
Českem se šíří nová nebezpečná droga. Teprve osmnáctiletý mladík popsal její děsivé účinky
Čtyři šokující minuty, které otřásly Prahou. Spojenecký nálet nechal 14. února 1945 za sebou přes sedm stovek mrtvých a jizvy, jejichž zacelení trvalo desítky let. Vše navíc nejspíš omylem – podle historika Michala Plavce si spojenečtí piloti Prahu spletli s Drážďany. Mohla za to navigační chyba a špatné počasí.
Když propagátor architektury Adam Gebrian přemýšlí o tom, jak bude vypadat Praha v polovině 21. století, většinou jej napadají dost děsivé vize. V rozhovoru pro časopis, který vyšel ke čtyřem rokům fungování CNN Prima NEWS, mluví třeba o tom, zda jednou neskončíme v jeskyních s internetem.
Ve věku 81 let po dlouhé nemoci zemřel český architekt chorvatského původu Vlado Milunić, který se do povědomí veřejnosti dostal jako spoluautor Tančícího domu v Praze. Uvedl to Český rozhlas s odvoláním na architektovu rodinu.
Oslavy 17. listopadu se v Česku spojují zejména se Dnem boje za svobodu a demokracii či Mezinárodním dnem studenstva. Mnozí však netuší, že jde i o oslavu radosti ze života. Řeč je o předčasně narozených dětech, kterých jen v Česku přijde na svět ročně až 8 500. Drobné ratolesti, které se mnohdy hrdým rodičům vejdou do dlaně, na jejich světový den lidé oslavují purpurovou barvou. A do ní se zahalily i mnohé české památky či významná místa.
Tančící dům v Praze je po srážce dvou aut poškozený. K nehodě došlo v úterý večer. Jedno z aut na Jiráskově náměstí najelo na chodník a narazilo přímo do budovy. Řidič poškodil kromě skleněné výlohy i část ocelové konstrukce budovy. Policisté zjišťují, co se přesně stalo.
Tančící dům v Praze se v pondělí rozsvítil modře při příležitosti Mezinárodního dne Angelmanova syndromu. Pacientům s tímto onemocněním se říká „andělští“. V Česku choroba postihuje zhruba sto lidí, jedním z nich je také čtyřletý Oliver, který se pondělní akce zúčastnil s rodinou. Symbolické osvícení mělo podpořit výzkum, který dává velké šance, že bude možné toto vzácné genetické onemocnění vyléčit.
Praha je o krok blíž k tomu, aby měla reprezentativní koncertní sál s kapacitou pro 1 800 diváků. Budova pojmenovaná Vltavská filharmonie by podle současného náměstka pro územní rozvoj Petra Hlaváčka (TOP 09) měla stát u stanice metra Vltavská. Přestavbou by měla projít celá lokalita, náklady na její revitalizaci vyjdou nejméně na devět miliard korun. Se zahájením stavby se počítá nejdříve v roce 2025.