reklama

Firma prodává pochybné léky proti cukrovce. Zneužívá k tomu i státní symbol

Výrobci doplňku stravy Dialine tvrdí, že pokud si koupíme jejich přípravek, nemusíme už brát další léky proti cukrovce. Před koupí těchto léků ale varuje Česká obchodní inspekce i Státní ústav pro kontrolu léčiv. Dialine k prodeji na internetu dokonce zneužívá státní symbol a prezentuje se jako oficiální stránky ministerstva zdravotnictví.

reklama

„Ministerstvo zdravotnictví se od těchto stránek důrazně distancuje, nemají s námi nic společného,“ uvedla mluvčí resortu Renata Povolná. Podle diabetologa Antonína Kratochvíla zase není možné, aby diabetik, který má nastavenou nějakou léčbu, ji přerušil a nahradil nějakým potravinovým doplňkem.

K tématu

Spotřebitel nezná údaje firmy

Redakce CNN Prima NEWS si přípravek společnosti Dialine zkusila objednat. Po vyplnění objednávkového formuláře zavolal prodejce, který se přestavil jako Andrej Tomáš. „Obnovuje to váš organismus tak, aby slinivka vyráběla správný inzulín. Nebudete už potřebovat prášky nebo jiné prostředky,“ ujišťoval.

Podrobnější údaje firmy ale k nalezení na stránkách nejsou, proto si na výrobce posvítila i Česká obchodní inspekce (ČOI). „Spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu, vůči komu může nárokovat svá práva,“ sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Prodejce během telefonátu oznámil pouze identifikační číslo, které podle jeho slov patří firmě LPP registrované v některém ze států Evropské unie.

Žádné živnostenské oprávnění

„Pokud se vysloveně soustředí na český trh, tedy typicky má stránky v českém jazyce, tak samozřejmě musí mít i příslušné živnostenské oprávnění,“ vysvětlil Fröhlich. To se ale redakci CNN Prima NEWS nepodařilo dohledat.

Na webu společnosti také chybí konkrétní informace o složení léku. „Pokud je to přípravek z nějaké vyloženě šedé zóny, tak může přinést zdravotní riziko. Já ho osobně neznám, pár pacientů se mě na něj ptalo, ale byli to pacienti, u kterých by jistě nebylo možné vysadit stávající terapii a nahradit ji touto léčbou,“ dodal diabetolog Kratochvíl.

K tématu

Další hlavní zprávy

Nehody

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

Dálnici D1 blokuje vážná nehoda, na 210. kilometru se srazilo šest aut, včetně kamionů

  • Aktualizováno

Hromadná nehoda šesti aut uzavřela dnes krátce před polednem dálnici D1 před exitem 210 u Holubic na Vyškovsku. Dálnice ve směru na Prahu je neprůjezdná, v opačném směru se tvoří kolony. Policisté dopravu odklání na exitu 210. Objízdná trasa vede po silnici 430, auta se vrací na dálnici na Rohlence, řekl policejní mluvčí Petr Vala. Tři lidé jsou zranění, na místě zasahuje pět posádek záchranářů včetně vrtulníku.

reklama
Platy učitelů vzrostou v příštím roce o devět procent, oznámili ministři
Česká pošta porušila normy distribuce zdravotnického materiálu, uvádí SÚKL
reklama
reklama
Prymula: Denně bude osm tisíc nakažených. Milion nemocných ale nedopustíme

Partie

Domácí zpravodajství

Vojtěch měl skončit už v lednu, vědomě lhal, nešetřil končícího ministra Milan Kubek
Další články
reklama
reklama