do školek vrátily 1. května, budu to prosazovat v pondělí na vládě,“ oznámila po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Zároveň řekla, že takzvaná izolačka funguje, proto ji prodlouží. S ostatními ministry se musí shodnout, zda o dva měsíce, nebo jestli ji protáhnou na celý rok.

Školáci se budou střídat po týdnech. Testování je čeká dvakrát za pět dní

Aktualizováno

Do školek a škol by se v první fázi od 12. dubna měli začít vracet nejstarší předškoláci a rotačně studenti prvních ročníků. Celý druhý stupeň a většina středoškoláků i vysokoškoláků by až na výjimky zatím zůstaly doma. Alespoň tak s tím počítá plán resortu školství, podle kterého mají ředitelé škol nahlásit příslušné počty dětí kvůli testování a který ve čtvrtek představil ministr školství Robert Plaga (za ANO)

Blatný: Děti by se do škol mohly vracet od 12. dubna. Testovat se budou dvakrát týdně

Ministerstvo zdravotnictví je domluveno s rezortem školství na tom, jak bude probíhat návrat dětí do škol. Zaznělo to na pátečním brífinku ministerstva zdravotnictví, kde vystoupil šéf ministerstva zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) a hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Epidemická situace se podle nich vyvíjí velmi dobře, poklesy počtů nově nakažených jsou výrazné. V nemocnicích se z covidu léčí už méně než osm tisíc lidí.

reklama