reklama

Uber se vrací do Brna, jeho řidiči už nemusí skládat zkoušku ze znalosti města

Alternativní taxislužba Uber se vrací do Brna. V České republice se totiž změnil zákon, který upravuje tento typ silniční dopravy. Řidiči tak například nemusí skládat zkoušku z místopisu. Podle českého country manažera Uberu Štěpána Šindeláře však mají všichni řidiči licenci, která cestujícím zajistí bezpečnost. Uvedl to v pořadu Interview pro televizi CNN Prima NEWS.

reklama

K tématu

Díky změně zákona se společnost Uber se vrací do Brna, kde v minulosti svoje služby nabízela. „Jsme rádi, že se legislativa změnila. Teď může kdokoli využít služeb v Brně, stejně jako v Praze,“ říká Štěpán Šindelář.

Vozidla Uber budou mít evidenční nálepky, aby bylo poznat, že jde o vozidlo pro komerční účely. Řidiči budou také využívat aplikaci společnosti, která cestujícím slibuje garanci ceny – tu se dozví předem a v průběhu jízdy se už nezmění. „Doposud aplikace nebyla vedena jako legitimní nástroj pro výpočet jízdného,“ uvádí Šindelář.

Konkrétní cena jízdného závisí na době a poptávce: v pondělí v poledne a v pátek večer se může i při stejné vzdálenosti lišit. „Ve špičce je jiná například kvůli tomu, aby řidiče motivovala vyjet si pro zakázku, čímž se vykryje větší poptávka,“ doplňuje.

Řidiči mají licenci

„Společnost Uber spolupracuje pouze s licencovanými řidiči,“ říká Šindelář. Řidiče kontrolují pomocí sady dokumentů, při registraci se také musí vyfotit a fotografie musí souhlasit s těmi na platných dokumentech. „Není prostor k tomu, aby došlo k chybě,“ tvrdí Šindelář.

K tématu

Doposud působil Uber pouze v Praze, koronakrize ovšem zasáhla i tento trh. „Registrovali jsme méně aktivních řidičů, klesla i poptávka ze strany klientů,“ říká Šindelář. „Teď je už situace lepší, řidiči i cestující se pomalu vracejí,“ dodává.

Kvůli pandemii koronaviru přijala společnost Uber hygienická opatření, která se uplatňují dosud. „Řidičům distribuujeme dezinfekční prostředky, obeznámili jsme je také s hygienickými standardy. Přepravující také musí potvrdit, že má vydezinfikované auto, nebo že se necítí nemocný,“ zdůrazňuje Šindelář.

Zda společnost Uber začne poskytovat své služby i v jiných dalších městech než Praze a Brně, Šindelář nepotvrdil. „Je to na hlubší analýzu trhu,“ uzavírá.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Za úterý přibylo v Česku do večera 6814 nových případů. V pondělí zemřelo 89 nakažených

Za úterý přibylo v Česku do večera 6814 nových případů. V pondělí zemřelo 89 nakažených

  • Aktualizováno

V Česku přibylo do úterní 18. hodiny 6 814 nových případů nákazy koronavirem. Jedná se o dosud nejvyšší průběžné číslo od vypuknutí pandemie. Za úterý tak zatím přibylo více nakažených než za celou neděli. Ze statistik ministerstva zdravotnictví také vyplývá, že prudce přibylo hospitalizovaných pacientů, a to o 343. Na pondělí pak připadá 89 zemřelých s onemocněním COVID-19.

Zahraničí

Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost

Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost

Steve Gallant je odsouzený vrah, který se v listopadu 2019 zapsal do povědomí také jako hrdina. Při útoku na London Bridge se totiž s klem narvala jednorohého v ruce postavil do cesty teroristovi Usmanu Khanovi, který tehdy na mostě zavraždil dva lidi. Gallant tak pomohl zachránit další lidské životy. Nyní se může díky svému činu podívat o deset měsíců dřív na svobodu, píše server The Guardian.

reklama
Prymula: Opatření nejsou účinná. Vrchol přijde 11. listopadu, musíme přitvrdit
Lékaři ukázali pacienty bojující o život. COVID-19 není chřipka, vzkazují demonstrantům
reklama
reklama
Mrazáky na mrtvoly budou. Politici jsou psychopati, za mrtvé může Babiš, tvrdí Flegr

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Plošné školy v přírodě? Líbivá, ale nereálná myšlenka, vzkazuje Plaga Prymulovi
Bude vláda, nebude vláda? Zmatky pokračují, o jednání už nevědí ani sami ministři
Další články
reklama
reklama