CNN Prima News Anthony Fauci

Anthony Fauci

Výpis příspěvků ke štítku „Anthony Fauci “

Vlivní vědci chtěli smést ze stolu verzi úniku koronaviru z laboratoře, ukazuje analýza

6. dubna 2022 20:23

Rozsáhlá investigativní analýza časopisu Vanity Fair dospěla k podezření, že americká nevládní výzkumná společnost EcoHealth Alliance, kterou sponzoroval úřad epidemiologa Anthonyho Fauciho, úmyslně ovlivňovala veřejné mínění. A to proto, aby zdiskreditovala teorii, že koronavirus unikl z laboratoře. Fauci od počátku trvá na tom, že koronavirus má přírodní původ.

Z covidu může být běžná chřipka. Odborníci předpověděli vývoj pandemie v roce 2022

2. ledna 2022 22:01

Svět vstoupil již do třetího kalendářního roku s pandemií koronaviru a nikdo neví, jak dlouho bude tento mimořádný stav trvat. Americká CNN ale oslovila tamní odborníky, kteří se snažili další vývoj nemoci alespoň částečně předpovědět. Ideální cesta je podle nich jen jedna – očkovat se a udělat z covidu co nejdříve „běžnou chřipku“.

Omikron nás zahltí. Zrušte vánoční akce, nebo budete truchlit za mrtvé, varuje šéf WHO

21. prosince 2021 08:51

Varianta omikron takřka s jistotou zahltí celý svět, a to již velmi brzy. Tuto prognózu vydala Světová zdravotnická organizace (WHO). Její předseda Tedros Adhanom Ghebreyesus vyzývá státy, aby kvůli šíření viru raději zrušili své vánoční a novoroční akce. K tomu již přistoupili například v Londýně. Před omikronem varuje i hlavní tvář USA v boji s pandemií Anthony Fauci, který Američanům doporučil, aby se připravili na nadcházející „těžké týdny až měsíce“.

Vakcína je na omikron krátká. Účinkuje až 40krát hůř než u jiných variant, varují vědci

8. prosince 2021 08:51

Očkovací látka Comirnaty od firem Pfizer a BioNTech by v případě jihoafrické mutace omikron mohla mít až 40krát menší účinnost než u původního koronaviru. Uvedl to tým Afrického výzkumného zdravotnického ústavu (AHRI). Soudí tak na základě testování 12 různých vzorků. Přesto by vakcína měla v drtivé většině případů zabraňovat těžkému průběhu nemoci.

Vědci se neshodnou, co od mutace omikron čekat. Proč na výzkum potřebují týdny?

3. prosince 2021 10:14

Vědci se po objevení varianty omikron, která nejspíše pochází z Jihoafrické republiky, okamžitě pustili do jejího zkoumání. Řeší se její nebezpečnost v porovnání s jinými variantami. Teoreticky by mohla být jakousi spásou, pokud by způsobovala mírnější průběh onemocnění COVID-19. To se ale dozvíme až za určitý čas. Experti ji napřed potřebují důkladně zmapovat a prozkoumat.

Fauci prý lhal o výzkumu koronaviru ve Wu-chanu. Kritice čelí i kvůli krutým pokusům na psech

26. října 2021 13:47
Aktualizováno

Anthony Fauci vědomě zamlčoval fakta o výzkumu ve Wu-chanu. Nový dokument usvědčuje hlavního poradce Bílého domu a odhodlaného bojovníka proti covidu z toho, že lhal, tvrdí kritici. Doktor Fauci totiž dlouho popíral, že by se Američané podíleli na výzkumu zvířecích koronavirů ve Wu-chanu. Navíc se potvrzuje, že se výzkum zabýval i cílenými mutacemi vedoucími ke zvýšení nakažlivosti viru. Což je ve Spojených státech zakázané.