reklama
CNN Prima News Anthony Fauci

Anthony Fauci

Výpis příspěvků ke štítku „Anthony Fauci “

Komentátor: Únik covidu z laboratoře? Číně se to vymyká z ruky, mohla zničit důkazy

O původu a vzniku koronaviru SARS-CoV-2 se po celém světě diskutuje více než rok. Do popředí se nyní znovu dostává teorie o úniku z laboratoře. I e-maily amerického vědce Anthonyho Fauciho ukazují, že o manipulaci s virem nejspíš věděl. Fauci přitom od začátku popíral jakoukoliv možnost laboratorního úniku. Pokud by se ale skutečně prokázalo, že virus byl vytvořen v laboratoři, Čína by se dávno pokusila zničit veškeré důkazy. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl komentátor týdeníku Echo24 Martin Weiss.

Skandál v USA: Vládní epidemiolog měl zamlčovat informace o vzniku covidu v Číně

Americký epidemiolog a poradce prezidenta Joea Bidena, doktor Anthony Fauci, se dostal pod tlak. Server Buzfeed zveřejnil část jeho mailové korespondence s prezidentem neziskové organizace EcoHeath Peterem Daszakem. Organizace v minulosti poslala miliony dolarů na výzkum koronaviru u netopýrů. Daszak v mailech Faucimu děkoval za potlačení teorie o původu koronaviru z čínských laboratoří.

Trump chce po Číně odškodné 10 bilionů dolarů za smrt a zkázu způsobenou covidem

Ohledně laboratoře ve Wu-chanu jsem měl pravdu. Tímto prohlášením se bývalý americký prezident Donald Trump pustil do kritiky Číny. Požaduje, aby zaplatila Spojeným státům a celému světu 10 bilionů dolarů jako odškodné. Dlouhodobě totiž zasává názor, že nemoc COVID-19 vznikla právě v čínské laboratoři. Ve svém prohlášení se opřel i do amerického epidemiologa Anthonyho Fauciho, předního amerického experta pro boj proti koronaviru.

Jednu trumpcínu, prosím. Exprezident USA navrhuje přejmenovat očkování proti covidu

Americký exprezident Donald Trump se po čase opět zjevil na veřejnosti a tradičně při tom létaly vzduchem „verbální šrapnely“. Při jeho projevu ke sponzorům Republikánské strany na Floridě Trump například vulgárně zkritizoval senátora Mitche McConnella a připsal si rovněž zásluhy za vývoj koronavirového očkování. Vakcína by se proto podle něj měla jmenovat spíše „trumpcína“.

Biden razantně mění boj proti covidu. Americký Prymula odklon od stylu Trumpa vítá

S nástupem Joea Bidena do funkce prezidenta USA se dalo počítat s mnoha změnami. Snad nejvíce se čekalo na to, jak se promění americký boj s koronavirem. Biden oproti svému předchůdci Donaldu Trumpovi, který pandemii ještě na podzim podceňoval a tvrdil, že „virus mizí“, okamžitě zavedl sérii opatření. Jak se Spojeným státům pod novým prezidentem daří řešit pandemii?

Návod na perfektní roušku, kterou zvládnete vyrobit i doma. Je účinnější než respirátor

Přední americký epidemiolog Anthony Fauci posvětil, že dobrou ochranou proti šíření koronaviru je nošení dvou roušek naráz. Ovšem takováto varianta s sebou přináší rizika. Vědci z polytechnické univerzity ve Virginii uvádějí, že mnohem efektivnější je použití jedné roušky, která má dvě vnější vrstvy, mezi nimiž se nachází filtr – například vakuový sáček.

Americký epidemiolog Fauci se ohradil proti Trumpově předvolebnímu spotu, byl prý zneužit

Přední americký epidemiolog a člen krizového štábu Bílého domu pro boj s koronavirem Anthony Fauci se ohradil proti předvolebnímu spotu prezidenta Donalda Trumpa. Jeho autoři v něm totiž údajně vytrhli z kontextu část Fauciho několik měsíců starého rozhovoru, čímž vznikl nesprávný dojem, že expert chválí kroky, které Trump podnikl v boji s koronavirem, napsal server CNN.

reklama