reklama
CNN Prima News spotřební daň

spotřební daň

Výpis příspěvků ke štítku „spotřební daň“

Spotřební daň z vína a zákaz reklamy by vinaře donutily podvádět, míní Cibulka

24. června 2021 12:51

Plánované zavedení spotřební daně z nešumivých vín by v podstatě donutilo dvě třetiny malých vinařů podvádět. Víno by vyráběli dál, ale být čestný by se jim nevyplatilo, tvrdí moravský vinař Petr Cibulka. Případný zákaz reklamy na alkohol, tedy i na víno, by pak podle něj byl v souvislosti s dopady koronavirové pandemie brutálním zásahem.

Zdražování pokračuje. Ceny v Česku loni rostly nejrychleji od roku 2012

13. ledna 2021 09:11

Zboží a služby v Česku loni zdražily v průměru o 3,2 procenta. To je nejvíce za posledních osm let. Za růstem cen stály zejména alkoholické nápoje, tabák nebo bydlení. Prosincová meziroční inflace pak dosáhla 2,3 procenta, qwoproti listopadu tak o 0,4 procentního bodu zpomalila. Vyplývá to z aktuálních údajů Českého statistického úřadu. V letošním roce má inflace zpomalit a přiblížit se ke dvouprocentnímu cíli České národní banky.

Daňový balíček vyšel ve Sbírce zákonů, začne tedy platit 1. ledna

31. prosince 2020 07:37

Ve Sbírce zákonů ve čtvrtek 31. prosince vyšel daňový balíček. V účinnost tak vstoupí již od pátku 1. ledna a nikoli o měsíc později. Zruší se superhrubá mzda a místo ní začne platit zdanění příjmů fyzických osob sazbami 15 a 23 procent. Zvýší se také roční daňová sleva na poplatníka o tři tisíce korun a sníží se sazba spotřební daně z nafty o korunu na litr.

Zvyšování spotřebních daní u tabáku podporujeme, hlásí přední výrobce cigaret

5. října 2020 08:37

Stát by měl být ve své daňové politice předvídatelný. Nečekané skoky zejména ve spotřebních daních mohou výrazně ovlivnit prodeje, což může v konečném důsledku vést k nižšímu daňovému inkasu nebo rozkvětu černého trhu. „Uvítali bychom také větší vyváženost mezi klasickými tabákovými výrobky a jejich alternativami,“ říká Petr Mestančík ze společnosti British American Tobacco.

Spotřební daň u tabáku a cigaret poroste zhruba o pět procent ročně

22. června 2020 12:05

Vláda dnes projednala daňový balíček, včetně spotřební daně na cigarety a tabákové výroby. Daň by měla růst ročně o pět procent po dobu tří let. Tím dojde ke zdražení cigaret. Ministři si od toho slibují příjem dvou miliard korun do státního rozpočtu. Vysoká cena cigaret by měla od kouření odradit především mladé lidi.

reklama