reklama

Uber se vrací do Brna, jeho řidiči už nemusí skládat zkoušku ze znalosti města

Alternativní taxislužba Uber se vrací do Brna. V České republice se totiž změnil zákon, který upravuje tento typ silniční dopravy. Řidiči tak například nemusí skládat zkoušku z místopisu. Podle českého country manažera Uberu Štěpána Šindeláře však mají všichni řidiči licenci, která cestujícím zajistí bezpečnost. Uvedl to v pořadu Interview pro televizi CNN Prima NEWS.

reklama

K tématu

Díky změně zákona se společnost Uber se vrací do Brna, kde v minulosti svoje služby nabízela. „Jsme rádi, že se legislativa změnila. Teď může kdokoli využít služeb v Brně, stejně jako v Praze,“ říká Štěpán Šindelář.

Vozidla Uber budou mít evidenční nálepky, aby bylo poznat, že jde o vozidlo pro komerční účely. Řidiči budou také využívat aplikaci společnosti, která cestujícím slibuje garanci ceny – tu se dozví předem a v průběhu jízdy se už nezmění. „Doposud aplikace nebyla vedena jako legitimní nástroj pro výpočet jízdného,“ uvádí Šindelář.

Konkrétní cena jízdného závisí na době a poptávce: v pondělí v poledne a v pátek večer se může i při stejné vzdálenosti lišit. „Ve špičce je jiná například kvůli tomu, aby řidiče motivovala vyjet si pro zakázku, čímž se vykryje větší poptávka,“ doplňuje.

Řidiči mají licenci

„Společnost Uber spolupracuje pouze s licencovanými řidiči,“ říká Šindelář. Řidiče kontrolují pomocí sady dokumentů, při registraci se také musí vyfotit a fotografie musí souhlasit s těmi na platných dokumentech. „Není prostor k tomu, aby došlo k chybě,“ tvrdí Šindelář.

K tématu

Doposud působil Uber pouze v Praze, koronakrize ovšem zasáhla i tento trh. „Registrovali jsme méně aktivních řidičů, klesla i poptávka ze strany klientů,“ říká Šindelář. „Teď je už situace lepší, řidiči i cestující se pomalu vracejí,“ dodává.

Kvůli pandemii koronaviru přijala společnost Uber hygienická opatření, která se uplatňují dosud. „Řidičům distribuujeme dezinfekční prostředky, obeznámili jsme je také s hygienickými standardy. Přepravující také musí potvrdit, že má vydezinfikované auto, nebo že se necítí nemocný,“ zdůrazňuje Šindelář.

Zda společnost Uber začne poskytovat své služby i v jiných dalších městech než Praze a Brně, Šindelář nepotvrdil. „Je to na hlubší analýzu trhu,“ uzavírá.

Další hlavní zprávy

reklama
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
reklama
reklama
Panelák v Bohumíně byl zřejmě zapálen úmyslně. 11 mrtvých, lidé vyskakovali z oken

Požáry

Domácí zpravodajství

Obrovská tragédie, neuvěřitelné neštěstí. Politici kondolují pozůstalým z Bohumína
Nechtěný dárek z dovolené: Nakažení Češi jsou velkým rizikem, míní Prymula
Hejtman Vondrák: Vše nasvědčuje tomu, že požár v Bohumíně byl žhářský útok
Oheň kompletně zničil byt, tvrdí hasič. Dům v Bohumíně bude během vyšetřování neobyvatelný
Další články
reklama
reklama