reklama

Bartoš: Že by mě nezvolili do Sněmovny? Toho se nebojím. V Ústí míříme na pět mandátů

„Nebojím se, že by mě v Ústeckém kraji nezvolili lidé do Poslanecké sněmovny,“ prohlásil v pořadu Interview na CNN Prima NEWS předseda Pirátů Ivan Bartoš. Společně v koalici s hnutím STAN si prý v kraji, kde bude lídrem kandidátky, věří na pět mandátů. V minulých volbách ale Piráti dostali mandát pouze jeden.

reklama

„Naše ambice je mířit na pět mandátů v Ústeckém kraji. Já jsme se narodil v Jablonci, což je sice jiný kraj, ale severní Čechy znám dobře. Ústecký kraj je zasažený typickými problémy pro Českou republiku, jako je třeba nezaměstnanost,“ řekl Bartoš s tím, že pozici lídra ve Středočeském kraji přenechal Vítovi Rakušanovi, předsedovi hnutí STAN.

Nejde srovnávat Piráty v roce 2017 a dnes

Na otázku, zda se Bartoš nebojí, že by ho lidé v kraji, kde v posledních letech volbách vyhrává hnutí ANO, nezvolili, odpověděl jasně: „Toho se skutečně nebojím.“ Podle Bartoše také nelze porovnávat situaci Pirátů ze sněmovních voleb v roce 2017, kdy strana získala v Ústeckém kraji pouze jeden mandát.

K tématu

„Tehdy jsme nebyli sněmovní stranou a věřili jsme si celkem na deset procent. Naší nejlepší politickou kampaní je odvedená práce. Růst Pirátů od roku 2017 ukazuje, že naši lidé odvádějí dobrou práci,“ prohlásil Bartoš a dodal, že přímo Ústí nad Labem bylo před jedenácti lety kolébkou Pirátů.

Bartoš v rozhovoru také zopakoval, že v koalici s hnutím STAN si v říjnových volbách věří na 25 procent. „Je mi jasné, že současné průzkumy nelze jen suše sčítat. Někde ale součty voličů hnutí STAN a Pirátů daleko 25 procent převyšují,“ řekl Bartoš, který by se v případě vítězství koalice a pověření sestavením vlády prezidentem Milošem Zemanem měl stát premiérem.

Na plánu, že by kandidátky v deseti krajích měli vést zástupci Pirátů a čtyři lídři by měli vzejít od Starostů, se podle Bartoše nic měnit nebude. „Tohle je jasně ukotveno v koaliční smlouvě. Volba krajů byla logická a nemyslím, že by se mělo cokoliv měnit. Čeká nás devět měsíců tvrdé práce“ zdůraznil Bartoš.

Spolupráci jako první odsouhlasili Starostové

Starostové a nezávislí odsouhlasili spolupráci s Piráty ve čtvrtek, ti poté schválili koaliční smlouvu během víkendového celostátního on-line fóra. Bartoš na tiskové konferenci zmínil, že pro koalici se Starosty hlasovalo zhruba 79 procent zúčastněných. U hnutí STAN zvedlo pro společnou kandidaturu ruku dokonce 92 procent hlasujících.

„Myslíme na metu nejvyšší, chceme volby vyhrát,“ prohlásil po hlasování Bartoš. Následně dodal, že se Piráti s hnutím STAN společně chtějí ujmout Česka „v nejtěžších časech“. „Věřím, že s hnutím STAN vyvedeme zemi z krize,“ dodal předseda Pirátů. Volby do Poslanecké sněmovny se budou konat 8. a 9. října.

Rozhovor Martiny Kuzdasové s Ivanem Bartošem si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

K tématu

Další hlavní zprávy

Školství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je

V prvním květnovém týdnu se deváťáci zapotili při konání přijímacích zkoušek na své vysněné školy. Po jejich dopsání však na mnohé z nich padla skepse. Studenti se často bouří kvůli obtížnosti zkoušek, především té z matematiky. Podle nich bylo nemožné i s nastaveným časem test stihnout. Rodiče dětí pak podtrhují fakt, že se žáci od začátku školního roku prezenčně téměř neučili. Kromě kritiky vůči Cermat však přichází i ta vůči samotným dětem.

Tentokrát covid fotbalovou Opavu nezachránil. Po remíze se Zlínem padá do druhé ligy
Tři kluby věří ve zmrtvýchvstání Superligy. Nenechávají si líbit výhrůžky ostatních
Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě
Exploze u školy v Kábulu: Nejméně 40 mrtvých, mezi oběťmi jsou hlavně studenti
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama