reklama

Šokující manévr řidiče na Jablonecku. Přes koleje se vydal navzdory padajícím závorám

Naprosto nepochopitelný manévr řidiče na železničním přejezdu řeší jablonečtí policisté. Kamera zachytila muže za volantem, který se zřejmě rozhodl, že nebude čekat a přestože před ním už tři auta zastavila před rozblikaným přejezdem, on náhle vybočil, kolonu předjel a přejezd přejel tři sekundy předtím, než spadly závory. Teď s největší pravděpodobností přijde o řidičák.

reklama

Shodou okolností přímo u přejezdu má sídlo autoškola Jana Hlavatého. Ten už tu prý několik řidičů na přejezdu na červenou jet viděl, ale něco takového ještě ne. „Při tom, kolik je na železničních přejezdech mrtvých, je to naprosto netolerovatelné jednání,“ říká muž, který budoucím řidičům neustále opakuje, že přejezd, na kterém svítí výstražná světla, je jednoduše tabu.

Video šokovalo i Romana Budského, dopravního experta, který už viděl ledacos. „Tady nemůže být žádná diskuse o tom, že by šlo o nějakou nahodilou nedbalost. Ten řidič tam jel naprosto záměrně, s tím, že se mu prostě nechce ztrácet čas,“ kroutí hlavou Budský, který se domnívá, že zřejmě půjde o řidiče z okolí, který dopravní situaci v místě zná a má pocit, že má všechno pod kontrolou.

„Je to úplně typický příklad, který zachycují nejen naše, ale i celoevropské statistiky. Téměř sto procent lidí, kteří na přejezdech umírají, jsou lidé, kteří ten přejezd dobře znají a postupem času začínají mít pocit, že mají všechno vychytané, přesně vědí, kdy vlak jezdí, jak dlouho trvá, než se začnou sklápět závory,“ popisuje dopravní expert.

Řidiči hrozí pokuta a odebrání řidičského průkazu

Martin Drápal z Drážní inspekce přitom upozorňuje, že i když jsou závory nahoře, není projetí přejezdu s blikajícími světly bez rizika. „Může dojít k selhání na straně té zabezpečovací techniky a vlak tam bude rychleji, než ty závory stihou spadnout,“ tvrdí Drápal s tím, že takové případy jsou sice ojedinělé, ale už se v minulosti staly.

Dopravní policie v Jablonci už má video k dispozici. Policisté dokázali rozluštit registrační značku, takže zjistit, kdo seděl za volantem, nebude příliš složité. „Řidiči hrozí ve správním řízení pokuta pět tisíc korun a odebrání řidičského oprávnění na šest měsíců,“ uvedla jablonecká policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Podle Romana Budského přitom ztráta řidičáku bude pro netrpělivého řidiče ještě velmi mírným trestem. Kdyby mezi závorami uvízl, mohl při srážce s vlakem s vysokou pravděpodobností zemřít, pokud by přežil, mohl by čelit trestnímu stíhání pro obecné ohrožení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Nejhorší sexuální predátor. Zpěvák R. Kelly zneužíval a vydíral nezletilé, rozhodl soud
USA

Nejhorší sexuální predátor. Zpěvák R. Kelly zneužíval a vydíral nezletilé, rozhodl soud

Jeho píseň „I Believe I Can Fly“ se stala celosvětovým hitem, zpěvák R. Kelly s ní však před publikem zřejmě ještě dlouho nevystoupí. Federální soud v New Yorku totiž po šestidenním procesu rozhodl, že je vinen ve všech bodech obžaloby v případu vydírání a sexuálního zneužívání. A to jak mladých žen, tak nezletilých dívek. Advokátka tří obětí Gloria Allredová ho označila za nejhoršího sexuálního predátora, s jakým se kdy setkala.

Sebevražda policistky na misi kvůli šikaně? Nespáchala ji ve službě, uzavírá případ policie
Domácí

Sebevražda policistky na misi kvůli šikaně? Nespáchala ji ve službě, uzavírá případ policie

K sebevraždě české policistky Kristýny Litomerické, která skočila z 11. patra v poslední den mise ve Varšavě na Frontexu, nedošlo během služby. Tvrdí to česká policie s tím, že vše, co k případu mohla říct, už uvedla a dál není co řešit. Stejně hovoří i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a případ, ke kterému došlo před rokem, je tak podle něj vyřešen. A to i přesto, že podle rodiny byla hlavním důvodem ke skoku z okna šikana na pracovišti.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Krize ve Velké Británii. Na pumpách došly pohonné hmoty, Londýn zvažuje povolání armády

Až 90 procent čerpacích stanic ve velkých britských městech nemá palivo, napsala dnes agentura Reuters. Krizi v dodavatelských řetězcích, kterou způsobil nedostatek řidičů nákladních aut, umocnilo panické nakupování do zásoby. Za nedostatkem řidičů stojí více faktorů, včetně pandemie COVID-19 a odchodu Británie z Evropské unie. Důsledkem jsou výpadky v dodávkách různého zboží, včetně pohonných hmot nebo potravin pro supermarkety.

Divočáci zaplavili ulice Říma. Ve městě hledají potravu, obyvatelé se bojí útoků

Strkají hlavu do odpadků, hledají potravu a zároveň děsí místní obyvatele. Lidé v Říme se potýkají s desítkami divočáků, kteří se producírují po ulicích italské metropole. I když se natáčení zvířat a sdílení videí stalo hitem sociálních sítí, místní jsou hlavně vystrašení, Někteří rodiče se dokonce bojí vodit děti do školky. Ochránci zvířat ale zdůrazňují, že zabíjení divočáků nepřichází v úvahu, lepší je zvíře uspat a odchytit.

reklama

Domácí zpravodajství

Pěstování ředkviček, tři toalety a Babišovy drahoty. Lídři perlili v superdebatě

Lídři osmi nejvýraznějších stran a hnutí se střetli ve speciální předvolební debatě Česko hledá premiéra. Diskuze na CNN Prima NEWS se neobešla bez slovních střetů, osočování z přešlapů a prapodivných analogií. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš mával s obálkou časopisu a vykřikoval, kde že je jeho oponent Ivan Bartoš od Pirátů. Předseda hnutí STAN na oplátku připomněl premiérovi „pěstování ředkviček“, lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS) zase korupční skandály z řad ANO. Výběr hlášek z nedělní superdebaty si můžete přečíst níže.

Lituju, že jsem ji nezachránila: Sestra policistky popsala šikanu, která vedla k sebevraždě

Případ sebevraždy jedenatřicetileté policistky Kristýny Litomerické, která skočila z 11. patra poslední den své mise ve Varšavě, stále budí řadu otázek. Podle její sestry Markéry Šubrtové neměla Kristýna sebevražedné sklony, byla energická, veselá a všem se snažila pomoct. Uvedla to v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS. V něm dále popisuje, co přesně si se sestrou před osudným okamžikem psala a proč podle ní policie selhala. Detailně líčí i šikanu ze strany kolegů na misi, která dospěla až do intimních detailů, jež měly pravděpodobně k sebevraždě vést.

reklama