reklama

Šokující manévr řidiče na Jablonecku. Přes koleje se vydal navzdory padajícím závorám

Naprosto nepochopitelný manévr řidiče na železničním přejezdu řeší jablonečtí policisté. Kamera zachytila muže za volantem, který se zřejmě rozhodl, že nebude čekat a přestože před ním už tři auta zastavila před rozblikaným přejezdem, on náhle vybočil, kolonu předjel a přejezd přejel tři sekundy předtím, než spadly závory. Teď s největší pravděpodobností přijde o řidičák.

reklama

Shodou okolností přímo u přejezdu má sídlo autoškola Jana Hlavatého. Ten už tu prý několik řidičů na přejezdu na červenou jet viděl, ale něco takového ještě ne. „Při tom, kolik je na železničních přejezdech mrtvých, je to naprosto netolerovatelné jednání,“ říká muž, který budoucím řidičům neustále opakuje, že přejezd, na kterém svítí výstražná světla, je jednoduše tabu.

K tématu

Video šokovalo i Romana Budského, dopravního experta, který už viděl ledacos. „Tady nemůže být žádná diskuse o tom, že by šlo o nějakou nahodilou nedbalost. Ten řidič tam jel naprosto záměrně, s tím, že se mu prostě nechce ztrácet čas,“ kroutí hlavou Budský, který se domnívá, že zřejmě půjde o řidiče z okolí, který dopravní situaci v místě zná a má pocit, že má všechno pod kontrolou.

„Je to úplně typický příklad, který zachycují nejen naše, ale i celoevropské statistiky. Téměř sto procent lidí, kteří na přejezdech umírají, jsou lidé, kteří ten přejezd dobře znají a postupem času začínají mít pocit, že mají všechno vychytané, přesně vědí, kdy vlak jezdí, jak dlouho trvá, než se začnou sklápět závory,“ popisuje dopravní expert.

Řidiči hrozí pokuta a odebrání řidičského průkazu

Martin Drápal z Drážní inspekce přitom upozorňuje, že i když jsou závory nahoře, není projetí přejezdu s blikajícími světly bez rizika. „Může dojít k selhání na straně té zabezpečovací techniky a vlak tam bude rychleji, než ty závory stihou spadnout,“ tvrdí Drápal s tím, že takové případy jsou sice ojedinělé, ale už se v minulosti staly.

K tématu

Dopravní policie v Jablonci už má video k dispozici. Policisté dokázali rozluštit registrační značku, takže zjistit, kdo seděl za volantem, nebude příliš složité. „Řidiči hrozí ve správním řízení pokuta pět tisíc korun a odebrání řidičského oprávnění na šest měsíců,“ uvedla jablonecká policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Podle Romana Budského přitom ztráta řidičáku bude pro netrpělivého řidiče ještě velmi mírným trestem. Kdyby mezi závorami uvízl, mohl při srážce s vlakem s vysokou pravděpodobností zemřít, pokud by přežil, mohl by čelit trestnímu stíhání pro obecné ohrožení.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama