reklama
CNN Prima News srdeční onemocnění

srdeční onemocnění

Výpis příspěvků ke štítku „srdeční onemocnění“

COVID-19 byl loni základní příčinou úmrtí u 10,5 tisíce lidí, říkají statistici

30. června 2021 10:28

COVID-19 byl podle dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) loni druhou nejčastější základní příčinou úmrtí. Podlehlo mu 10 539 lidí, tedy více než osm procent zemřelých. Dalším lidem významně zhoršil zdravotní stav a přispěl k jejich dřívějšímu úmrtí, řekl ve středu novinářům předseda ČSÚ Marek Rojíček. První základní příčinou smrti zůstala ischemická choroba srdeční, které podlehlo 19 171 osob, třetí cévní nemoci mozku (4 196).

Najednou jako by se spojení přerušilo. Svěcený vzpomíná na smrt Přibyla při telefonátu

10. února 2021 14:05

V úterý tomu bylo devět let, co ve věku pouhých 33 let zemřel fotbalový funkcionář Lukáš Přibyl. Nalezli ho mrtvého v jeho kanceláři na stadionu Sparty Praha, kde byl místopředsedou představenstva. Posledním člověkem, který s Přibylem mluvil, byl jeho kamarád Petr Svěcený, momentálně moderátor a komentátor televizní stanice O2 TV Sport.

Až třetina pacientů je po covidu znovu hospitalizována. Každý osmý z nich zemře

18. ledna 2021 14:24

Téměř třetina pacientů, kteří v první vlně prodělali covid a byli z nemocnice propuštěni, je do pěti měsíců opět hospitalizována. S touto informací přišla Univerzita v Leicesteru spolu s Úřadem pro národní statistiku ve Velké Británii. Pacienti následně trpí dlouhodobými zdravotními komplikacemi a téměř každý osmý v jejich důsledku zemře.

Zanedbání péče, předčasná úmrtí. Koronavirus negativně dopadl na chronicky nemocné

6. září 2020 15:07

Většina zemí nezvládá „udržet na uzdě“ chronické nemoci jako diabetes nebo nejrůznější druhy rakoviny, na něž umírá po celém světě sedm z deseti lidí. Jejich zanedbávání je navíc umocněno koronavirovou pandemií, která narušila zdravotní systémy, tvrdí studie publikovaná v britském medicínském časopise The Lancet. Informovala o tom agentura DPA.

reklama