360° - 1.9. v 20:15
První díl Speciálu 360°: Hlas lidu s diváky přímo ve studiu začal politickým střetem, který tu dlouho nebyl. Ve velké dvouhodinové debatě na CNN Prima NEWS proti sobě stáli premiér Andrej Babiš (ANO) a Ivan Bartoš (Piráti a STAN). Diskuse se zúčastnili i Marian Jurečka (koalice Spolu) a Jan Hamáček (ČSSD). Kdo vás nejvíce přesvědčil? A komu nejvíce věříte? Hlasujte v anketě přímo v článku.
Tématem prvního dílu debaty Speciál 360°: Hlas lidu byla pandemie koronaviru. Debatovali o ní čtyři zástupci politických stran, které kandidují v letošních sněmovních volbách. Pořad se vysílal z velkého studia s publikem čítajícím bezmála 150 lidí. Vše podstatné včetně těch nejzajímavějších výroků najdete zde.
„Umět se postavit realitě je zásadní politická dovednost. Umět promluvit s kýmkoli o tom, co je nám společné, pak zásadní podmínka možného úspěchu. Volby jsou právě o tom. Vyhraje ten, kdo v těch dvou disciplínách uspěje nejlépe. Máme unikátní možnost sledovat to společně v přímém přenosu právě na CNN Prima NEWS,“ řekla moderátorka pořadu Pavlína Wolfová.
Pro moderátora Michala Půra se jedná o diskusi, kterou vše začíná a kterou vše může také skončit. „Jsem přesvědčený, že kdo v této debatě udělá chybu, bude se z ní hodně těžko sbírat po zbytek kampaně. Konfrontace s diváky pro politiky samozřejmě není vždy příjemná, ale je o to důležitější, protože vidíme nekašírovanou realitu,“ zdůraznil moderátor pořadu.
Česko hledá premiéra
Pořad Speciál 360°: Hlas lidu se na CNN Prima NEWS vysílá od 1. září jednou týdně, a to ve středu večer. Tématu covidové pandemie se bude pořad věnovat s další čtveřicí politiků také 8. září. Celkem bude mít Speciál 360°: Hlas lidu pět dílů, závěrečný se divákům představí 6. října.
CNN Prima NEWS přichystala pro své diváky také dvě superdebaty s názvem Česko hledá premiéra. První začne v neděli 26. září ve 20:00 a na druhou se diváci mohou těšit ve stejný čas v neděli 3. října.
Jak volí vaše peněženka
Každé pondělí a středu jsou centrem pozornosti ekonomická témata. Diváci se dozví, jak volby ovlivní finanční situaci českých domácností. Pořad kombinuje dva formáty, v první části vysvětlují divákům vybrané téma a jeho dopady na život občanů moderátoři spolu s odborníky, kterými jsou Mojmír Hampl, Ilona Švihlíková a Lukáš Kovanda. Ve druhé části představují své řešení ekonomických výzev dva ekonomičtí experti z řad kandidujících politických subjektů.
Co Čech, to politik!
Pořad běží dvakrát týdně (úterý a čtvrtek) a moderuje ho Pavlína Wolfová s Petrem Suchoněm. Jde o neformální diskusi o tom, jak vidí českou politiku známé osobnosti, bývalí politici nebo komentátoři.
Před týdnem pořad nabídl názorový střet stomatologa Romana Šmuclera a epidemiologa Jaroslava Flegra. Názorový střet vyústil v obvinění Šmuclera, který měl podle Flegra „na rukou krev 30 tisíc mrtvých“. V pořadu Co Čech, to politik! však biolog přiznal, že jednal emotivně. „Když jsem zjistil, co mi vzkazoval pan doktor, byl jsem naštvaný. Normálně lidem netykám, přehnal jsem to,“ uznal.
Divoká karta
Pátky patří diskusím s kandidáty z nižších pozic kandidátních listin. V každé debatě dostanou prostor čtyři zástupci vybraných politických subjektů. „Ostatní se většinou ptají známých a osvědčených jmen pořád a pořád dokola. My to chceme udělat jinak. Podívat se i níže do kandidátek a zjistit, jestli kandidáti říkají, nebo si myslí, to samé, co vedení stran a hnutí,“ doplnil Pavel Štrunc.