reklama

Petříček: Mimoevropští turisté by do ČR mohli dorazit v polovině června

Česko se zřejmě brzy otevře cizincům z mimoevropských zemí, mimo jiné i Číňanům a Japoncům. V pořadu 360 stupňů Pavlíny Wolfové na CNN Prima News o tom informoval ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

reklama

Stěžejní bude v tomto ohledu rozhodnutí Evropské rady, která zasedne tento pátek. „Třetí země tu epidemii zvládly velmi dobře. Dnes jsem například hovořil s gruzínským ministrem zahraničí, kde je situace také příznivá. Od prvního července jsou připraveni otevřít své hranice pro evropské turisty. My bychom také měli zvážit, zda jim umožníme cestovat k nám bez komplikací. Myslím, že státům mimo Evropskou unii se hranice postupně otevřou od 15. června,“ prohlásil Petříček.

K tématu

Členské státy EU by podle něj měly postupovat jednotně. „Nedávalo by logiku, pokud by například Německo či Rakousko umožnilo turistům vstup na své území dříve nebo později než ostatní,“ dodal ministr zahraničních věcí.

Tagy: turisté Tomáš Petříček ministr zahraničí cestování Evropská unie

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Další obrat vlády. Třítýdenní karanténu zkrátila o týden, novinka platila dva dny

Další obrat vlády. Třítýdenní karanténu zkrátila o týden, novinka platila dva dny

Délka karantény pro rodiny, ve kterých je někdo nakažený koronavirem a nemůže se izolovat od ostatních členů domácnosti, se zkracuje ze tří týdnů na 14 dnů. Rozhodla o tom vláda na mimořádném zasedání. Nařízení začne platit od půlnoci z úterý na středu. Jedná se přitom o jeden z dalších názorových obratů o 180°. O předchozím prodloužení na tři týdny totiž vláda rozhodla minulý týden ve čtvrtek, platilo tedy nakonec od 1. března pouhé dva dny.

Hamza: Šlesingr a Moravec se dají nahradit, mladí čeští biatlonisté mají perspektivu
Podezřelý z vyhrožování Babišovi smrtí je v Česku. Hrozí mu osm let
reklama
reklama
Bizarnosti vládních opatření: Někdo nemůže za dům, druhý má k dispozici půl Jeseníků

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama