reklama
CNN Prima News Asociace ředitelů základních škol

Asociace ředitelů základních škol

Výpis příspěvků ke štítku „Asociace ředitelů základních škol“

Druhák nenapsal tečky za větou, dostal pětku. Neprofesionální přístup, bouří se rodiče

8. října 2021 20:28

Nejen rodiče školáků pobouřil nedávný příspěvek maminky, která zveřejnila test z češtiny jejího dítěte. To v něm zvládlo bezchybně i krasopisně napsat několik vět, na jejich konci však chyběla tečka. Za tuto „drobnost“ byl školák od učitelky ohodnocen „pětkou“, a to dvakrát podtrženou. Předseda Asociace ředitelů základních škol Luboš Zajíc upozorňuje, že zvláště na prvním stupni je potřeba děti spíše motivovat.

Školám se nelíbí, že si musí zajistit laboratoře samy. A odrazuje je i cena PCR testů

7. května 2021 07:17

Ředitelé základních škol vítají příspěvek od státu na PCR testování. Někteří ale nejsou spokojeni s tím, že za test dostanou školy pouze 200 korun, a požadují stoprocentní pokrytí nákladů. Nelíbí se jim ani to, že si musí svépomocí zajistit jak dodavatele testů, tak laboratoře, které by vzorky vyhodnocovaly. Pondělní návrat žáků druhého stupně základních škol oznámil ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO).

V pražských školách bylo pozitivních pouze 15 dětí. Jak spolehlivé jsou antigenní testy?

14. dubna 2021 00:20

Pouze 15 dětí bylo po pondělním antigenním testování v Praze pozitivních na koronavirus. A to z více než 35 tisíc. Podle předběžných odhadů vědců se čísla nebudou lišit ani napříč republikou. Nabízí se tedy otázka, jak spolehlivé antigenní testy vůbec jsou. Podle Akademie věd by bylo lepší je nahradit přesnějšími PCR testy.

Žáci prvního stupně by se do škol měli vrátit dříve než deváťáci, míní Nacher

21. února 2021 15:39

Do škol by se měli vrátit nejdřív žáci prvního stupně základních škol, až pak i deváťáci. V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl poslanec Patrik Nacher (za ANO). Souhlasil s ním i prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý. Podle Nachera by se také mělo více řešit, co se bude dít, až se děti do škol vrátí. Zda budou moci opakovat ročník, mít možnost doučování a také zda bude škola i v létě.

Jste srab, děláte pokusy na dětech. Rodiče kvůli testování vyhrožují ředitelům škol

17. února 2021 14:39

Plánované plošné testování žáku na koronavirus rozlítílo některé rodiče natolik, že si svou zlost vylévají na ředitelích škol. Testování ve školách by podle vlády mělo začít od 1. března a testy by si žáci měli provádět sami. Mnozí ředitelé škol jsou ale i kvůli nenávistným reakcím rodičů rozpačití. Naopak někteří rodiče vyhrožují, že děti do škol kvůli testům nepošlou. Podle Asociace ředitelů škol hrozí i právní spory. A jaký je váš názor? Hlasujte v anketě v článku.

Třetina rodičů volá po anulování školního roku. Nejde to, vzkazují odborníci

3. února 2021 06:22

Nekonečná distanční výuka. Tak bychom mohli nazvat současný stav, který se týká většiny žáků v Česku. A světlo na konci tunelu se zdá být stále v nedohlednu. Z ankety, kterou jsme vytvořili na Instagramu, vyplynulo, že více než třetina hlasujících (36 procent) je pro to, aby byl letošní školní rok anulován. Nejde to, říkají odborníci ze školství. Co si o tom myslí pedagogové a psychologové? A jaký je váš názor? Hlasujte v anketě uvnitř článku.

Budou na vysvědčení známky? Plaga radí slovní hodnocení, školy ho nejspíš nevyslyší

13. ledna 2021 07:22

Ministerstvo školství kvůli pandemii koronaviru vydalo doporučení, aby základní či střední školy během blížícího se pololetního vysvědčení žáky hodnotily pouze slovně, nikoliv známkou. Výuka byla totiž od září narušena a velmi brzy se, stejně jako na jaře, přešlo na distanční výuku, která není plnohodnotnou náhradou. Představitelé škol se na doporučení dívají různě, ale zároveň se shodují, že většina škol zůstane u klasického známkování

Dopad opatření ve školství? Děti ve více třídách, mezi nimi má běhat jeden učitel

26. listopadu 2020 18:47

V některých školách se děti budou dočasně učit i předměty, které si nezvolily. Jinde uvažují, že bude jeden učitel přecházet mezi více třídami, aby tak zůstali odděleni žáci, kteří se nemají potkat v jedné skupině. Při přípravě na pondělní návrat dalších dětí do lavic dělá základním školám největší potíže právě podmínka dodržení stejného složení tříd. Podle ředitelů škol takzvaný požadavek na homogenitu třídy zkomplikuje hlavně výuku volitelných předmětů a cizích jazyků.

Podle učitelů se distanční výuka od jara výrazně zlepšila. Souhlasí i rodiče?

14. listopadu 2020 16:47

V porovnání s minulým školním rokem probíhá on-line výuka na základních školách daleko lépe. Ředitelé si pochvalují přípravu a zapálenost učitelů, kantoři jsou zase rádi, že se do vyučování zapojuje více dětí. Všichni samozřejmě využili zkušenosti z jara, kdy vázla především komunikace a s tím spojené plnění zadaných úkolů. Lepší pocity ohledně distanční výuky sdílejí se zástupci škol také rodiče a někteří žáci.

Prvňáci se do lavic vrátí už za deset dní, věří šéf asociace ředitelů Michal Černý

7. listopadu 2020 14:26

Žáci prvních a druhých ročníků základních škol by mohli do lavic zasednout už 18. listopadu. Myslí si to prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý. „Jestliže to během deseti dnů nepůjde a 17. listopadu je státní svátek, viděl bych to na 18. listopadu,“ uvedl v sobotním rozhovoru pro deník Právo. Ve hře je podle něho i varianta pondělí 23. listopadu.

reklama