reklama

Bartoš: Že by mě nezvolili do Sněmovny? Toho se nebojím. V Ústí míříme na pět mandátů

„Nebojím se, že by mě v Ústeckém kraji nezvolili lidé do Poslanecké sněmovny,“ prohlásil v pořadu Interview na CNN Prima NEWS předseda Pirátů Ivan Bartoš. Společně v koalici s hnutím STAN si prý v kraji, kde bude lídrem kandidátky, věří na pět mandátů. V minulých volbách ale Piráti dostali mandát pouze jeden.

reklama

„Naše ambice je mířit na pět mandátů v Ústeckém kraji. Já jsme se narodil v Jablonci, což je sice jiný kraj, ale severní Čechy znám dobře. Ústecký kraj je zasažený typickými problémy pro Českou republiku, jako je třeba nezaměstnanost,“ řekl Bartoš s tím, že pozici lídra ve Středočeském kraji přenechal Vítovi Rakušanovi, předsedovi hnutí STAN.

Nejde srovnávat Piráty v roce 2017 a dnes

Na otázku, zda se Bartoš nebojí, že by ho lidé v kraji, kde v posledních letech volbách vyhrává hnutí ANO, nezvolili, odpověděl jasně: „Toho se skutečně nebojím.“ Podle Bartoše také nelze porovnávat situaci Pirátů ze sněmovních voleb v roce 2017, kdy strana získala v Ústeckém kraji pouze jeden mandát.

K tématu

„Tehdy jsme nebyli sněmovní stranou a věřili jsme si celkem na deset procent. Naší nejlepší politickou kampaní je odvedená práce. Růst Pirátů od roku 2017 ukazuje, že naši lidé odvádějí dobrou práci,“ prohlásil Bartoš a dodal, že přímo Ústí nad Labem bylo před jedenácti lety kolébkou Pirátů.

Bartoš v rozhovoru také zopakoval, že v koalici s hnutím STAN si v říjnových volbách věří na 25 procent. „Je mi jasné, že současné průzkumy nelze jen suše sčítat. Někde ale součty voličů hnutí STAN a Pirátů daleko 25 procent převyšují,“ řekl Bartoš, který by se v případě vítězství koalice a pověření sestavením vlády prezidentem Milošem Zemanem měl stát premiérem.

Na plánu, že by kandidátky v deseti krajích měli vést zástupci Pirátů a čtyři lídři by měli vzejít od Starostů, se podle Bartoše nic měnit nebude. „Tohle je jasně ukotveno v koaliční smlouvě. Volba krajů byla logická a nemyslím, že by se mělo cokoliv měnit. Čeká nás devět měsíců tvrdé práce“ zdůraznil Bartoš.

Spolupráci jako první odsouhlasili Starostové

Starostové a nezávislí odsouhlasili spolupráci s Piráty ve čtvrtek, ti poté schválili koaliční smlouvu během víkendového celostátního on-line fóra. Bartoš na tiskové konferenci zmínil, že pro koalici se Starosty hlasovalo zhruba 79 procent zúčastněných. U hnutí STAN zvedlo pro společnou kandidaturu ruku dokonce 92 procent hlasujících.

„Myslíme na metu nejvyšší, chceme volby vyhrát,“ prohlásil po hlasování Bartoš. Následně dodal, že se Piráti s hnutím STAN společně chtějí ujmout Česka „v nejtěžších časech“. „Věřím, že s hnutím STAN vyvedeme zemi z krize,“ dodal předseda Pirátů. Volby do Poslanecké sněmovny se budou konat 8. a 9. října.

Rozhovor Martiny Kuzdasové s Ivanem Bartošem si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Podklouzly mi nohy. Jsem starší člověk a nemám být tak rychlá, teď už to vím. Také tomu trošku přispělo počasí, řekla CNN Prima NEWS herečka Jiřina Bohdalová. Ta v sobotu odpoledne dorazila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Stalo se tak poté, co na zmrzlém chodníku ztratila rovnováhu. Nebyla jediná, pražští záchranáři měli plné ruce práce a během dne vyráželi k desítkám případů.

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal doživotí
Řídili jsme nejzábavnější „traktor“ současnosti – CFMOTO Gladiator Z1000 Sport
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Další články
reklama
reklama