reklama
CNN Prima News sociální služby

sociální služby

Výpis příspěvků ke štítku „sociální služby“

Hezká fasáda ještě neznačí kvalitní péči, říká šéf Asociace poskytovatelů sociálních služeb

Značka kvality v sociálních službách má za cíl ukázat jejich současným i potenciálním budoucím klientům, že v daných zařízeních mohou žít kvalitní život. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky. „Hezká fasáda a hezky zařízená recepce často neznamenají přátelské vztahy, dobrou péči nebo partnerství,“ řekl Horecký.

Neočkovaní zdravotníci nosí smrt do nemocnic i sociálních zařízení

Asi čtvrtina zdravotních sester a ošetřovatelek vytrvale odmítá vakcínu proti covidu, a představuje tak stále větší riziko pro nemocnice nebo pečovatelská zařízení. Například jediná nenaočkovaná sestra na kterémkoliv lůžkovém oddělení v českých nemocnicích může nakazit řadu pacientů a mnohým způsobit i smrt. „Nepřijetí očkování je zcela proti duchu profese a proti etice povolání,“ zlobí se na takové sestry profesor Vít Procházka z Hemato-onkologické kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci.

Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci

Zdravotníci v nemocnicích dostanou odměny za nasazení během koronavirové pandemie. V pondělí to schválila vláda. Jít by na ně podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) mělo 12 miliard korun. Také pracovníci v sociálních službách dostanou odměny 15 000 až 50 000 korun podle profese a činnosti, oznámila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Růst platů v sociálních službách? Ostrouhali jsme, říkají nepečovatelští pracovníci

Ministerstvo práce a sociálních věcí se na sklonku loňského roku chlubilo, že od ledna zvýší platy zaměstnancům v sociálních službách o deset procent. Jenže personál, který se nevěnuje přímé péči o klienty pečovatelských zařízení, zatím na své výplatní pásce více peněz nenašel. Úřad Jany Maláčové jim prý nezařídil zvýšení tabulkových platů, a tím pádem na ně ani neposlal peníze. Ministryně ale kritiku odmítá, peníze prý mají kraje.

Nejen klienty. Ministerstvo chce plošně testovat i pracovníky sociálních služeb

Ministerstvo zdravotnictví plánuje zavést plošné testování na COVID-19 také u pracovníků v sociálních službách, uvedl v sobotu mluvčí úřadu Jan Brodský. Vláda podle něj návrh projedná na nejbližším zasedání v pondělí. Ministerstvo v pátek vydalo mimořádné opatření nařizující pravidelné plošné testování klientů domovů pro seniory a dalších lůžkových a pobytových sociálních služeb. Platí od středy 4. listopadu.

reklama