CNN Prima News sociální služby

sociální služby

Výpis příspěvků ke štítku „sociální služby“

Značka kvality v sociálních službách. Zařízení sociálních služeb jako hotely?

13. ledna 2023 16:40

Všichni víme, že kvalita služeb v hotelu se hodnotí počtem přidělených hvězdiček. Značka kvality v sociálních službách napomáhá seniorům, osobám se zdravotním postižením a jejich blízkým zorientovat se v široké nabídce sociálních služeb podobným způsobem, který je všeobecně znám například v hotelnictví, tedy že kvalitu zařízení předurčuje počet udělených hvězd. Kvalita života je pojem složitý, široký a do jisté míry i subjektivní. Nástrojů k měření kvality existuje celá řada, základním principem tohoto systému je však kvalita z pohledu uživatele služby. Značka kvality v sociálních službách je systém hodnocení provozovaný Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR.

SeneCura SeniorCentrum Šanov: I na sklonku života lze žít důstojně

7. ledna 2023 07:25

Je to téma, o němž se tak často nemluví a obvykle se řeší až v situaci, kdy není zbytí. Nicméně žít důstojně a pokud možno i s příjemnými prožitky i na samém sklonku života by si přála většina z nás. A právě to je jedním z hesel senior centra Senecura, které nabízí svoje služby na sedmnácti místech v rámci České republiky. Senior Centrum Šanov je jedním z držitelů osvědčení v Národním programu Česká kvalita, které garantuje, že poskytované služby jsou na nejvyšší možné úrovni.

Putin představil svou vizi silnějšího Ruska. Jaké jsou zásadní body jeho plánu?

18. prosince 2022 18:27

S blížícím se koncem roku ruský prezident Vladimir Putin přišel s jasnou vizí a plánem, jakým směrem by se Rusko mělo v následném roce ubírat. Ve více než hodinovém projevu na zasedání Rady pro strategický rozvoj a národní projekty představil šest klíčových kroků, které povedou k „silnějšímu a vyspělejšímu Rusku“. Vyjádřil se také k Ukrajině – konkrétně k oblastem, které Kreml označuje za svoji novou součást.

Dvanáct dětí u Kroščenů: Dcera pobodaná nožem, věčná nouze, ale i kousky štěstí

28. listopadu 2022 07:21

U Kroščenů z Ostravy jsem poprvé zaklepal před deseti lety. Rodina zrovna snídala, v hrnci se vařily dvě kila točeného salámu. Dneska ale mají u Kroščenů prázdné talíře. „Stojí to za ho**o,“ říká 68letý Milan Kroščen, otec dvanácti dětí. A tuhle mantru ještě mnohokrát uslyším. Jeho 49letá družka Simona je praktičtější: „Pane Motýl, peníze přijdou až za čtyři dny. Potřebujeme něco na vaření, půjdeme spolu nakoupit.“

Jurečka slíbil pomoc lidem v nouzi. Stoupne životní a existenční minimum i přídavek na dítě

30. října 2022 13:48

Životní a existenční minimum se od ledna zvýší o pět až šest procent. Přesné číslo chce ministerstvo práce a sociálních věcí stanovit podle údajů ČSÚ o inflaci za říjen. Přídavek na dítě by se měl zvýšit o 30 procent. V pořadu Otázky Václava Moravce to uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Respirátory ve zdravotnictví skončí nejpozději 11. května, slibuje Válek

4. května 2022 15:34

Pokud Sněmovna neschválí ukončení pandemické pohotovosti, které má na programu nynější schůze, navrhne ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) příští týden zrušení respirátorů ve zdravotnictví a sociálních službách usnesením vlády. Skončí tak nejpozději 11. května, řekl ve středu novinářům. Zrušeny ale podle něj mohly být už ve středu, kdyby opoziční strany neobstruovaly jednání Sněmovny.

Michaláková se nevzdává. Proti verdiktu soudu o odebrání synů se odvolala

20. dubna 2022 13:33

Češka Eva Michaláková se odvolala proti lednovému verdiktu Evropského soudu pro lidská práva (ESLP), který v kauze odebrání jejích synů nepravomocně rozhodl ve prospěch Norska. Žádá o projednání případu u soudního Velkého senátu. Norská sociální služba Barnevernet odebrala české matce a otci syny na jaře 2011 kvůli podezření na zneužívání, zanedbávání a týrání. Norské úřady ženu později zbavily rodičovských práv.