reklama

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Nehoda lanovky na Ještědu připomíná italskou tragédii

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Tragická nehoda lanovky stejného typu, jako je ta ještědská, otřásla letos v květnu Itálií. V kabině na hoře Mottarone zemřelo 14 lidí. Sledujte Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

reklama

Je 23. května a k plošině na vrcholku hory Mottarone v severní Itálii se blíží kabinka lanovky. Už na ní čeká zaměstnanec, aby otevřel dveře. Ale nestihne to. Kabinka se pouhých pět metrů od cíle utrhne a řítí se zpět dolů. Nehodu přežije jen malý chlapeček. Jak vypadala nehoda lanovky v Itálii? Nejen o tom budou Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Další nedělní program na CNN Prima NEWS:

Týden v Česku od 20:25

To nejzajímavější z české politické scény. Exkluzivní hosté a komentáře odborníků.

Zprávy od 21:00

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Rychle, stručně a srozumitelně.

PARTIE Terezie Tománkové od 21:20

Tah dámou!

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog
Prezidentské volby 2023

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog

Andrej Babiš (ANO) má největší šanci stát se prezidentem České republiky. Pokud by se volby uskutečnily teď, dosluhující premiér by v druhém kole o funkci hlavy státu stál proti generálovi Petru Pavlovi, tvrdí průzkum agentury Median pro deník MF Dnes. „Babiš by musel po zvolení hodně klást věnce a pronášet projevy, to by ho asi tolik nebavilo. Ale zase by mohl být dál ve vysoké politice,“ zpochybňoval kandidaturu šéfa ANO v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek.

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Ledecký k Prymulovi: Mám s vámi problém. Doporučujete opatření, přitom na nich vyděláváte

Na kamarádství to nevypadá. Hudebník Janek Ledecký se v pořadu Co Čech, to politik! televize CNN Prima NEWS postavil exministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi. Na epidemiologovi mu vadí, že doporučuje opatření jako jsou testy a vakcinace, a přitom na tom zároveň vydělává. Podle Prymuly to ale není pravda. Exministr zdůraznil, že ve střetu zájmů není.

reklama