CNN Prima News Asociace ředitelů základních škol

Asociace ředitelů základních škol

Výpis příspěvků ke štítku „Asociace ředitelů základních škol“

Chaos s opatřeními na školách. Pokyny z ministerstva dorazily pozdě, kritizuje šéf ředitelů

Po Novém roce je ve školách rušno. Někteří ředitelé nemají v nových protikoronavirových opatřeních zcela jasno a například ohledně nošení roušek panuje zmatek. „Pokyny z ministerstva dorazily pozdě. A to až na přelomu roku a ještě v době, kdy byly vánoční prázdniny. Ředitelé měli málo času, aby je nějakým způsobem zpracovali a probrali se svými pedagogy,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS prezident Asociace ředitelů základních škol ČR Luboš Zajíc.

Druhák nenapsal tečky za větou, dostal pětku. Neprofesionální přístup, bouří se rodiče

Nejen rodiče školáků pobouřil nedávný příspěvek maminky, která zveřejnila test z češtiny jejího dítěte. To v něm zvládlo bezchybně i krasopisně napsat několik vět, na jejich konci však chyběla tečka. Za tuto „drobnost“ byl školák od učitelky ohodnocen „pětkou“, a to dvakrát podtrženou. Předseda Asociace ředitelů základních škol Luboš Zajíc upozorňuje, že zvláště na prvním stupni je potřeba děti spíše motivovat.

Školám se nelíbí, že si musí zajistit laboratoře samy. A odrazuje je i cena PCR testů

Ředitelé základních škol vítají příspěvek od státu na PCR testování. Někteří ale nejsou spokojeni s tím, že za test dostanou školy pouze 200 korun, a požadují stoprocentní pokrytí nákladů. Nelíbí se jim ani to, že si musí svépomocí zajistit jak dodavatele testů, tak laboratoře, které by vzorky vyhodnocovaly. Pondělní návrat žáků druhého stupně základních škol oznámil ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO).

Žáci prvního stupně by se do škol měli vrátit dříve než deváťáci, míní Nacher

Do škol by se měli vrátit nejdřív žáci prvního stupně základních škol, až pak i deváťáci. V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl poslanec Patrik Nacher (za ANO). Souhlasil s ním i prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý. Podle Nachera by se také mělo více řešit, co se bude dít, až se děti do škol vrátí. Zda budou moci opakovat ročník, mít možnost doučování a také zda bude škola i v létě.

Jste srab, děláte pokusy na dětech. Rodiče kvůli testování vyhrožují ředitelům škol

Plánované plošné testování žáku na koronavirus rozlítílo některé rodiče natolik, že si svou zlost vylévají na ředitelích škol. Testování ve školách by podle vlády mělo začít od 1. března a testy by si žáci měli provádět sami. Mnozí ředitelé škol jsou ale i kvůli nenávistným reakcím rodičů rozpačití. Naopak někteří rodiče vyhrožují, že děti do škol kvůli testům nepošlou. Podle Asociace ředitelů škol hrozí i právní spory. A jaký je váš názor? Hlasujte v anketě v článku.

Třetina rodičů volá po anulování školního roku. Nejde to, vzkazují odborníci

Nekonečná distanční výuka. Tak bychom mohli nazvat současný stav, který se týká většiny žáků v Česku. A světlo na konci tunelu se zdá být stále v nedohlednu. Z ankety, kterou jsme vytvořili na Instagramu, vyplynulo, že více než třetina hlasujících (36 procent) je pro to, aby byl letošní školní rok anulován. Nejde to, říkají odborníci ze školství. Co si o tom myslí pedagogové a psychologové? A jaký je váš názor? Hlasujte v anketě uvnitř článku.

Budou na vysvědčení známky? Plaga radí slovní hodnocení, školy ho nejspíš nevyslyší

Ministerstvo školství kvůli pandemii koronaviru vydalo doporučení, aby základní či střední školy během blížícího se pololetního vysvědčení žáky hodnotily pouze slovně, nikoliv známkou. Výuka byla totiž od září narušena a velmi brzy se, stejně jako na jaře, přešlo na distanční výuku, která není plnohodnotnou náhradou. Představitelé škol se na doporučení dívají různě, ale zároveň se shodují, že většina škol zůstane u klasického známkování