Z těch barev až oči přecházejí: Hledáme kočičí domovy

V dalším díle našeho pořadu Prima Mazlíček jsme byli navštívit útulek Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi. Většinou přijímají hlavně opuštěné kočičky. Musíme říct, že takových vybarvených krasavců a krasavic jsme pohromadě dlouho neviděli.

Filípek

Zrzeček Filípek je asi roční mazlivý kocourek. Je velmi hodný. Hledá domov v domku s bezpečným výběhem, jak je zvyklý. Mladičký kocourek má moc rád mazlení. Může být jedináčkem, ale není dominantní a zvládne i další kamarády. V útulku se hned „zařadil“. Je to  bezproblémový větší kluk. Do nové rodiny půjde kastrovaný.

Jéňa

Celý černý, hodný, klidný kocourek Jéňa hledá také domov. Jeho černobílý bráška Péťa už domov našel. Ale jak už z našeho pořadu víte, celočerná zvířata domovy hledají déle a to je příklad i Jéni. Je to asi rok a půl starý kocour. Jéňa je mazlivý, když sám přijde, ale jinak má rád svůj klid. Chování v náručí nemá rád. Bude potřebovat možná delší dobu na to, aby si v nové rodině zvykl. Vypadá to, že se poměry útulku Jéňovi zamlouvají –⁠ věnují mu pozornost, ale nechovají ho. A když nechce, tak ho nehladí. Možná by také pomohla společnost další kočičky v novém domově. Útulek je přestupní stanice a nemůže být trvalým domovem. Jéňa je kastrovaný.

Ivetka – Paní z Loretánského podhradí

Ivetka je asi roční modrooká „siamka“, která hledá domov v bytě. Dostala se do útulku nedávno a zatím s ošetřovatelkami nemluví, je bojácná. I na nás při natáčení trochu prskala. Hledá tedy rodinu, která má zkušenosti a bude se o ni starat s laskavou trpělivostí. A nenechá se hned odradit. Ivetka chce být jedinou kočičkou doma. Je kastrovaná.

Želvovinová Momo

Želvovinová dostala jméno podle svého krásného zbarvení. Jsou jí asi dva roky. Je to hodná kočička. V útulku jí přezdívají Momo. Hledá domov s bezpečným výběhem. Je zpočátku nesmělá, pomohla by jí společnost kocourka, kočičky v novém domově. Ale může být také jedinou kočičkou doma, s laskavou trpělivostí od osvojitelů si zvykne, jen to může trvat delší dobu. Je kastrovaná.

Juliána Bíločerná

Juliána se dostala do útulku se svými 3 dětmi – kocourky. Ti už ale domov našli. Juliánka je asi dvouletá, momentálně již kastrovaná, milá holka. Je zatím nesmělá, potřebuje trochu trpělivosti a laskavosti, aby si zvykla.

Honzík

To je správný, hladivý mourek. Honzovi jsou asi dva roky. Hledá domov v domku s bezpečným výběhem. Nebyl moc zvyklý na kontakt s lidmi, ale stal se z něj kontaktní, milý, správný kocourek společník. Žádá si pozornost slabým hláskem. I kocouři ho mají rádi, malým i větším koťátkům v útulku dodává jistotu. Je to takový útulkový taťka. Honzík bude potřebovat trochu trpělivosti, jako každá kočička. Může být jediným, mazleným kocourkem doma, ale společnost snášenlivé kočičky by přivítal. Cestu k jeho srdci si najdete syrovým masem, které miluje a je to pro něho pochoutka. Honzíček je kastrovaný.

Na kočičky se můžete přijít podívat po předběžné domluvě.

Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi:

Na pláni 31

150 00, Praha 5

Petra Soběslavská:

+420 603 225 948

Spolu s partnerem pořadu Nativia - české krmivo pro psy a kočky pro vás máme soutěž nejen o to, co chutná, ale i o to, co váš chlupáč potřebuje, aby byl nakrmený a spokojený.

DOUSOUTĚŽENO! Malí, velcí, štěňata i zasloužilí senioři – zkrátka všichni psi si rádi pochutnají na misce plné dobrot!...

Posted by Prima Mazlíček on Saturday, May 7, 2022

Tagy:

Hlavní zprávy

ON-LINE: Zelenskyj podepsal zákon o sankcích. Umožní zabavit majetek ruským přívržencům
Ukrajina

Živě
ON-LINE: Zelenskyj podepsal zákon o sankcích. Umožní zabavit majetek ruským přívržencům

Válka podle Ukrajiny přešla do dlouhodobé fáze. Podle Ukrajinců ruská armáda také soustředí své síly u Severodoněcku. Počet obětí v Kyjevské oblasti se od začátku invaze blíží 1 300, informovaly tamní úřady. Ukrajinský parlament schválil zákon, který označuje Rusko za teroristický stát. Prezident Zelenskyj dále podepsal zákon umožňující zabavovat majetky přívrženců invaze.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
10:17

Polsko vypovědělo dohodu s Ruskem o plynovodu Jamal, říká ministryně

10:01

Poradce ukrajinského prezidenta vyloučil příměří nebo ústupky Rusku

09:43

Ruské jednotky ostřelují raketami Dněpropetrovskou oblast, hlásí gubernátor

09:28

V pondělí se očekává vynesení rozsudku v prvním ukrajinském procesu s válečnými zločinci

BIO je v kurzu! Třídění bioodpadu šetří životní prostředí i peněženku

Snížit množství komunálního odpadu v popelnicích? Jde to. Kromě barevných kontejnerů na plast, papír, sklo či nápojové kartony jsou v ulicích Českého Těšína, Prostějova, Znojma, Českých Budějovic a dalších českých měst k vidění i hnědé popelnice na bioodpad. Tam všude služby odpadového hospodářství zajišťují firmy FCC v ČR. Obyvatelé hnědé nádoby je poctivě využívají a odkládají do nich bioodpad ze zahrad i domácností.

KOMENTÁŘ: Ani koruna, ani euro. Před inflací nás ochrání jen rozumná hospodářská politika

Ve veřejném prostoru se stále častěji objevuje argument, že kdyby Česká republika už dávno vyměnila korunu za euro, nemusela by nyní trpět pod jhem třicetileté inflace. A zastánci této myšlenky odkazují na údaje Eurostatu, podle nichž je míra růstu cen v eurozóně asi poloviční než u nás. Problém je v tom, že propagátoři eura v lepším případě podléhají přílišnému zjednodušení, v horším dokonce záměrně manipulují fakty.

Slovensko pod tíhou dezinformací. Zhrozili se i kongresmani USA, apelují na Zuckerberga

Dezinformace jsou hojně šířené a v době války na Ukrajině či pandemie koronaviru to platí ještě více. Mocně se objevují například u nás a také na Slovensku. Situace u našich východních sousedů je natolik závažná, že si jí všimli i američtí kongresmani. Ti nyní apelují na internetovou společnost Meta, provozovatele sociální sítě Facebook či Instagram, aby s dezinformacemi na svých platformách na Slovensku něco dělala.

Domácí zpravodajství

Ukrajinské vědkyně v Česku řeší bioodpady i dopady covidu, říká profesor Konvalinka

Do České republiky od začátku ruské agrese na Ukrajině přišlo již více než 300 tisíc utečenců a řada z nich již dostala příležitost si v Česku nalézt zajímavou práci. Například ukrajinské vědkyně se zapojily do řady výzkumných projektů především v oboru vodohospodářství či v energetice. O podpoře 14 milionů korun na zapojení ukrajinských vědců, kterou nabídla Technologická agentura ČR, se pro CNN Prima NEWS rozhovořil její předseda Petr Konvalinka.

Sledujte superdebatu s Jurečkou i Schillerovou. Jak bojovat proti drtivé inflaci?

Česko čelí největšímu zdražování od devadesátých let. Inflace by však v budoucnu mohla vystoupat ještě výš. Co by měla vláda udělat, aby krizi co nejefektivněji čelila? O tomto tématu budou diskutovat v superdebatě na CNN Prima NEWS ministři Marian Jurečka (KDU-ČSL) a Martin Kupka (ODS) i šéfové opozičních poslaneckých klubů Alena Schillerová (ANO) a Radim Fiala (SPD). Speciál za přítomnosti diváků ve studiu můžete sledovat ve čtvrtek 26. května od 21 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.