CNN Prima News zákonodárci

zákonodárci

Výpis příspěvků ke štítku „zákonodárci“

Babiš se při obstrukci přiznal k „vypovídávání“, připomněl expert. Zmínil i velký cirkus

Andrej Babiš si ve Sněmovně vykládá, co chce. Sám přiznal, že konkrétní body k programu schůze předloží, až se „vypovídá“. Slova šéfa hnutí ANO připomněl v pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS komentátor Českého rozhlasu PLUS Petr Hartman. Uznal také, že obstrukce mohou sloužit jako legitimní nástroj rozpravy nad zákonodárnými procesy, ale vzápětí pronesl, že mohou vést při nedodržení jednacího řádu až k vypnutí mikrofonu a „velkému cirkusu“. Nadměrné využívání této možnosti vyčetl opozici i komentátor Lidových novin Petr Kamberský.

Komentátoři: Pavel najíždí na zemanovské koleje. Nepodepsáním novely si uškodí u vlády i lidí

Nepodepsáním penzijní novely chce prezident s poradci nejspíše ukázat, že se postaví za chudé lidi nebo důchodce. Bohužel se zdá, že zajíždí do zemanovských kolejí. Tak se k čtvrtečnímu rozhodnutí Petra Pavla vyjádřil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS komentátor Martin Schmarcz. Podobně to vidí i politolog Jan Kubáček, který míní, že to pro hlavu státu znamená jak zhoršení vztahů s vládou, tak i narušení důvěry u široké veřejnosti.

Prezidentské zásahy do chodu vlády si přeje rekordní počet lidí. Podporu má i přímá volba

Téměř tři čtvrtiny občanů zastávají názor, že prezident by měl zasahovat do činnosti vlády, ale pouze v omezené míře. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které současně uvedlo, že se jedná o nejvyšší podíl za celou dobu sledování, k němuž dochází od roku 2002. Třináct procent dotázaných si myslí, že by prezident do činnosti kabinetu neměl zasahovat vůbec. Podle téměř stejného podílu občanů by hlava státu naopak měla přímo řídit činnost ministerského týmu.

Odvolejte ministra Havlíčka, ohrožuje bezpečnost země, žádá část opozice

Devatenáct opozičních zákonodárců poslalo otevřený dopis premiérovi Andreji Babišovi (ANO), v němž vyzývají k odvolání vicepremiéra, ministra průmyslu a obchodu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) z vládních postů kvůli postupu ohledně tendru na stavbu nového bloku jaderné elektrárny Dukovany. Havlíček podle nich svým jednáním ohrožuje bezpečnost České republiky.

Senát chce odložit rozšíření EET na další odvětví na konec června 2023

Elektronická evidence tržeb (EET) by se měla podle Senátu fakticky rozšířit na další odvětví až koncem června 2023. Horní komora tak dnes na popud svého hospodářského výboru doplnila vládní předlohu, která má kvůli opatřením proti epidemii koronaviru přerušit užívání EET do konce letošního roku. Nyní bude na Sněmovně, zda na delší odklad spuštění EET pro řemeslníky, lékaře či advokáty přistoupí. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) s tím nesouhlasila.

Sáhnout si na platy? Není důvod, pracujeme víc než kdy jindy, tvrdí poslanci

Někteří lidé jsou kvůli koronaviru doma a pobírají ošetřovné ve výši 60 procent platu, jiní zaměstnanci dostávají 80 procent platu, další přišli o odměny. Redakce CNN Prima News oslovila poslance s dotazem, jestli nepřemýšlí o tom, že by si v rámci solidarity odhlasovali zkrácení platů například na 60 procent. Část zákonodárců k tomu nevidí důvod, prý pracují mnohem víc než kdy jindy.