reklama
CNN Prima News Anthony Fauci

Anthony Fauci

Výpis příspěvků ke štítku „Anthony Fauci “

Vědci se neshodnou, co od mutace omikron čekat. Proč na výzkum potřebují týdny?

3. prosince 2021 10:14

Vědci se po objevení varianty omikron, která nejspíše pochází z Jihoafrické republiky, okamžitě pustili do jejího zkoumání. Řeší se její nebezpečnost v porovnání s jinými variantami. Teoreticky by mohla být jakousi spásou, pokud by způsobovala mírnější průběh onemocnění COVID-19. To se ale dozvíme až za určitý čas. Experti ji napřed potřebují důkladně zmapovat a prozkoumat.

Fauci prý lhal o výzkumu koronaviru ve Wu-chanu. Kritice čelí i kvůli krutým pokusům na psech

26. října 2021 13:47
Aktualizováno

Anthony Fauci vědomě zamlčoval fakta o výzkumu ve Wu-chanu. Nový dokument usvědčuje hlavního poradce Bílého domu a odhodlaného bojovníka proti covidu z toho, že lhal, tvrdí kritici. Doktor Fauci totiž dlouho popíral, že by se Američané podíleli na výzkumu zvířecích koronavirů ve Wu-chanu. Navíc se potvrzuje, že se výzkum zabýval i cílenými mutacemi vedoucími ke zvýšení nakažlivosti viru. Což je ve Spojených státech zakázané.

Komentátor: Únik covidu z laboratoře? Číně se to vymyká z ruky, mohla zničit důkazy

9. června 2021 05:36

O původu a vzniku koronaviru SARS-CoV-2 se po celém světě diskutuje více než rok. Do popředí se nyní znovu dostává teorie o úniku z laboratoře. I e-maily amerického vědce Anthonyho Fauciho ukazují, že o manipulaci s virem nejspíš věděl. Fauci přitom od začátku popíral jakoukoliv možnost laboratorního úniku. Pokud by se ale skutečně prokázalo, že virus byl vytvořen v laboratoři, Čína by se dávno pokusila zničit veškeré důkazy. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl komentátor týdeníku Echo24 Martin Weiss.

Skandál v USA: Vládní epidemiolog měl zamlčovat informace o vzniku covidu v Číně

7. června 2021 19:44

Americký epidemiolog a poradce prezidenta Joea Bidena, doktor Anthony Fauci, se dostal pod tlak. Server Buzfeed zveřejnil část jeho mailové korespondence s prezidentem neziskové organizace EcoHeath Peterem Daszakem. Organizace v minulosti poslala miliony dolarů na výzkum koronaviru u netopýrů. Daszak v mailech Faucimu děkoval za potlačení teorie o původu koronaviru z čínských laboratoří.

Trump chce po Číně odškodné 10 bilionů dolarů za smrt a zkázu způsobenou covidem

6. června 2021 20:45

Ohledně laboratoře ve Wu-chanu jsem měl pravdu. Tímto prohlášením se bývalý americký prezident Donald Trump pustil do kritiky Číny. Požaduje, aby zaplatila Spojeným státům a celému světu 10 bilionů dolarů jako odškodné. Dlouhodobě totiž zasává názor, že nemoc COVID-19 vznikla právě v čínské laboratoři. Ve svém prohlášení se opřel i do amerického epidemiologa Anthonyho Fauciho, předního amerického experta pro boj proti koronaviru.

Nemusí nosit roušky ani dodržovat rozestupy. Skončila pandemie pro očkované Američany?

14. května 2021 10:59

Plně očkovaní Američané už nemusí nosit roušky ve vnitřních ani venkovních prostorech a ani dodržovat rozestupy. Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) ve čtvrtek náhle změnilo své pokyny. Podle některých odborníků je to krok správným směrem, ale upozorňují na to, že lidé na veřejnosti těžko rozeznají, kdo je očkovaný a kdo ne.

Jednu trumpcínu, prosím. Exprezident USA navrhuje přejmenovat očkování proti covidu

12. dubna 2021 05:39

Americký exprezident Donald Trump se po čase opět zjevil na veřejnosti a tradičně při tom létaly vzduchem „verbální šrapnely“. Při jeho projevu ke sponzorům Republikánské strany na Floridě Trump například vulgárně zkritizoval senátora Mitche McConnella a připsal si rovněž zásluhy za vývoj koronavirového očkování. Vakcína by se proto podle něj měla jmenovat spíše „trumpcína“.

Biden razantně mění boj proti covidu. Americký Prymula odklon od stylu Trumpa vítá

4. února 2021 11:24

S nástupem Joea Bidena do funkce prezidenta USA se dalo počítat s mnoha změnami. Snad nejvíce se čekalo na to, jak se promění americký boj s koronavirem. Biden oproti svému předchůdci Donaldu Trumpovi, který pandemii ještě na podzim podceňoval a tvrdil, že „virus mizí“, okamžitě zavedl sérii opatření. Jak se Spojeným státům pod novým prezidentem daří řešit pandemii?

Návod na perfektní roušku, kterou zvládnete vyrobit i doma. Je účinnější než respirátor

30. ledna 2021 14:21

Přední americký epidemiolog Anthony Fauci posvětil, že dobrou ochranou proti šíření koronaviru je nošení dvou roušek naráz. Ovšem takováto varianta s sebou přináší rizika. Vědci z polytechnické univerzity ve Virginii uvádějí, že mnohem efektivnější je použití jedné roušky, která má dvě vnější vrstvy, mezi nimiž se nachází filtr – například vakuový sáček.

reklama