reklama
CNN Prima News větrné elektrárny

větrné elektrárny

Výpis příspěvků ke štítku „větrné elektrárny“

Vrtule zabíjejí ptáky, vadí části německých Zelených. Odmítají i větrné elektrárny

8. ledna 2022 20:28

V Německu vrcholí politický boj o budoucí energetické směřování země. Pod taktovkou ministryně životního prostředí Steffi Lemkeové (Zelení) se Německo zřeklo jádra, odstavuje poslední nukleární elektrárny a vydává se směrem větrných generátorů. Ty mají podle Lemkeové pokrýt až dvě procenta země. Zelení se na tom ale mezi sebou neshodnou.

Cena elektřiny poroste. Bez jaderných elektráren to v budoucnu nejde, říká odborník

10. února 2021 18:42

Švédsko preferuje zelenou energii. Přijatelná je jenom ta z vody, ze slunce nebo větru. Ostatní elektrárny švédská vláda zatížila takovými daněmi, že se jejich provoz nevyplácí. Letošní zima energetickou koncepci země prověřila a výsledek nevypadá příliš slavně. Místní televize Švédům doporučila, aby přestali luxovat. Dojeli na silné mrazy, říká Milan Smutný ze spolku Realistická energetika a ekologie. A jaká je budoucnost energetiky v Evropě?

Na černo: Norští výzkumníci přišli na způsob, jak ochránit ptáky před turbínami

4. září 2020 12:20

Studie norských výzkumníků může pomoci snížit počet ptačích obětí větrných turbín. Podle jejich výzkumu je možné míru úmrtí ptáků následkem nárazu do turbín snížit natřením jedné z lopatek na černo. „Kontrastní nátěry“ by tak mohly urychlit zavádění větrných elektráren, a to i na dříve problematických místech.

reklama