reklama

Obtiskl mi bobek na tepláky a prokousl mi prst aneb mám novou prima dočasku

Na facebookových zdech mé sociální bubliny se často sdílí dojemné nebo vtipné obrázky zvířecích přátel a jedno z poselství zní, že naši kočičí a psí přátelé nás učí a nějak dojemně to pokračuje. Musím jedině souhlasit. Moji psí přátelé mě učí. Posouvají hranice mých nervů, potřeby čistého interiéru, sebeovládání a přináší pocity trapnosti a studu.

reklama

Na facebookových zdech mé sociální bubliny se často sdílí dojemné nebo vtipné obrázky zvířecích přátel a jedno z poselství zní, že naši kočičí a psí přátelé nás učí a nějak dojemně to pokračuje. Musím jedině souhlasit. Moji psí přátelé mě učí. Posouvají hranice mých nervů, potřeby čistého interiéru, sebeovládání a přináší pocity trapnosti a studu.

Před pár týdny ke mně přišla nová dočaska. Chlapec dorazil odněkud z množírny/nezvládnutého chovu a laťku učení nasadil hodně vysoko. Je to taková dočaskářská vyšší odborná.

Na veterinu přijeli smraďoši v přepravkách. Kde je můj vyvolenej jsem poznala hned, jedna z přepravek totiž extrémně zapáchala. Po vytažení a kontrole panem doktorem mi udělal bobek do tašky a jelo se domů. Při vyzvedávání nových spolubydlů je problém najít ideální hranici mezi „vypadám jako strašák“ a „moje hodobožová bunda smrdí jako kdybych bydlela v popelnici“. Já jsem tu rovnováhu samozřejmě zase nenašla, takže kalhoty s obtisknutým bobkem šly do pračky a moje bunda je nyní v karanténě v čistírně.

Doma proběhla koupel a seznamování a někdy kolem půl jedenácté se mi spolubydla zakousl do rukou. Bylo to mé poprvé a při představě, jak si do toho naliju dezinfekci, jsem začala fňukat.

Pokousání znamená jednu fajn věc a tou je nucená dovolená. Odpočinek jsem potřebovala, sama jsem si volno udělat nedokázala, a tak to smraďoch vyřešil za mě. Hodně jsem koukala na Netflix a musím říci, že to byly prima dny.

Pokousání ovšem znamená taky vzájemný respekt a sebeovládání se další dny při manipulaci nepodělat. A abychom byli úplně přesní, pokud vás pokouše něco jako jorkšír, nikdo vaše podělání stejně nebude brát vážně, takže musíte dělat hrdinu ať chcete nebo ne.

To jsem pochopila v dalších dnech při přeočkování. Poctivě jsem hlásila, že budeme asi potřebovat košíček. Košíček jsme nedostali, chlapec ovšem ani nepípl a dělal hodnýho, takže mi krvechtivého vlkodlaka nikdo nevěří, já jsem dostala cedulku posera a jelo se domů.

Teď už jsme s Pupíkem kámoši. Načůral mi do postele, olizuje mi tepláky a kdybych chtěla, můžu mu klidně foukat do ucha. Já to samozřejmě neudělám, ale ta možnost tady je.

Kromě venčení, kde to chlapcovi více než nejde, nastal ovšem problém se jménem. Nechtěla jsem ho pojmenovávat „šoky“, „podpostelák“ ani „největšípanikanasvětě“, a tak jsem výběr jména odložila a něžně jsem ho přezdívala Pupik (koukání na seriály je strašně nebezpečná věc). Včera jsem ovšem zjistila, že na Pupika slyší. Pro budoucí adopci to ale nezní vůbec vznešeně, a tak hledám něco podobného. Zatím mám Lulík, Ďulík a Kulík. Chlapec má jediný štěstí, že máme teď spoustu času hledat něco pořádnýho.

Tagy:

Hlavní zprávy

Čeká nás těžká třetí vlna, tvrdí vědec. Popsal pět rizik, které byste neměli podcenit
Slovensko

Čeká nás těžká třetí vlna, tvrdí vědec. Popsal pět rizik, které byste neměli podcenit

Uznávaný slovenský vědec Pavel Čekan, který za svou práci během pandemie získal státní vyznamenání od prezidentky Zuzany Čaputové, tvrdí, že odborná diskuse o výhodách očkování je u cíle. Všechny argumenty ve prospěch očkování proti covidu podle něj již zazněly. Na Facebooku se rozhodl ještě naposledy veřejně vyzvednout smysl vakcinace, a to na velmi jednoduchém příkladu. Uvedl několik faktorů, které v případě nákazy neočkovaných rozhodují o úrovni průběhu onemocnění.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Hamáčkovy pokuty za neobsazené byty? Jen předvolební plácnutí, říká politolog

Plán předsedy ČSSD Jana Hamáčka pokutovat majitele neobsazených bytů je podle politologa Lukáše Valeše jen předvolebním plácnutím do vody. S komentátory Miroslavem Koreckým z MF DNES a Martinem Schmarczem z Info.cz se ale shodli, že bydlení je klasické sociálnědemokratické téma. Problém podle nich je, že ČSSD za posledních osm let ve vládě jen slibovala, od činů ale zůstala daleko.

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Proč tady není Bartoš? pokřikoval Babiš na Rakušana ve studiu a mával plakátem Pekové

Kde je Bartoš? pokřikoval šéf vlády Andrej Babiš na lídra hnutí STAN Víta Rakušana v debatě Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS. Rakušan je společně s Ivanem Bartošem v čele koalice Pirátů a STAN a v debatách se střídají. Babiš s Rakušanem se dostali do ostrého sporu i kvůli pandemii koronaviru a premiér šéfovi STANu vmetl i to, že prosazoval ocenění molekulární genetičky Soni Pekové.

reklama

Domácí zpravodajství

Předjíždění cyklistů přes plnou čáru? Stále není jasno, nová vyhláška se upravuje

Přestože předepsaná vzdálenost 1,5 metru při předjíždění cyklistů ještě nevstoupila v platnost, už vzbudila řadu kontroverzí. Novela zákona přesně uvádí, kolik řidič za přestupek zaplatí, jak budou ale policisté přestupky kontrolovat, zatím neobjasnila. Nyní se ministerstvo dopravy snaží v zákoně upravit i pravidla o předjíždění cyklistů přes plnou čáru.

reklama