reklama

Šokující manévr řidiče na Jablonecku. Přes koleje se vydal navzdory padajícím závorám

Naprosto nepochopitelný manévr řidiče na železničním přejezdu řeší jablonečtí policisté. Kamera zachytila muže za volantem, který se zřejmě rozhodl, že nebude čekat a přestože před ním už tři auta zastavila před rozblikaným přejezdem, on náhle vybočil, kolonu předjel a přejezd přejel tři sekundy předtím, než spadly závory. Teď s největší pravděpodobností přijde o řidičák.

reklama

Shodou okolností přímo u přejezdu má sídlo autoškola Jana Hlavatého. Ten už tu prý několik řidičů na přejezdu na červenou jet viděl, ale něco takového ještě ne. „Při tom, kolik je na železničních přejezdech mrtvých, je to naprosto netolerovatelné jednání,“ říká muž, který budoucím řidičům neustále opakuje, že přejezd, na kterém svítí výstražná světla, je jednoduše tabu.

K tématu

Video šokovalo i Romana Budského, dopravního experta, který už viděl ledacos. „Tady nemůže být žádná diskuse o tom, že by šlo o nějakou nahodilou nedbalost. Ten řidič tam jel naprosto záměrně, s tím, že se mu prostě nechce ztrácet čas,“ kroutí hlavou Budský, který se domnívá, že zřejmě půjde o řidiče z okolí, který dopravní situaci v místě zná a má pocit, že má všechno pod kontrolou.

„Je to úplně typický příklad, který zachycují nejen naše, ale i celoevropské statistiky. Téměř sto procent lidí, kteří na přejezdech umírají, jsou lidé, kteří ten přejezd dobře znají a postupem času začínají mít pocit, že mají všechno vychytané, přesně vědí, kdy vlak jezdí, jak dlouho trvá, než se začnou sklápět závory,“ popisuje dopravní expert.

Řidiči hrozí pokuta a odebrání řidičského průkazu

Martin Drápal z Drážní inspekce přitom upozorňuje, že i když jsou závory nahoře, není projetí přejezdu s blikajícími světly bez rizika. „Může dojít k selhání na straně té zabezpečovací techniky a vlak tam bude rychleji, než ty závory stihou spadnout,“ tvrdí Drápal s tím, že takové případy jsou sice ojedinělé, ale už se v minulosti staly.

K tématu

Dopravní policie v Jablonci už má video k dispozici. Policisté dokázali rozluštit registrační značku, takže zjistit, kdo seděl za volantem, nebude příliš složité. „Řidiči hrozí ve správním řízení pokuta pět tisíc korun a odebrání řidičského oprávnění na šest měsíců,“ uvedla jablonecká policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Podle Romana Budského přitom ztráta řidičáku bude pro netrpělivého řidiče ještě velmi mírným trestem. Kdyby mezi závorami uvízl, mohl při srážce s vlakem s vysokou pravděpodobností zemřít, pokud by přežil, mohl by čelit trestnímu stíhání pro obecné ohrožení.

Další hlavní zprávy

Domácí

 Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19

Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19

Přírůstek nových případů koronaviru v neděli v ČR po pěti dnech klesl pod deset tisíc – bylo jich 7 301. Přesto je to nejvyšší nedělní nárůst od března. Nedělní čísla bývají nižší než v jiných dnech, protože se obvykle méně testuje. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Aktuálně je v zemi 158 515 nakažených. U většiny z nich má nemoc mírný průběh, hospitalizovaných i obětí ale v poslední době výrazně přibývá.

Sport

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

Nemluví se o něm tak často jako o jiných českých cyklistech – Zdeňku Štybarovi nebo Romanu Kreuzigerovi. Josef Černý ale svoji vlast na Giru d´Italia reprezentoval více než skvěle. Slavný „růžový“ závod zakončil šestým místem v časovce, tedy přesně tak, jak do něj vstoupil. Zatím nemá podepsanou smlouvu na další rok, ovšem po třech týdnech v Itálii, během kterých oslavil i vítězství, by brzy měl mít angažmá zajištěné.

reklama
Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?
KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Další články
reklama
reklama