reklama

Firma prodává pochybné léky proti cukrovce. Zneužívá k tomu i státní symbol

Výrobci doplňku stravy Dialine tvrdí, že pokud si koupíme jejich přípravek, nemusíme už brát další léky proti cukrovce. Před koupí těchto léků ale varuje Česká obchodní inspekce i Státní ústav pro kontrolu léčiv. Dialine k prodeji na internetu dokonce zneužívá státní symbol a prezentuje se jako oficiální stránky ministerstva zdravotnictví.

reklama

„Ministerstvo zdravotnictví se od těchto stránek důrazně distancuje, nemají s námi nic společného,“ uvedla mluvčí resortu Renata Povolná. Podle diabetologa Antonína Kratochvíla zase není možné, aby diabetik, který má nastavenou nějakou léčbu, ji přerušil a nahradil nějakým potravinovým doplňkem.

K tématu

Spotřebitel nezná údaje firmy

Redakce CNN Prima NEWS si přípravek společnosti Dialine zkusila objednat. Po vyplnění objednávkového formuláře zavolal prodejce, který se přestavil jako Andrej Tomáš. „Obnovuje to váš organismus tak, aby slinivka vyráběla správný inzulín. Nebudete už potřebovat prášky nebo jiné prostředky,“ ujišťoval.

Podrobnější údaje firmy ale k nalezení na stránkách nejsou, proto si na výrobce posvítila i Česká obchodní inspekce (ČOI). „Spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu, vůči komu může nárokovat svá práva,“ sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Prodejce během telefonátu oznámil pouze identifikační číslo, které podle jeho slov patří firmě LPP registrované v některém ze států Evropské unie.

Žádné živnostenské oprávnění

„Pokud se vysloveně soustředí na český trh, tedy typicky má stránky v českém jazyce, tak samozřejmě musí mít i příslušné živnostenské oprávnění,“ vysvětlil Fröhlich. To se ale redakci CNN Prima NEWS nepodařilo dohledat.

Na webu společnosti také chybí konkrétní informace o složení léku. „Pokud je to přípravek z nějaké vyloženě šedé zóny, tak může přinést zdravotní riziko. Já ho osobně neznám, pár pacientů se mě na něj ptalo, ale byli to pacienti, u kterých by jistě nebylo možné vysadit stávající terapii a nahradit ji touto léčbou,“ dodal diabetolog Kratochvíl.

K tématu

Další hlavní zprávy

Vrána o ztrátě manželky: Nedělá mi problém se o tom bavit. Ale občas mě to semele
Rodinná oslava jako ohnisko zmutovaného viru. Na Opavsku skončilo 25 lidí v karanténě
Za průjezd Prahou si zaplatíme. Vedení města odkleplo plán na zavedení mýta
reklama
reklama
Kde udělali soudruzi z Hradu chybu? Sociální sítě zaplavily vtipy na kelímkovou pietu

Sociální sítě

Domácí zpravodajství

Americká armáda projede Českem. Přesun tří konvojů bude trvat několik dní
Počty nakažených rapidně klesají. V úterý bylo o 740 případů méně než před týdnem
Fotka kosí rodinky zvítězila v Czech Nature Photo. Vznikla na toaletě, říká autor
Zahrádky bez wifi zůstanou. Zabrání to šíření viru, vzkazuje ministerstvo
Další články
reklama
reklama