CNN Prima News zabezpečení

zabezpečení

Výpis příspěvků ke štítku „zabezpečení“

Podvodníci opět řádí, na sociálních sítích kradou účty a peníze. Experti radí, jak se bránit

Sociální sítě opět zaplavila vlna podvodů. Útočníci zkouší stále stejné metody, ale vylepšují je pomocí umělé inteligence. Zpravidla sází na nevědomost lidí a zaměřují se také na emoce. Uživatelům chodí podvržené zprávy varující před zablokováním účtu nebo se stávají oběťmi finančních podvodů. Jak poznat, že se vás někdo snaží podvést? Zeptali jsme se odborníků na kybernetickou bezpečnost. Apelují především na zdravý rozum, důkladné ověřování i správné zabezpečení svých účtů.

Střelba na univerzitě v Praze „probudila“ české školství. Jak se změnil postoj k bezpečnosti?

Téma bezpečnosti na školách nabralo po loňské tragické střelbě na Filozofické fakultě UK (FF UK) v Praze na důležitosti. Bezprecedentní situace nutila nejen společnost zamyslet se nad tím, zda je ochrana žáků v budovách dostačující. Některé vzdělávací instituce rázně zareagovaly: přijaly nové přístupové či krizové systémy i další druhy ochrany. Nejlépe si v oblasti bezpečnosti podle expertů z Institutu mikroelektronických aplikací (IMA) vedou vysoké školy, bohužel až 75 procent základních a středních škol nedisponuje odpovídající ochranou.

Díky geniálnímu nápadu ochránil svůj dům před hurikánem. Naprostá legenda, chválí muže lidé

Aktualizováno

Netradiční způsob, jak ochránit svůj dům před hurikánem Milton zvolil Pedro Casares z Orlanda. Střechu zajistil obrovskými popruhy, které ukotvil do země. Ačkoliv byli lidé k jeho nápadu značně skeptičtí, výsledek se dostavil. Dům zůstal, na rozdíl od jiných, řáděním živlu takřka nedotčen, a lidé teď mluví o muži původem z Portorika jako o legendě.

Experti: Stav zabezpečení škol je tristní. Po útoku na FF se hodně mluvilo, ale výsledky žádné

Loňský tragický útok na FF UK v Praze rozpoutal aktivní diskuzi o současném stavu zabezpečení českých škol. Ministerstvo školství sice připravuje aktualizaci metodického doporučení, reálná opatření však zajišťují zřizovatelé – a mnohdy k žádným nepřistoupili. Zabezpečení je přitom třeba řešit vedle vysokých škol zejména na základních a středních školách, které jsou v zahraničí terčem podobných útoků nejčastěji.

O vánočních svátcích zbystřete, vykradači bytů mají žně. Jak si vyhlíží svou „kořist“?

Policie za rok 2021 zaregistrovala celkem 1 553 krádeží vloupáním do bytů a 2 231 krádeží vloupáním do rodinných domů. Každoročně se nejvíce „vloupaček“ šetří v letním období, kdy svá obydlí majitelé hojně opouští kvůli dovolenkovým rekreacím. Dalším časovým uzlem, kdy výrazně stoupá počet vloupání do domů a bytů, je rozmezí mezi Štědrým dnem a Novým rokem. Tyto krádeže souvisí právě s obdobím čerstvě vybalených dárků, na něž zloději cílí. Na co si dát pozor?

Pár vteřin od tragédie: Roční Lukášek se topil v zahradním bazénu, léčí se dodnes

Čeká nás letní sezóna, na kterou se určitě zvlášť těší majitelé koupacích jezírek a bazénů. Především rodiny s malými dětmi ale záchranáři nabádají k opravdu velké opatrnosti. Právě tento týden na jižní Moravě zachraňovali topící se batole a svou smutnou zkušenost mají i blízcí malého Lukáška. Tomu změnil život nešťastný moment v jeho 16 měsících věku.