reklama

Za využití toalety nemusíte vždycky platit. Hledejte samolepky „vstřícné místo“

Někdy je to místo, které přejdeme bez povšimnutí, jindy spása, již hledáme s vypětím posledních sil – veřejná toaleta. Odskočit si ale něco stojí, pokud nenarazíte na takzvané vstřícné místo. Dobrá zpráva je, že takto označených provozoven přibývá.

reklama

Říká se, že když musíš, tak musíš. Jenomže ani takové malé odskočení na toaletu ve velkých městech není nic snadného. Tedy alespoň do té doby, než najdete vstřícné místo se samolepkou. Ta totiž označuje prostor, kam si můžete v případě potřeby odskočit zadarmo. „Nemáme potřebu si za to říkat o peníze, protože je to normální potřeba,“ vysvětlila zaměstnankyně kavárny Anežka Knapková.

„Pro provozovatele je to taková zároveň reklama a zvyšuje to jejich renomé,“ dodal autor projektu a předseda spolku Probuďte Nusle Petr Štádler.

Nápad samolepek označujících takzvané vstřícné místo ale neznamená jen spásnou toaletu zdarma. „WC zdarma, možnost natočit si vodu zdarma nebo uklidit si před vlastní provozovnou,“ řekl Štádler.

Kavárny, restaurace, knihovny

Novinkou se v pražských Nuslích začínají označovat nejen kavárny nebo restaurace, ale i další veřejná místa. Třeba knihovny. „Jsou někteří lidé, kteří právě potřebují a bojí se zeptat. Tohle jim řekne, že se mohou zastavit a odskočit si anebo se napít,“ uvedla vedoucí knihovny Jizerka Lenka Nehasilová.

Naproti tomu za použití klasické veřejné toalety už něco zaplatíte. Naštěstí například na Václavském náměstí ve speciálních tubusech je to pět korun a na vykonání potřeby máte dokonce celých 15 minut. Jen o kousek dál v metru máte času ještě více, cena je ale 10 korun.

Drahé hlavní nádraží

Pokud jde o nejvyšší cenu, k vítězům patří veřejné záchody na hlavním nádraží. Za jednu návštěvu provozovateli dáte 20 korun. „Cena toalet na pražském hlavním nádraží odpovídá významu stanice a odvíjí se také od nákladů spojených s provozováním těchto toalet. Pokud by cena byla nižší nebo nebyla žádná, na těchto místech by se zdržovali nepřizpůsobivé osoby,“ tvrdí tisková mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Zatímco v Praze se 20 korun platí jen na některých místech, v takových Karlových Varech jde o běžnou cenu. Tam vám naštěstí alespoň rozmění.

Tagy:

Hlavní zprávy

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu
Zahraničí

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu

Americká základna Bagrám v Afghánistánu – symbol moci i krutosti. Na místní přistávací dráze dosedala letadla s prezidenty i armádními veliteli. Uvnitř se ale nacházela věznice s brutální pověstí. Vězni zde měli být tvrdě vyslýcháni i mučeni. Celý rozsah krutých podmínek ale vychází najevo až nyní po odchodu amerických vojáků ze země. Štáb CNN bývalou základnu navštívil a reportér Nic Robertson barvitě popsal, co tam viděl. Podívejte se na exkluzivní reportáž.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Nesnažte se mě najít. Snoubenec zavražděné blogerky sdílel tajemný vzkaz

Případ snoubenců Gabby Petitové a Briana Laundrieho je čím dál tajemnější. Poté, co pátrací skupina v neděli nalezla tělo mladé blogerky, se lidé začali ptát, jakou roli v její smrti sehrál Laundrie, který se pohřešuje od 14. září. Jak nyní ukazují jeho příspěvky na sociální síti, 23letý muž byl pravděpodobně fascinován smrtí. Policie po něm nadále pátrá.

reklama

Domácí zpravodajství

Okamurův mluvčí Hamáček a kulomety na hranicích. Politici perlili v superdebatě

Středeční Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS byl plný emocí, hádek a osobních urážek či konfliktů. Šéf SPD Tomio Okamura například vpálil předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, že by ho jako svého mluvčího nebral ani zadarmo. Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček by proti migraci bojoval potápěním lodí a šéf Sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO opakoval, že Česko není pro uprchlíky cílovou zemí. Připravili jsme pro vás přehled nejsilnějších výroků čtyř zúčastněných politiků.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama