reklama

Šokující manévr řidiče na Jablonecku. Přes koleje se vydal navzdory padajícím závorám

Naprosto nepochopitelný manévr řidiče na železničním přejezdu řeší jablonečtí policisté. Kamera zachytila muže za volantem, který se zřejmě rozhodl, že nebude čekat a přestože před ním už tři auta zastavila před rozblikaným přejezdem, on náhle vybočil, kolonu předjel a přejezd přejel tři sekundy předtím, než spadly závory. Teď s největší pravděpodobností přijde o řidičák.

reklama

Shodou okolností přímo u přejezdu má sídlo autoškola Jana Hlavatého. Ten už tu prý několik řidičů na přejezdu na červenou jet viděl, ale něco takového ještě ne. „Při tom, kolik je na železničních přejezdech mrtvých, je to naprosto netolerovatelné jednání,“ říká muž, který budoucím řidičům neustále opakuje, že přejezd, na kterém svítí výstražná světla, je jednoduše tabu.

Video šokovalo i Romana Budského, dopravního experta, který už viděl ledacos. „Tady nemůže být žádná diskuse o tom, že by šlo o nějakou nahodilou nedbalost. Ten řidič tam jel naprosto záměrně, s tím, že se mu prostě nechce ztrácet čas,“ kroutí hlavou Budský, který se domnívá, že zřejmě půjde o řidiče z okolí, který dopravní situaci v místě zná a má pocit, že má všechno pod kontrolou.

„Je to úplně typický příklad, který zachycují nejen naše, ale i celoevropské statistiky. Téměř sto procent lidí, kteří na přejezdech umírají, jsou lidé, kteří ten přejezd dobře znají a postupem času začínají mít pocit, že mají všechno vychytané, přesně vědí, kdy vlak jezdí, jak dlouho trvá, než se začnou sklápět závory,“ popisuje dopravní expert.

Řidiči hrozí pokuta a odebrání řidičského průkazu

Martin Drápal z Drážní inspekce přitom upozorňuje, že i když jsou závory nahoře, není projetí přejezdu s blikajícími světly bez rizika. „Může dojít k selhání na straně té zabezpečovací techniky a vlak tam bude rychleji, než ty závory stihou spadnout,“ tvrdí Drápal s tím, že takové případy jsou sice ojedinělé, ale už se v minulosti staly.

Dopravní policie v Jablonci už má video k dispozici. Policisté dokázali rozluštit registrační značku, takže zjistit, kdo seděl za volantem, nebude příliš složité. „Řidiči hrozí ve správním řízení pokuta pět tisíc korun a odebrání řidičského oprávnění na šest měsíců,“ uvedla jablonecká policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Podle Romana Budského přitom ztráta řidičáku bude pro netrpělivého řidiče ještě velmi mírným trestem. Kdyby mezi závorami uvízl, mohl při srážce s vlakem s vysokou pravděpodobností zemřít, pokud by přežil, mohl by čelit trestnímu stíhání pro obecné ohrožení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama